Китайська місячна станція працюватиме на ядерній енергетиці. Принаймні так стверджує головний розробник китайської програми дослідження Місяця Ву Вейрен, пише South China Morning Post.
SpaceX у суботу, 26 листопада, запустила на Міжнародну космічну станцію вантаж, серед якого було насіння карликових томатів для вирощування їх у космосі.
У восьмий день космічного вояжу корабель NASA потішив шанувальників новою світлиною. На першому плані — Orion, а у кутку — супутник Землі.
Нова місія НАСА на Місяць має не лише науковий, а й економічний та, головне, політичний інтерес. Колеги з видання Vox проаналізували, що означає документ про науково-технічну стратегію місячного простору. Ми обрали головне зі статті.
Космічний корабель місії Artemis 1 зробив нові приголомшливі фотографії Місяця під час його максимального наближення до супутника Землі. Orion зняв світлини того самого дня, коли з ним втратили зв'язок.
Згадуємо головні новини доби.
Вчора росіяни знову атакували енергетичну інфраструктуру України. NASA продемонструвало, як з космосу виглядала наша країна без світла.
Європейське космічне агентство вперше обрало людину з інвалідністю астронавтом. Ним став 41-річний британець Джон Макфолл.
Після численних спроб місія «Артеміда І» нарешті стартувала, але проблеми продовжуються: на восьмий день польоту космічний корабель Orion перестав виходити на зв'язок. Втрата звʼязку тривала 49 хвилин, причина збою поки що невідома.
У восьмий день польоту космічний корабель Orion перестав виходити на зв'язок. Згодом несподівана втрата зв'язку була відновлена.
У цей день 98 років тому американський астроном Едвін Габбл опублікував у The New York Times статтю, яка буквально розширила межі відомого людям Всесвіту. У межах проєкту #спекотнадата розповідаємо, як Габбл довів, що Чумацький Шлях – лише одна з галактик у нашому Всесвіті.
22 листопада 1905 року Альберт Ейнштейн вперше показав світу своє знамените рівняння E = mc². У межах проєкту #cпекотнадата розповідаємо, як це було і що змінило для світу.
Крихітні магнітні вири, які називаються скірміонами, можуть змінити пам'ять у високопродуктивних комп'ютерах. Скірміони надзвичайно стійкі до руйнувань, а також вчені можуть контролювати їхню поведінку за допомогою зміни температури або застосування струму.
Протягом тривалого часу вчені вважали, що швидкість світла є або надто великою, щоб її можна було виміряти, або взагалі безкінечною. У 1676 році данський астроном Оле Ремер шляхом експерименту довів, що це не так.
Цього року Oxford Languages дозволили людям обрати найголовніше «слово» 2022 року. Проте запропонувати свій варіант не вийде — в Оксфорді підготували свої три «слова» на вибір.