Як впроваджувати інновації через ініціативні проєкти: кейс «Vodafone Україна»
Інновації — це створення того, чого ще може не існувати, навіть як ідеї. Це безперервний, поглинальний пошук нових і нестандартних підходів, процес зміни звичних, навіть, здавалося б, передових нині рішень. Створення чогось інноваційного — це завжди невідомість, подальше використання — ризик, а запуск у робочих проєктах — величезна відповідальність. Тому і розроблення, і подальше застосування інноваційних продуктів стає максимально ініціативним процесом.
Старт розвитку проєктів інноваційного спрямування у «Vodafone Україна» для мене не став винятком цього цікавого і водночас вкрай складного процесу.
Однією з ключових ініціатив та демонстрацією інноваційного підходу у проєктах стала адаптація власного стартапу confpulse.com під запит на щось нестандартне від HR під найближчий внутрішньокорпоративний форум, а також готовність та ідея зробити по-справжньому щось особливе.
Інноваційність у керуванні івентами
Ми реалізували багато досить звичних елементів: розклад, інтерактивні повідомлення, розсилки, але переглянувши весь формат підходу, зробивши це на платформі телеграм-бота, простого та зручного каналу комунікацій.
Крім цього додали низку інноваційних елементів:
- Інтерактивність презентацій: де ви ще могли вплинути на перебіг презентації спікера?

- Пряма взаємодія з аудиторією, миттєва реакція та оцінка виступу спікера. Можливість поставити запитання, а також проголосувати за запитання інших.

- Інтерактивні вікторини безпосередньо під час івенту, розсилка призів відразу персонально у бот.

Ця платформа видозмінювалася, отримувала додаткову функціональність і використовувалася на всіх масштабних івентах «Vodafone Україна».
Постійні напрацювання та опрацювання найсвіжіших трендів стають платформою, на базі якої формуються як ситуативні ініціативи, так і нестандартні приклади використання.
Ситуативний проєкт віртуальна кав'ярня «Цікава»
«Є ідея!» — так починається кожен цікавий проєкт із HR. У період карантину ситуативний проєкт віртуальної кав'ярні не був винятком.

Суть та основне завдання бота #ЦіКава — неформальне спілкування під час карантину та «віртуальна кава» як привід дізнатися більше про колег і розширити своє коло знайомств у компанії.
Бот щодня збирав «заявки-побажання» на каву та формував випадковим способом пару співрозмовників. А також час від часу підкидав ідеї тем для спілкування.
Нетипові підходи щодо вирішення типових завдань
Перший етап — це, наприклад, питання: чи зможемо зробити щось зі збором інформації від учасників проєкту Vodafoneteam?
Другий етап досить звичний — є платформа, є напрацювання і такі ідеї.
Третій етап: Робимо? Звичайно!
Завжди дивно, звідки у дівчат HR #vodafoneukraine стільки ідей і креативу та сміливості у залученні до будь-якої інноваційної розробки.
Збираємо базу відповідей опитуваних за заданими критеріями, формуємо підсумкові таблиці з можливістю сортувань/угруповань та вивантаження у зручному форматі.
Подальші комунікації та всі дії, особливо персоналізовані, можемо здійснювати повністю у цьому каналі.

Диджитальний секретний Санта
В інноваційній компанії навіть прості активності стають диджитальними.
Традицію секретного Санти з новорічними подарунками від колег зробили у просунутому телеграм-боті.
Secret Santa Vodafone Ukraine дозволив не лише побудувати ланцюжок «помічників Санти», а й об'єднати колег з усієї України, підказати інтереси кожного, а також допомогти інструкціями у надсиланні подарунків.
Сотні учасників, тисячі інтересів, десятки міст України.
Ситуативний проєкт «Лікар поруч»
Карантин — не тільки виклик, але й можливість ситуативних ініціатив, lockdown зробив запит на віддалені комунікації гострою необхідністю, а ризики та небезпека очних звернень до лікарів стали граничними.
Ідея реалізації рішення для вкрай доступного зв'язку, як технічно, так і з погляду фінансових умов, очевидна:
- Телемедпартнер, який забезпечує базу лікарів та платформу віддалених консультацій
Партнерами проєкту стали telemed24.ua та botkin.pro: telemed24.ua заявили готовність забезпечити консультації сімейних лікарів із загальномедичних питань, а botkin.pro — вузькоспеціалізованих.
- Система зв'язку — просте і звичне рішення для користувачів
Рішення використовувати короткий номер, на який можна зателефонувати з переадресацією дзвінка у колцентр, оброблення дзвінка оператором та консультацій у призначений час у режимі call-back.
Простота для користувача — це автоматично досить складна схема для реалізації, але завдяки техкоманді ми провели тестування системи у перші дні розробки, не змінюючи свого підходу — «MVP продукту без ресурсів» і до будь-якого офіційного старту.
- Сторінка з інформацією про послугу та функціональні елементи для простого використання послуги
У створенні вебсторінки ми пішли спрощено, але з глибоким опрацюванням, навіть для односторінкового лендингу:
Прототип → Скетч → Дизайн концепція → Коригування відповідно до гайдлайнів Vodafone.
- Юридичні аспекти, що супроводжують запуск та роботу проєкту
Формат проєкту — спільна акція з поділом зон відповідальності щодо надання послуг.
Реалізований проєкт дав розуміння:
- Готовність ідей для ситуативних проєктів — це постійний та вкрай актуальний момент, ми маємо бути готовими одразу дати просте та швидке ситуативне рішення.
-
Оцінювати ризики, процедури та труднощі внутрішніх комунікацій, щоб одразу визначати результат та терміновість як пріоритетний аспект.
-
Користувальницький досвід та готовність до форматів споживання послуги у глобальних проєктах.
-
Готовність та гнучкість наявних партнерів до нестандартних запитів і складних інтеграцій.
