Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Що обовʼязково, а на чому зекономити: скільки коштує зібрати дитину до школи

Євген Муджирі
Євген Муджирі Випусковий редактор SPEKA
22 серпня 2022 3 хвилин читання

Чи будуть школярі повноцінно ходити до навчальних закладів у цьому році — невідомо. Тож батьки готуються і до дистанційки.

За даними маркетплейсу Prom.ua. цього року є й нові тренди. Наприклад, батьки почали на 37% більше замовляти для школярів сумки та рюкзаки для ноутбуків. Водночас зменшився попит на шкільну та спортивну форму. Із спортивного купують футболки. Попит на них зріс на чверть у порівнянні з липнем 2021 року.

Щодо канцелярії, то частіше замовляють закладки для книг, стикери, папір для нотаток та лінійки. На  канцелярію українці витрачають на 30% більше, ніж торік.

Початкова школа — максимум 7000 грн

Якщо повністю оновлювати гардероб не потрібно чи планується дистанційне навчання, то можна обійтися набором канцелярії, який коштуватиме до 1 тис. грн. Також є варіант зекономити і взяти лише найнеобхідніше, наприклад, замість кількох альбомів для малювання один, тоді можна вкластися у 600 грн.

На повноцінний набір для дитини, яка йде до першого класу, батьки витрачають 7 тис. грн. Ця вартість містить канцелярію, шкільна форма та спортивний одяг. Торік середній чек такого набору становив 6 тис. грн.

Щодо одягу, то шкільна форма та аксесуари обійдуться у майже 4 тис. грн. Тут у порівнянні з минулом роком немає подорожчання. На спортивну форму та одяг для першокласника потрібно витратити приблизно 2 тис. грн. У липні 2021 року такий набір обходився на 500 грн дешевше.

Середня та старша школа — від 6500 до 9000 грн

Тут також у батьків є можливість зекономити. Якщо брати лише найнеобхідніше з канцелярії, то середній чек для учнів середньої школи становитиме приблизно 600 грн, для старшої —150 грн. Сюди входить тільки найнеобхідніше: щоденники, зошити, ручки, пенал, набір для креслення.

Повноцінний набір канцелярії коштуватиме 1 тис. грн для середньої школи, для старшої — 580 грн.

Якщо потрібно повністю зібрати дитину до школи, тобто окрім канцелярії придбати ще й шкільний та спортивний одяг, то середній чек для учнів середніх та старших класів становитиме 6,5 тис. грн та 9 тис. грн відповідно.

Щоб одягнути старшокласника. необхідно витратити 5 тис. грн. Трохи дешевше коштує шкільна форма для учня середніх класів — 3,5 тис. грн. Загалом же ціни на одяг та взуття у порівнянні з минулим роком знизилися на 12%.

Зі спортивним одягом схожа ситуація. Для старшокласників він обійдеться у 3,2 тис. грн, для учня середньої школи майже у два рази менше — 1,8 тис. грн.

Нагадаємо, п'ятеро першокурсників Львівської політехніки склали дрон та розробили технологію комп'ютерного зору для безпілотника.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

ЄC готує восьмий пакет санкцій проти росії. Що до нього увійде

Юлія Даниленко 23 вересня 2022 16:31

Пів року війни: в якому стані економіка? Головне з дискусії «CASE Україна»

Олександр Тартачний 23 вересня 2022 10:00

10 найзручніших застосунків для особистих фінансів. Рахуємо витрати на їжу, комуналку та донати

Христина Коновалова 22 вересня 2022 19:22

Що показувала Україна на виставці технологій TechBBQ 2022

Олександр Тартачний 20 вересня 2022 18:39

Дерева не ростуть до небес, або Як змінився український ринок ІТ за останні пів року

Наталія Миронова 20 вересня 2022 10:13