Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Що очікувати від MWC 2023

Владислав Миронович
Владислав Миронович Журналіст та редактор колонок SPEKA
25 лютого 2023 4 хвилин читання

Уже за кілька днів у Барселоні стартує одна з найбільших технологічних виставок Mobile World Congress 2023. Журналісти TechCrunch поділилися своїми очікуваннями від цього заходу.

Тенденції Mobile World Congress

Телеком. Це лейтмотив майбутньої MWC 2023. Корпоративний сегмент та мережеве обладнання вже давно відіграють провідну роль на Mobile World Congress, але цього разу це буде помітно як ніколи. При цьому споживацький сегмент ще більше відійде на другий план.

Річ у тім, що Mobile World Congress, на відміну від CES, ніколи не був виставкою саме споживчих технологій. Це у Лас-Вегасі показують розумні будинки, роботів, автомобільну електроніку та безліч побутових речей. MWC завжди був чудовим майданчиком лише для демонстрації новинок смартфонів та гучних анонсів і презентацій у цьому сегменті. Але ця індустрія зараз переживає не найкращі часи.

Проблеми у ній з'явилися ще до початку пандемії COVID-19, навіть незважаючи на появу технології 5G. Просто люди зараз не купують смартфони так, як раніше. На це вплинуло багато чинників, зокрема підвищення цін на преміальні моделі, зменшення кількості інновацій, а також той факт, що мобільні телефони тепер просто якісніші (що уповільнює стандартний 2-3-річний цикл оновлення). Пандемія все ускладнила ще більше, а також з'явилися нові проблеми: уповільнення розвитку 5G на багатьох ринках, ускладнення ланцюжків постачання та інфляція.  

Ще одна важлива тенденція, що виникла до пандемії, — відмова великих компаній від участі у виставках на користь власних заходів, присвячених запускам продуктів. Перехід до віртуальних презентацій під час пандемії лише підсилив цю тенденцію. 

Цього року організатори MWC 2023 очікують приблизно 75 тис. відвідувачів. Це скромні показники у порівнянні з минулими виставками, але цифра все-таки суттєва. Серед учасників виставки очікують на такі гучні імена, як Samsung, Oppo/OnePlus, Huawei та Xiaomi. 

Що покажуть і про що говоритимуть на MWC 2023

На якісь феєричні анонси очікувати не варто: багато компаній, серед яких той же Samsung, вже презентували свої флагмани та новинки на власних заходах. Qualcomm анонсував новий флагманський чип Snapdragon на власній конференції на Гаваях минулого року, а до традиційного піврічного оновлення залишилося ще кілька місяців. Однак можна очікувати гучних новин від деяких китайських виробників, наприклад, Xiaomi, ZTE та Honor.

Приділятиметься увага технологіям віртуальної реальності. Хоча на виставці не буде Meta та Sony, одних із лідерів у цій галузі, свої напрацювання покаже HTC. Відомий у минулому виробник смартфонів зараз, схоже, повністю сконцентрувався саме на темі віртуальної та доповненої реальності зі своїм продуктом Vive VR. 

На щастя, серед тем, що будуть обговорювати керівники компаній на конференції, кліматичні питання. Також говоритимуть про метавсесвіт, технології у спорті, а Microsoft готує кілька доповідей про хмарні сервіси та штучний інтелект. Цій технології, до речі, не приділятимуть стільки уваги, як можна було очікувати, зважаючи на теперішній хайп. 

Також має бути цікавою панель за участі представників Samsung, ZTE та Європейської космічної агенції під назвою «Чи готові ви говорити про 6G?».

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

«Варто більше фокусуватися на прибутковості, ніж на капіталізації». Інтерв’ю із CEO Kiss My Apps Дмитром Лолою

Анна Сергієнко 18 квітня 2024 17:53

Львівський IT Кластер запрошує на профорієнтаційну конференцію IT Future Conf 2024

Ольга Топольська 16 квітня 2024 15:50

Власний сайт, просування у соцмережах та якісне обслуговування: як залучити нових клієнтів для малого бізнесу

Даніелла Шихабутдінова 16 квітня 2024 14:15

Еволюція блокчейну: від біткоїна та смартконтрактів до синергії із штучним інтелектом

Вадим Груша 15 квітня 2024 16:30

«Мерседес» посеред шосе і що з ним робити: правила успішної спільної роботи з вендором

Владислав Миронович 10 квітня 2024 14:00