Вчені дослідили, що у країнах з гендерною нерівністю суворіші умови для жінок порівняно з чоловіками можуть відображатися на структурі мозку.
Німецька компанія Siemens розриває контракт із російським державним космічним науково-виробничим центром імені М. В. Хрунічева, що входить до складу роскосмосу. Підприємство втратило технології Siemens для інженерного аналізу. Про це пише UA.News.
На новому знімку астрономи у Чилі побачили звивистий струмінь, викинутий зоряним об'єктом 244-440. Він розташований у туманності Оріона, що за 1350 світлових років від Землі. Світлину зробили за допомогою інструменту Multi Unit Spectroscopic Explorer (MUSE) на Дуже великому телескопі (ДВТ, або VLT) Європейської південної обсерваторії (ESO) у Чилі.
Космічний стартап Vast оголосив, що разом зі SpaceX планує вивести на орбіту першу комерційну космічну станцію в серпні 2025 року. SpaceX також доставить на станцію перших людей за допомогою корабля SpaceX Dragon.
Російські космонавти Сєргєй Прокоп’єв і Дмітій Пєтєлін навмисно смітять у космосі. Під час виходу у відкритий космос, вони навмисно викинули чималий оберемок обладнання у космічний простір. Про це стало відомо з прямої трансляції семигодинного виходу у відкритий космос для переміщення повітряного шлюзу з однієї частини Міжнародної космічної станції в іншу.
Дослідники з Університету Торонто розробили систему штучного інтелекту ProteinSGM, що може створювати білки, яких не існує в природі.
Китайська компанія Galactic Energy працює над двоступеневою багаторазовою ракетою Pallas 1, дебютний запуск якої заплановано на 2024 рік. Вона має бути схожа на Falcon 9. Pallas 1 матиме гасово-кисневі двигуни компанії Cangqiong, і зможе переносити 5 000 кг корисного вантажу на низьку навколоземну орбіту.
Новий метеорологічний супутник Meteosat третього покоління Imager 1 (MTG-I1) зробив високодеталізоване фото хмарної Землі. Фото демонструє погодні умови над Європою, Африкою та Атлантикою. Як заявляють співробітники ESA, новий рівень деталізації зображень дозволить краще передбачувати погодні та геостатичні зміни, а також надасть науковцям більше розуміння того, як вони відбуваються.
Ранкова SPEKA згадує головні новини 9 травня.
Частка російської федерації у світових космічних запусках вперше упала нижче 10%. Від початку 2023 року росія встигла запустити на орбіту тільки 6 апаратів.
Нещодавній спалах на Сонці може спричинити геомагнітні бурі та північне сяйво найближчими днями.
Сформувати жіночий екіпаж для тривалої космічної місії може бути простішим, ніж чоловічий, переконана група вчених з Європейського космічного агентства, Королівського коледжу Лондона та інших установ. Дослідники проаналізували вплив розміру тіла на підготовку до тривалої космічної місії й виявили низку переваг у жіночого колективу.
Більшість роботів-дослідників NASA розробляли для дослідження Марсу, але останнім часом інтерес до супутників планет Сонячної системи різко зріс, адже зʼявилися докази, що на деяких з них можна знайти підповерхневі океани.
До Землі наближається астероїд 2023 HT4. Діаметр небесного тіла — приблизно 76 метрів.
Нове дослідження університету Манчестера припускає, що інопланетяни зможуть підслуховувати Землю з сусідніх зірок, зокрема через зростаючу кількість супутників SpaceX.