Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Що SPEKA думає про нову гру Mortal Kombat 1

Богдан Камінський
Богдан Камінський
21 вересня 2023 11 хвилин читання

19 вересня 2023 року вийшла Mortal Kombat 1 — чергова гра з франшизи легендарних файтингів. Одиниця в назві свідчить про перезапуск серії, яка пов’язана із сюжетом MK11.

Бог вогню Лю Кан узявся переписувати історію та змінив долі головних персонажів, які вже понад 30 років влаштовують криваві бої на екранах телевізорів. Чи вдалося розробникам руками захисника Землі здійснити м’який ребут франшизи? Нумо розбиратися.

Вийшла гра Mortal Kombat 1 Вийшла гра Mortal Kombat 1

Короткий переказ сюжету гри Mortal Kombat

На початку часів Всесвітом керували Старші Боги. Окрім вищих сил існувала Єдина Сутність, яка живилася їхньою силою. Боги оголосили війну Єдиній Сутності та розділили її на шість паралельних світів, серед яких Земне Царство, Зовнішній Світ та Пекло.

Щоб вони не могли безпідставно воювати один з одним, Старші Боги створили турнір «Смертельна битва». Його проводять раз на покоління серед найкращих бійців з усіх світів. Переможець десяти турнірів поспіль отримує право розпочати захоплення.

Події першої гри розгортаються під час чергової «Смертельної битви». Земне Царство дев’ять разів поспіль програло Зовнішньому Світу, тому новий Обраний Лю Кан — остання надія людства. Врешті він перемагає, але імператор Зовнішнього Світу Шао Кан не полишає спроб підкорити Землю впродовж наступних ігор. 

Врешті під час подій Mortal Kombat: Armagedon усі бійці з усіх світів розпочали битву за абсолютну владу. Загинули всі, окрім Шао Кана і Райдена, який перед смертю надсилає повідомлення самому собі у минуле — у часи першого турніру.

У перезапуску 2011 року події розгортаються майже так само, як і в першому Mortal Kombat. Попри великі втрати, герої знову перемагають, однак подальша боротьба зі злом привела до того, що берегиня часу Кроніка вирішила перезапустити Всесвіт та стерти з історії Райдена.

У Mortal Kombat 11: Aftermath (2021) несподіваний альянс бога вогню Лю Кана та хитрого чаклуна Шан Цзуна перемагає Кроніку. Однак фінальна боротьба за пісочним годинником берегині часу розгортається вже між колишніми союзниками.

Як побудована сюжетна кампанія у Mortal Kombat 1

Нова гра починається з того, що таємнича незнайомка пропонує здібному шарлатану Шан Цзуну опанувати чаклунство та підкорити Земне Царство. У цей час Лю Кан, який доручив керувати пісочним годинником своєму союзнику Герасу, готує нових чемпіонів до чергового турніру.

Таємнича незнайомка відвідує Шан Цзуна
Лю Кан та Скорпіон повідомляють Джонні Кейджу, що він претендент на титул чемпіона Земного Царства
Бійці Земного Царства під керівництвом Лю Кана готуються до турніру «Смертельна битва»
Лю Кан дарує амулет Райдану, який дозволяє йому пускати блискавки
Райден та генерал Шао готуються до фінальної битви турніру

Згодом покровитель Земного Царства дізнається про повернення Шан Цзуна та відправляє таємну місію у Зовнішній Світ, щоб схопити його. Герої провалюють завдання, але з’ясовують, що Шан Цзуну допомагає інший чаклун — Куан Чі.

Лю Кан дізнається, що таємнича незнайомка допомагає Шан Цзуну опанувати чаклунство
Таємна місія у Зовнішньому світі зустрічається з Баракою в таборі вигнанців, що хворіють на таркату
Джонні Кейдж віддає Кенсі меч Сенто
Куан Чі виявився союзником Шан Цзуна

Озброївшись новою інформацією, Лю Кан вирушив на аудієнцію до імператриці Зовнішнього Світу Сіндел. Разом вони довідалися про плани Смертельного Альянсу, а також дізналися, хто та таємнича незнайомка.

Імператриця Зовнішнього світу Сіндел разом з доньками Кітаною та Міліною
Лі Мей та Таня привели Лю Кана до Сіндел
Воїни клану Лін Куей відправилися за Шан Цзуном та Куан Чі
Об'єднані сили Земного Царства та Зовнішнього світу вистежують чаклунів

Після масової сутички із сотнями героїв з усього мультивсесвіту захисники Земного Царства перемагають супротивників. Однак сцена після титрів підказує, що загроза досі існує.

