Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Секретна зміна коду дозволила FTX використовувати гроші клієнтів

Катерина Колонович
Катерина Колонович Новинарка Speka.Media
14 грудня 2022 2 хвилин читання

У середині 2020 року головний інженер FTX вніс секретні зміни у програмне забезпечення біржі криптовалют. Завдяки зміні коду інвестфонд Alameda фактично мав необмежену кредитну лінію із депозитів клієнтів FTX.

Він змінив код, щоб звільнити інвестиційний фонд Alameda Research, який належить засновнику FTX Сему Бенкману-Фріду, від функції на торговій платформі, яка автоматично розпродала б активи Alameda, якби він втрачав занадто багато позичених грошей, повідомляє Reuters.

У примітці, що пояснює цю зміну, інженер Нішад Сінгх підкреслив, що FTX ніколи не повинна продавати позиції Alameda. 

Підписуйтеся на наші соцмережі

Це звільнення дозволило Alameda продовжувати позичати кошти у FTX незалежно від вартості застави, що забезпечує ці позики. Зміна коду привернула увагу Комісії з цінних паперів і бірж США, яка у вівторок звинуватила Бенкмана-Фріда у шахрайстві. Комісія з цінних паперів і бірж (SEC) заявила, що це налаштування означало, що Alameda мала «практично необмежену кредитну лінію». Крім того, мільярди доларів, які FTX таємно позичила Alameda протягом наступних двох років, не надходили з її власних резервів, а були депозитами інших клієнтів FTX, заявила SEC.

SEC і представник Bankman-Fried відмовилися коментувати цю історію для ЗМІ. Сінгх не відповів на кілька запитів про коментарі.

Нагадаємо, вчора стало відомо про те, що співзасновника і колишнього генерального директора криптоторговельної фірми FTX заарештували на Багамських островах. Цей арешт став першим кроком регуляторів щодо притягнення офіційних осіб до відповідальності за багатомільярдний крах біржі FTX минулого місяця. Бенкмана-Фріда мають екстрадувати до США.

Підписуйтеся на наші соцмережі

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Чи дійсно на фестивалі Atlas United працюватиме криптобар

Олеся Дерзська 18 липня 2024 09:30

Криптоекспансія: українські магазини освоюють віртуальні активи

Анна Сергієнко 9 липня 2024 10:10

Торги Ethereum у США рекордно зросли — причини

Вікторія Рудзінська 19 червня 2024 21:36

Кожен четвертий українець в великих містах володіє криптовалютою: дослідження

Владислав Паливода 6 червня 2024 21:40

Криптобіржа Mt.Gox переказала $9 млрд у біткоїнах кредиторам через 10 років після банкрутства

Кіра Іванова 28 травня 2024 14:48