Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

CEO криптовалютної біржі Сергій Жданов про принципи сучасного інвестування

Serhii Zhdanov
Serhii Zhdanov CEO криптовалютної біржі EXMO
29 червня 2022 6 хвилин читання

Упродовж останніх місяців пріоритети кожного з нас змінилися. Щось ми почали цінувати більше, щось втратило цінність. Підхід до заощаджень та управління фінансами також інший.

На тлі подій дедалі очевидніше, що вивчення теми інвестицій — це не лише про особисту фінансову безпеку, а й про фінансову стабільність суспільства загалом. Що більше людей будуть грамотно розпоряджатися своїми фінансами, то легше буде відбудовувати країну й повертати її економічну стабільність завдяки таким простим крокам, як сплата податків, підтримка армії, волонтерського руху, громадських організацій та бізнесів.

Інше питання — куди інвестувати і як це робити правильно? Незабаром я виступатиму спікером на конференції Investment For Techies in 2022, яка відбудеться 30 червня на платформі InnoHub у компанії Innovecs. Там розповідатиму про інвестування у крипту. А сьогодні поділюся загальними принципами розумного інвестування. 

Диверсифікація капіталу — це не аксіома

Існує кілька принципів інвестування, серед яких уміння правильно розподіляти капітал, керувати ризиками, вчасно вийти на ринок, а також контролювати емоції під час мінливості ринку. Ще один принцип інвестування — диверсифікація капіталу, але краще не сприймати це як аксіому. Варто розуміти, що диверсифікація уповільнює прибутковість інвестиційного портфеля, хоча рівень ризику знижується.

Не всі інвестори можуть оцінити реальний ризик свого портфеля. Тому треба навчитися грамотно диверсифікувати капітал. Коли спостерігається мінливість ринку, не варто панікувати й відразу закривати свої позиції. Спершу треба розрахувати ризики та дотримуватися свого інвестиційного плану.

Корисність активу — найважливіший чинник інвестування

На мою думку, корисність активу є найважливішим чинником інвестування. Тож я намагаюся уникати суто спекулятивних активів. Основне моє правило — інвестувати у цінні проєкти, які стануть прибутковими у довгостроковій перспективі. 

Зазвичай такі проєкти мають достатній попит і за умови ефективного менеджменту приносять значний прибуток своїм інвесторам. Однак не варто формувати своє інвестиційне портфоліо, спираючись лише на цей факт. Система працює у симбіозі. 

Ще один впливовий чинник — топменеджмент проєкту. Цей аспект відіграє важливу роль у бізнесі, оскільки впливає на політику та вектори розвитку проєкту. Якщо керівництво буде занадто консервативним, це може негативно позначитися на майбутньому і звузить перспективи.

Чекайте слушного моменту в інвестуванні

Поширеною є думка, що як тільки певний вид інвестицій стає всесвітньо популярним, інвестувати вже надто пізно. Частково це правда. Для інвестицій треба обрати правильний час. На ринку завжди є періоди, коли можна отримати «знижку». Загалом світові кризи трапляються раз на 8-10 років, і після цього з'являється чудова можливість купувати за низькими цінами.

од коли метод інвестування набуває популярності, ціни зростають. Не варто боятися втрат, купуючи активи, що вже стали всесвітньовідомими. У будь-якому випадку ви більше програєте від того, що не купите їх. Найголовніше — дочекатися слушного моменту і відкрити позиції відповідно до свого стратегічного плану. Якщо говорити про біткоїн, то тут будуть можливості в довгостроковій перспективі.

Trading apps — важливий інструмент для дейтрейдингу

Дедалі більше інвесторів користуються trading apps, оскільки це спрощує життя: не треба годинами сидіти за комп'ютером. Незалежно від того, де ви перебуваєте, у спортзалі чи на пробіжці, всюди можна стежити за своїми транзакціями й поєднувати це з іншою діяльністю.

Вибір застосунку залежить від зручності ти стилю трейдингу. Якщо користувач — скальпер (трейдер, який грає на зміні ціни на короткому проміжку часу. — Ред.), то керувати своїми торговими угодами через застосунок буде непросто. Але якщо ви займаєтеся дейтрейдингом, тоді trading apps є відмінним варіантом, оскільки телефон завжди під рукою, і ви можете як налаштувати цілі, так і зупинити. 

Трейдерам зручно керувати інвестиційними портфелями зі своїх телефонів. Операції не потребують особливої уваги, первинну аналітику можна провести ще до початку інвестування. Trading apps — чудовий інструмент, щоб стежити за своїм портфоліо і зростанням прибутку. 

Новачкам найкраще підходить середньостроковий трейдинг

Інвестування у проєкти із довгостроковою перспективою приносить більше прибутку, ніж інвестування у короткострокові. І це вже довели на основі даних. Ще один важливий чинник — еволюція інвестора. У молодому віці ми готові більше ризикувати, нам легше сприймати втрати. Але у якийсь момент трейдер стає довгостроковим інвестором. Психологія людини така, що шквал емоцій і адреналіну з часом знижується, а замість імпульсивної торгівлі з'являються спокійні та розмірені інвестиції.

На мою думку, новачкам найкраще підходить середньостроковий трейдинг. Щодо короткострокового трейдингу, то він потребує знань фундаментального та технічного аналізу, миттєвої реакції на різні змінні та глибокого розуміння ринку. З часом новачок отримує необхідний досвід і навички, які допомагають знайти індивідуальний стиль трейдингу, наприклад, скальпінг чи інвестування на тривалий час.

Хочу підбити підсумки: інвестуванням займаються ті, хто планує своє майбутнє. Тому ця тема залишається гарячою навіть під час війни. Навчайтеся управляти власними фінансами, зберігайте фінансову сталість та продовжуйте допомагати тим організаціям та людям, які цього зараз особливо потребують.

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Чому для криптобіржі так важливо отримати ліцензію

Blockchain Expert 3 серпня 2022 12:25

Декаданс венчурного капіталізму

Олександр Тартачний 2 серпня 2022 15:47

Які бувають криптовалюти: біток, ефір, USDT, Tron та інші страхітливі слова

Наталія Миронова 1 серпня 2022 16:14

Людина, що загубила 8 тисяч біткоїнів на звалищі, хоче знайти їх за допомогою робопсів Boston Dynamics

Наталія Миронова 31 липня 2022 19:56

Гондурас запускає «Долину біткоїнів» у туристичному місті Санта-Люсія

Наталія Миронова 31 липня 2022 16:09