Кенсі у Живому лісі
Ермак
Шан Цзун спілкується з Саб-Зіро
Здібності Смоука здивували Лю Кана

Персонажі у Mortal Kombat 1

В основному ростері 23 персонажі. Одного з них — Хавіка — потрібно відкривати під час проходження сюжетної кампанії. Шан Цзун надавався за оформлення передзамовлення.

Основні персонажі Mortal Kombat 1 Основні персонажі Mortal Kombat 1

Уже відомий склад першого Kombat Pack: Куан Чі, Ермак і Такеда. Гостьовими персонажами будуть Миротворець (персонаж однойменного серіалу), Хоумлендер (серіал «Хлопаки») та Омнімен (мультсеріал «Невразливі»).

Склад першого Kombat Pack у Mortal Kombat 1 Склад першого Kombat Pack у Mortal Kombat 1

Mortal Kombat 1 — це перша гра у франшизі без нових персонажів. Геймерам доступні як ветерани серії (Скорпіон, Джонні Кейдж, Лю Кан, Кітана та інші), так і нечасті гості (Ашра, Хавік, Нітара та Рейко).

Окремим списком ідуть 15 Камео, яких гравець може викликати під час бою для виконання спецприйомів, фаталіті або бруталіті.

Персонажі-камео у Mortal Kombat 1 Персонажі-камео у Mortal Kombat 1

Попри значні зміни в історії персонажів, вони виглядають впізнавано та використовують знайому зброю та техніки бою. Хоча Райден більше не бог грому, він досі може пускати блискавки за допомогою магічного амулета, а Джонні Кейдж втратив свою магію, проте досі вміє швидко переміщатися ареною.

Райден готується виконувати спецприйом «Електричний політ»
Джонні Кейдж виконує спецприйом «Тіньовий удар»

Оновлені механіки у Mortal Kombat 1

Уперше від 2015 року розробники вирішили відмовитися від варіацій на користь системі Камео. Завдяки цьому гравці можуть створювати безліч варіантів для виконання диких комбо та налаштувань.

Кожен персонаж-камео має власний метр, половина згорає після виклику бійця. Деякі атаки, зокрема потужна незаблокована допомога Горо, коштують цілого лічильника, але він відновлюється з часом.

Метр персонажа-камео повний
Метр персонажа-камео, використаний на половину

Камео мають принаймні три унікальні прийоми. Наприклад, вони можуть допомогти виконати серію, телепортувати на безпечну відстань, зробити невразливим для проджектайлів тощо. Усе це дозволяє заповнювати слабкі місця основних бійців та налаштовувати пару під свій стиль гри.

Суперметр для виконання особливих дій тепер виглядає, як у версіях MK9-MKX. Посилення спецприйому коштує одну чарунку, а комбо-брейкер — усі три.

Суперметр для посилення спецприйомів та виконання комбо-брейкера Суперметр для посилення спецприйомів та виконання комбо-брейкера

У Mortal Kombat 1 залишився потужний спецприйом Fatal Blow. Як і раніше, він доступний один раз за бій, коли здоров’я персонажа падає до 30% і менше. 

Нікуди не поділися криваві добивання фаталіті. Поки що їх по два у кожного бійця основного ростеру та по одному у Камео. Бруталіті також присутні.

Фаталіті камео Саб-Зіро
Фаталіті Скорпіона
Фаталіті Смоука
Фаталіті Міліни
Фаталіті Хавіка
Фаталіті камео Кано
Фаталіті камео Соні Блейд
Бруталіті Смоука
Бруталіті Джонні Кейджа

У новій частині зникло багато механік, які дебютували у Mortal Kombat 11. Серед них Crushing Blow, відкат та атака при пробудженні.

Велику увагу в Mortal Kombat 1 приділили повітряним атакам. Завдяки їм можна проводити нищівні комбінації, не використовуючи жодної чарунки метра.

Онлайн-режим у Mortal Kombat 1 не зазнав змін. Гравцю досі доступні рейтингові битви Kombat League, казуальні бої 1 на 1, «Цар гори» та приватні лобі.

Кожен персонаж та камео мають систему прокачування. За досягненні чергових рівнів відкриваються нагороди: костюми, спорядження, фаталіті та бруталіті.

Система прокачування персонажів у Mortal Kombat 1 Система прокачування персонажів у Mortal Kombat 1

Ви все ще можете подивитися в інтернеті, як виконати фаталіті, однак воно не збережеться у списку прийомів.

