В іранських дронах Shahed-136 знайшли українські деталі

17 листопада 2022 2 хвилин читання

У дронах-камікадзе Shahed-136 лише двигун виробляється власне в Ірані. Решта деталей іноземного походження. Є навіть вироблені на українському підприємстві «Радіореле».

Проєкт Trap Aggressor разом з Незалежною антикорупційною комісією розібрали збитий дрон Shahed-136 та виявили, що у ньому є деталі від 35 іноземних компаній. Серед них — виробники з США, Європи та навіть України.

Які компанії виробляють деталі для Shahed-136

Українськими виявилися електричні реле виробництва заводу «Радіореле» з Харкова. До 2016 року завод експортував продукцію до росії, ймовірно, саме звідти реле потрапили в Іран, де їх використовують для виробництва Shahed-136.

Також у безпілотниках виявили деталі американського, європейського та російського походження. Зокрема, у США вироблено сервопривід (компанія Hitec USA Group), плати, цифрові сигнальні процесори, трансивери, драйвери та приймачі (Texas Instruments).

Батарея виявилася японською (Panasonic), керамічна антена — канадською (Tallisman), блок керування — російським («Западприбор«). Блок живлення зроблено з німецьких та японських елементів.

Як американські і українські деталі опинилися у дронах Shahed (відео):

Нам шкода, але цей блок не підтримується в AMP версії, перейдіть за посиланням,щоб побачити повну версію.

За версією ГУР, це деталі, вироблені 2-3 роки тому, та закуплені Іраном через треті країни.

А що у дронах Shahed-136 власне іранського? Лише двигун — Mada MD-550, вироблений компанією Oje Parvaz Mado Nafar Company (MADO).

Нагадаємо, професор історії Єльського університету Тімоті Снайдер збирає на систему протидії дронам «Ловець шахедів» для України. Мета збору — $1,25 млн.