Щомісяця американці втрачають понад $10 млн через шахрайство з біткоїн-банкоматами
Федеральна торгова комісія США оприлюднила звіт, у якому попереджає про стрімке зростання випадків шахрайства, пов'язаного з використанням біткоїн-банкоматів (BTM), пише Тech.liga.net.
Згідно зі звітом, з 2020 по 2023 рік кількість подібних шахрайств збільшилася вдесятеро. Лише за перші шість місяців 2024-го американці втратили майже $65 млн, причому це стосується лише зареєстрованих випадків. Фактичні втрати можуть бути значно вищими, оскільки багато постраждалих не повідомляють про те, що сталося. У середньому кожна жертва втратила приблизно $10 тис.
Найчастіше шахраї прикидаються співробітниками держустанов, компаній чи служб технічної підтримки. Обман починається з телефонного дзвінка, також можуть використовувати фальшиві повідомлення про безпеку, розміщені в інтернет-рекламі, випливних вікнах або листах, які нібито надіслані від іменитих компаній, як-от Microsoft або Apple.
Схеми шахрайства можуть бути різними. Наприклад, зловмисники можуть представлятися співробітниками комунальних служб та вимагати сплату рахунків через найближчий криптомат. В інших випадках вони залякують людей, стверджуючи, що їхні банківські рахунки під загрозою, і вимагають негайно переказати гроші на «безпечний» рахунок. Незалежно від сценарію, шахраї спрямовують жертв до конкретних криптоматів, які їм зручно використати. Вони надсилають QR-коди для сканування у пристрої, і гроші миттєво переказуються на їхні рахунки.
Жертви таких схем зазвичай літні люди. Протягом перших шести місяців 2024 року люди віком понад 60 років втратили майже $46 млн через шахрайство з використанням BTM, що становить 71% від усіх зафіксованих втрат. Молодші люди частіше наражаються на інші види криптовалютних шахрайств, як-от підроблені інвестиційні пропозиції.