10 пробірок із зразками марсіанських порід у майбутньому будуть досліджувати на Землі. Вони містять дивовижну різноманітність геології Червоної планети.
Згадуємо головні новини 21 грудня.
Сьогоднішній вихід у відкритий космос для встановлення сонячних батарей перенесли через виявлення орбітального сміття поблизу станції. Нову дату виходу у відкритий космос визначать невдовзі.
Компанія Virgin Orbit Holdings Inc. Річарда Бренсона отримала ліцензію на запуск супутників з території Великої Британії, що відкриває шлях для першої в історії космічної місії з європейської землі.
Частково базуючись на даних кількох поколінь місій NASA, зокрема Voyager і Cassini, ця робота допоможе вченим визначити, як передбачити погоду на Юпітері.
Посадковий апарат місії InSight зробив, можливо, останню фотографію Марса. Він надіслав прощальне повідомлення, у якому вказав, що він наближається до завершення роботи.
Космічна агенція продемонструвала, як виглядає Україна з космосу після чергових масованих ракетних атак 16 грудня. Спойлер: виглядає не дуже — майже повністю відсутнє освітлення міст.
Важкий воєнний 2022 рік добігає кінця. Попри всі намагання володимира путіна і росії, Україна продовжує стояти і гордо дивитися у небо. А в небі цього року справді було на що подивитися. Фанатам космосу цей рік запамʼятався цілою низкою знакових подій: перша в історії людства місія зі збивання з курсу потенційно небезпечного астероїда, довгоочікуваний старт Artemis I та успішне приводнення космічного корабля місії Orion, а також безліч прекрасних фото, які стали можливими завдяки телескопу Джеймса Вебба, за запуском якого ми стежили у минулому майже безтурботному грудні.
У США запустили ракету-носія Falcon 9 із черговою партією з 54 мінісупутників.
Новий зоряний космічний телескоп NASA став найкращим науковим проривом 2022 року. Настільки детальних зображень космосу, як надсилає «Джеймс Вебб», людство ще не бачило.
Дослідники з Монреаля знайшли докази того, що дві екзопланети, що обертаються навколо зірки червоного карлика, є «водними світами», де вода становить велику частину всієї планети. Ці світи знаходяться на відстані 218 світлових років від нас у сузір'ї Ліри та не схожі на жодну планету в нашій Сонячній системі.
Згадуємо головні новини 16 грудня.
Український підліток розробив систему оцінки нюху для пацієнтів, які перенесли захворювання на COVID-19. За розробку він отримав золоту медаль на всеукраїнському конкурсі.
Космічний телескоп NASA імені Джеймса Вебба продовжує дивувати. Цього разу вишуканим зображенням, що показує небачені раніше галактики у районі, відомому як Північний полюс екліптики.
Це сплав із хрому, кобальту та нікелю, який до того ж стає ще міцнішим у холоді. У майбутньому такі властивості дозволять використовувати його у виробництві космічних кораблів.