Режим Invasions у грі Mortal Kombat 1

На заміну «Крипті» у Mortal Kombat 1 прийшов новий режим Invations, який нагадує настільну гру з елементами RPG. Персонажа перекидає на одну з локацій, де треба проходити бої, випробування або вежі, щоб рухатися далі.

Стартова локація Invasions
Дошка Fengjian Village
Дошка Tarkatan Colony
Дошка Shang Tsung's Laboratory
Дошка Fire Temple

Режим Invasions дозволяє відкривати косметику на персонажів. За перемогу над босами та підбосами дають найкращі нагороди.

Майже кожен бій містить різні модифікатори. Для зниження їхнього ефекту гравцеві бажано використовувати амулети та реліквії, а також підбирати відповідних за здібностями персонажів.

Екран вибору персонажів в режимі
Екран вибору амулета в режимі
Екран вибору реліквії в режимі

Центральна дошка Gatewsy Portal містить «живі вежі», які оновлюються раз на годину, день, тиждень або сезон. Цей режим працює так само, як і в MKX та MK11.

«Живі вежі» у режимі Invasions «Живі вежі» у режимі Invasions

Кастомізація та мікротранзакції у новому Mortal Kombat 1

Як і в попередній частині, гравці можуть змінювати зовнішній вигляд персонажів за допомогою знаряддя та костюмів. Однак є деякі відмінності. Наприклад, замість трьох знарядь доступне лише одне, а купу одноманітних костюмів замінили на систему з колірними палітрами.

Кастомізація персонажа в Mortal Kombat 1
Зміна знаряддя в Mortal Kombat 1
Зміна костюма та палітри в Mortal Kombat 1

Косметика відкривається під час проходження сюжетної кампанії, онлайн-режиму Kombat Legue, Invasions та у вбудованому магазині.

Мікротранзакції у грі є, але не агресивні. Доступно кілька типів валюти:

  • золоті монети необхідні для перетоплення у Святині на рандомні нагороди;
  • крони використовують у магазинах в Invasions;
  • сезонні монети необхідні для купівлі костюмів та знаряддя з Invasions:
  • кристали дракона використовують у внутрішньоігровому магазині.

Золоті та сезонні монети, а також крони можна заробити у самій грі. Кристали дракона необхідно купувати за реальні гроші.

Внутрішньоігровий магазин в Mortal Kombat 1
Вартість Кристалів дракона в Mortal Kombat 1
Як витрачати сезонні монети в Mortal Kombat 1
Як витрачати Кристали дракона в Mortal Kombat 1

Рецепт ідеального сиквелу давно винайшли: взяти найкраще з оригіналу та помножити на два. Схоже, студії NetherRealms вдається це вже третій раз поспіль після перезапуску 2011 року.

На відміну від попередніх частин інтрига щодо антагоніста у Mortal Kombat 1 тримається доволі довго. Також у сюжеті зменшили кількість драми та додали гумору.

Відсутність нових персонажів — вдале рішення, адже за 30 років їхня кількість наближається до сотні. Натомість фанати серії дочекалися бійців, які не потрапляли у ростер протягом 15-20 років.

Ще один приємний бонус — відсутність росіян в онлайн-режимі. Після релізу виявилось, що Warner Bros. Games не додала мультиплеєр Mortal Kombat 1 у рф та білорусі. Так, вони вже знайшли спосіб зайти в онлайн, але він потребує великої кількості маніпуляцій з налаштуваннями інтернету, чим навряд будуть користуватися середньостатистичні росіяни.

Після 2-3 годин гри у режимі Invasions відчувається повторюваність. Також тривалість сезону у 50 днів занадто довга, адже після проходження всіх локацій гравцеві немає чого робити.

Крім того, ПК-версія Mortal Kombat 1 має захист Denuvo, що може впливати на продуктивність. Проте за мірками 2023 року системні вимоги демократичні.

Mortal Kombat 1 — це логічне продовження попередньої частини, яка зацікавить як новачків, так і хардкорних гравців.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Microsoft показала нові консолі Xbox та ігри до них

Владислав Паливода 10 червня 2024 13:33

YouTube, Netflix та LinkedIn: чому компанії пропонують ігри на платформі

Олександр Тартачний 4 червня 2024 08:30

Акції GameStop падають на фоні передбачуваного зниження чистих продажів

Вікторія Рудзінська 17 травня 2024 21:07

У грі від GlobalLogic ШІ створює неігрових персонажів — відео

Богдан Камінський 22 квітня 2024 13:49

Українська студія Berko Games анонсує науково-фантастичну гру Jitter — трейлер

Богдан Камінський 19 квітня 2024 14:12