Що може робити ФОП у «Дії»
У «Дії» почали тестувати автоматичне закриття ФОП. Зараз триває набір тестувальників, аби перевірити та вдосконалити сервіс за потреби. А SPEKA нагадує, який функціонал вже існує для приватних підприємців у державному застосунку.
Якими сервісами може користуватися підприємець у «Дії»
Реєстрація ФОП у «Дії»
У 2021 році Мінцифри запустило на порталі «Дія» послугу з автоматичної реєстрації ФОП. У 2022-му стала доступна також реєстрація ТОВ.
За менш як два роки в автоматичному режимі зареєстрували 250 тис. ФОП. Автоматична реєстрація бізнесу через «Дію» триває лише 2 секунди та автоматично підтягує відповідні дані, не потребуючи додаткової перевірки інформації.
Сплата податків у «Дії»
Також швидко сплатити обов’язкові податки можна завдяки державному застосунку.
Підписуйтеся на наші соцмережі
«єДекларація»
Послуга «єДекларація» дозволяє подати заявку про провадження господарської діяльності під час воєнного стану. Вона заміняє кілька сотень різних дозвільних документів — ліцензії, сертифікати, посвідчення, рішення, висновки або дозволи. Сервіс доступний на час воєнного часу та дає змогу безперебійно вести бізнес в умовах війни.
Станом на березень 2023 року «єДекларацію» оформили понад 6 тис. підприємців.
Грант від держави «єРобота»
На порталі власники бізнесу або ті, хто збирається його відкрити, можуть подати заяву про грантову програму від уряду «єРобота». Якщо ви виконаєте умови гранту та відкриєте своє підприємство, залучивши певну кількість працівників, то цю позику не потрібно буде повертати.
«єРобота» має чотири напрями:
- Програма «Своя Справа» до 250 тис. на розвиток малого бізнесу, який створить хоча б 1 робоче місце.
- «Новий рівень» — до 8 млн на обладнання для виробників меблів, будматеріалів чи ліній металообробки.
- «Свій сад» — для фермерів, які займаються садівництвом площею від 1 до 25 га. до 400 тисяч гривень за гектар.
- «Своя теплиця» — до 7 млн гривень на розвиток тепличного господарства.
Отримати довідку про доходи для ФОП у «Дії»
На порталі за кілька кліків можна отримати довідку про доходи з реєстрів податкової. Інструмент показує усі види офіційних доходів, з яких сплачені податки, за обраний період часу.
Послуги з оформлення будівництва у «Дії»
Також через застосунок можна подати декларацію про початок будівельних робіт чи ввести в експлуатацію нерухомість.
Корисні сервіси для повсякденної роботи у «Дії»
Також є кілька функцій, які не стосуються безпосередньо приватних підприємців, але можуть бути використані ними у взаємодії з клієнтами та працівниками.
Наприклад, послуга «Дія.Підпис» дозволяє швидко поставити електронний цифровий підпис на будь-який документ. Він інтегрований з кількома популярними сервісами електронного документообігу — «Вчасно», «Документ.Онлайн» та «АСКОД онлайн».
Також у «Дії» є можливість валідувати документи, наприклад, щоб випадково не продати алкоголь неповнолітнім або перевірити його акциз.
Малий та середній бізнес може працювати з «Дія.QR». Це індивідуальний QR-код, з яким підприємці можуть отримувати цифрові копії документів клієнтів чи партнерів на свою електронну пошту.