Задяки телескопу Джеймса Вебба вчені отримали можливість зазирнути в іншу зоряну систему і виявили два астероїдних пояси у внутрішній системі і третій, розташований далі.
Батутний клоун, ранений у центр прийняття рішень донецький вояка і просто поет Дмитро Рогозін заявив, що ставить під сумнів висадку астронавтів місії NASA Apollo-11 на Місяці.
Швейцарські дослідники за допомогою штучного інтелекту розпізнали, як саме мозок миші сприймає те, що вона бачить. Це допоможе просунутись у розумінні реакції мозку тварин й людей на візуальні та інші стимули.
Ранкова SPEKA згадує головні новини 8 травня.
Звичайний рід мікробів, який зустрічається у болотистому середовищі, може відігравати ключову роль у розвитку хвороби Паркінсона, адже він виділяє сполуки, що викликають утворення токсичних згустків білків у клітинах мозку. Це визначила група дослідників з Університету Гельсінкі та Університету Східної Фінляндії.
Бермудський трикутник протягом багатьох років був темою для суперечок і джерелом скажених теорій, де пояснення варіювалися від наукових до надприродних. Проте один австралійський науковець стверджує, що розкрив таємницю Бермудського трикутника і кораблі в океані топлять зовсім не надприродні сили.
Лише 9% пластикових відходів у світі дійсно переробляють. Більшість використаного пластику викидають на сміттєзвалище, спалюють або залишають у навколишньому середовищі. Вчені з Канади, Нової Зеландії та Шотландії довели, що під час перероблення пластик може розщепитися на дрібніші шматочки, які забруднюють повітря та воду.
Китайський багаторазовий космічний літак завершив свою другу секретну місію у понеділок, приземлившись після 276 днів на орбіті. Державні ЗМІ Китаю та виробник корабля Китайська аерокосмічна науково-технічна корпорація (CASC) оголосили, що космічний корабель приземлився 8 травня за пекінським часом.
NASA разом із Rocket Lab запустили перші два супутники Cubesats TROPICS, що досліджують тропічні шторми та урагани. Приблизно через 33 хвилини після запуску з Нової Зеландії, ракета-носій Electron розгорнула кубсати — невеликі супутники розміром з коробку для взуття — на низькій навколоземній орбіті, приблизно в 550 км над Землею.
Астронавти Artemis 2 тестуватимуть лазерний зв’язок навколо Місяця, щоб забезпечити швидше передавання зображень і відео між космічними кораблями.
Lockheed Martin і Raytheon розробляють конкурентні наземні системи для мережі космічного зв’язку наступного покоління, які можуть витримати ядерну атаку.
Внутрішнє ядро місяця є твердою кулею, що створена з матеріалу, близького за щільністю до заліза. Це відкриття допоможе точніше зрозуміти історію Місяця, а отже, історію Сонячної системи. Про це пише ScienceAlert.
Чотири найбільші супутники Урану можуть містити солоні океани під замерзлою поверхнею. Дані нового дослідження опублікував Space.com.
Хоча теорії про чорні діри з’являлися ще у XVIII столітті, астрономи довели їх існування лише у 1964 році. Чорні діри мають таку сильну гравітацію, що здатні розривати зірки та планети на шматки.
Ранкова SPEKA згадує головні новини 4 травня.