Космічні кораблі NASA «Вояджер-1» і «Вояджер-2» запустили в космос у 1977 році, на борту кожного з них була золота платівка — міжзоряна колекція людських звуків і зображень, які мали відображати життя на Землі для будь-якої інопланетної цивілізації, яка могла натрапити до неї.
NASA та «Роскосмос» досягли згоди щодо можливості перехресних польотів: російські космонавти зможуть літати на МКС на американських космічних кораблях, а астронавти NASA – на російських.
Компанія американського мільярдера Ілона Маска SpaceX офіційно повідомила про запуск Starlink Maritime — супутникового інтернету з малою затримкою та швидкістю завантаження до 350 Мбіт на секунду для морського транспорту, а саме для яхт і катерів.
Згадуємо найцікавіші новини 8 липня.
У Києві почав працювати застосунок BWT Aqua, який дає можливість платити за питну воду в аквабоксах мережі BWT Aqua прямо з телефону. Також у додатку можна купувати воду онлайн, слідкувати за кількістю купленої води та залишком на балансі.
Згадуємо найцікавіші новини 5 липня.
Уже 125 днів триває повномасштабне вторгнення російських військ в Україну. Ми переживаємо черговий тиждень, сповнений трагічних подій.
Українські «зелені» стартапи можуть взяти участь у найбільшому у світі конкурсі екологічних бізнес-проєктів ClimateLaunchpad.
Українські стартапи, що займаються дружніми до довкілля проєктами, можуть подати заявку на участь у найбільшому у світі змаганні «зелених» бізнес-ідей ClimateLaunchpad. Участь братимуть стартапи з 53 країн.
Google відкрив новий кампус для співробітників Bay View. Компанія розробила дизайн, проєкт та побудувала кампус з нуля.
За словами міністерки торгівлі Великої Британії Енн-Марі Тревельян, зелені торговельні угоди можуть покласти край світовій залежності від російської нафти та депутінізувати світову економіку.
Дружні до довкілля компанії можуть отримати до 50 тис. євро у межах проєкту «Кліматичні інноваційні ваучери».
Вчені Токійського університету описали перший випадок, коли хвилі цунамі вдалося зафіксувати шляхом моніторингу мюонів — високоенергетичних елементарних частинок, що дістаються Землі разом із космічними променями і безперешкодно проходять майже крізь будь-які об'єкти. Приміром, доки ви дочитаєте це речення, ваше тіло пропустить крізь себе близько сотні тисяч мюонів.
Як повідомляє ESA, дискусії про розірвання співпраці з роскосмосом почались одразу після вторгнення в Україну. У середині березня агенція оголосила про заморожування запланованої на 2022 рік місії ExoMars, зав'язаної на російських розробках. 13 квітня аналогічне рішення ухвалили щодо проєктів Місяць-25, 26 і 27.
П'ятнадцять найбільших у світі наукових видавництв, а саме ACS Publications, Elsevier, Springer Nature та The Geological Society, більше не продаватимуть свої продукти дослідницьким організаціям з Росії і Білорусі.