Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Секрети work-life balance: планування, книги, подорожі. Brand and Communication director QArea Анастасія Джогола

Христина Коновалова
Христина Коновалова journalist, editor
29 січня 2023 5 хвилин читання

SPEKA продовжує спецпроєкт про айтівців, яким вдалося знайти SPEKотний баланс між життям та роботою. Наші герої діляться секретами фізичного та ментального здоровʼя, а експерти — професійними рекомендаціями.

Анастасія Джогола з QArea вважає, що треба планувати роботу та відпочинок Анастасія Джогола з QArea вважає, що треба планувати роботу та відпочинок

Наша наступна героїня — Анастасія Джогола, Brand and Communication director QArea. Вона розповіла про те, які програми краще використовувати для планування роботи та відпочинку, яким чином можна позбутися емоційного вигорання та навіщо багато читати, працювати з психологом, грати на гітарі.

Анастасія Джогола з QArea радить проводити медичний чекап  Анастасія Джогола з QArea радить проводити медичний чекап 

Вранці читаю та танцюю для настрою

Графік та дисципліна рятують мене від зимової хандри та допомагають залишатися ефективною. Через зміну часового поясу мій графік трохи змінився. Зараз я живу у Великій Британії і продовжую працювати в українській компанії QArea, тому мій робочий день розпочинається о 7:00 за місцевим часом. Довелося адаптувати свій графік. І якщо раніше для мене ідеальним часом для спорту був ранок, то тепер ранок я розпочинаю з читання у ліжку, перевірки пошти та планів на день. Після цього звичайна дівчача рутина, трохи танців для настрою і можна приймати робочі дзвінки.  

Communication director QArea Анастасія Джогола вранці читає книгу Communication director QArea Анастасія Джогола вранці читає книгу

Люблю детально планувати роботу та домашню рутину

Я завжди переймалася питанням, чому ми так ретельно заповнюємо Trello, Jira та інші тасктрекери для ефективної роботи, але забуваємо про особисте життя і не вважаємо за важливе планувати своє життя? Я людина-планер. Люблю, коли мій день розписаний від робочих завдань до домашньої рутини. 

Кілька років використовую програму Tappsk для контролю та формування нових звичок і трекінгу рутинних завдань, не пов'язаних із роботою. Дуже зручно, можна додавати необмежену кількість звичок, завдань та відстежувати динаміку. Допомагає бачити результат та дає мотивацію для нових досягнень.

Інтервальне харчування економить багато часу

Підписуйтеся на наші соцмережі

Моїми основними зимовими вітамінами є D3 та Омега3. Раз на пів року проходжу повний чекап здоров'я і вважаю це найкращою звичкою. Інші вітаміни та добавки вживаю тільки після аналізів та консультації з лікарями. 

Харчові звички особливо не змінюються, я харчуюсь за принципом інтервального голодування, тому сніданок у мене пізній — о 12:00, вечеря о 19:00. Це економить багато часу. 

Я не люблю складну їжу, у моєму раціоні завжди яйця у будь-якому вигляді, овочі, м'ясо чи риба. А ще обов'язково кава. Останні пів року перейшла на каву без кофеїну: відчула, що за перші місяці війни випила цистерну кави, тож вирішила трохи поберегти себе.

На вихідних подорожую або граю на гітарі

До 2019 року моїм хобі було емоційне вигорання. Спочатку я пів року працювала з ранку до ночі без вихідних. А потім тижнями лежала і переглядала найдовші серіали, які могла знайти. Чому? Тому що це все, на що був здатний мій мозок і організм. Так тривало, доки одного разу моє емоційне вигорання не дійшло піку. Тоді я звільнилася і поїхала на три тижні у подорож Європою на машині. Ось тут я вловила цей work-life balance та почала приділяти час реальним хобі. 

 Анастасія Джогола з QArea обожнює прогулянки, спорт та басейн  Анастасія Джогола з QArea обожнює прогулянки, спорт та басейн

Зараз графік — моє все, тому знайти час на відпочинок та хобі — це святе. Ранок завжди відносно спокійний, я не люблю шум і метушню у першій половині дня. До вечора зазвичай я більш активна, мій найпродуктивніший час після 16:00. Тому після цього часу я намагаюся не призначати дзвінки і займатися об'ємними завданнями. 

Після роботи прогулянка, спорт, басейн. Це важливо для мене як людини, що виросла на березі моря в Одесі. Тому дуже ціную доступ до води цілий рік. 

У п'ятницю та на вихідних намагаюся виділяти час для подорожей. Зараз я живу у Великій Британії — це одна із наймальовничіших країн, друга після України. Тому завжди можна знайти якийсь парк, замок, надихнутися архітектурою та відчути єднання з природою. 

Якщо хочеться спокійніших вихідних, то завжди виїжджаю на сніданок у парк, а потім можу почитати книгу, пограти на гітарі або помалювати. Це для мене окремий вид медитації.

Намагаюся зберігати межу між роботою та особистим життям

Баланс для мене — це завжди про дисципліну та правильний розподіл часу. Є час для себе, час для роботи, для навчання, для сім'ї та час просто подивитися серіали. Час для себе мабуть найважливіший, тому режим, спорт, медитації та речі, які приносять задоволення, завжди на першому місці. 

Робота займає більшу частину часу, і вона приносить мені безліч задоволення. Після роботи завжди навчання, щодня я виділяю від одного до трьох годин на навчання. Це можуть бути книги, курси, вебінари, консультації з коучем та психологом. 

Анастасія Джогола з QArea планує навчитися не працювати у відпустці Анастасія Джогола з QArea планує навчитися не працювати у відпустці

Час для сім'ї завжди недоторканний, у мене вдома є правило: жодних ноутбуків та телефонів у ліжку та на кухні. Це допомагає зберегти межу між робочим та особистим простором, принаймні я намагаюся. 

Через специфіку роботи я маю бути завжди на зв'язку, тому поки що я не навчилася не працювати у відпустці, і це один із моїх викликів на 2023 рік.

 

 

 

 

 

Підписуйтеся на наші соцмережі

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Таскменеджер Aboard поєднав в собі Trello та Pinterest

Вікторія Рудзінська 9 квітня 2024 18:05

Чому так важко планувати та прогнозувати продажі у B2B

Олександр Злотко 7 березня 2024 15:00

Хакери продають дані 15 млн користувачів таскменеджера Trello

Артем Житкевич 23 січня 2024 21:00

Як спланувати робочий рік

Владислав Миронович 5 січня 2024 10:00

Atlassian купує сервіс відеоповідомлень Loom майже за $1 млрд

Артем Житкевич 12 жовтня 2023 20:12