Вчені знайшли скам’янілих тварин, яким майже 9 млн років, серед них рідкісний пір’ястий дикобраз, який рідко зустрічається у регіоні Анатолії в Туреччині, повідомляє Anatolian Archaeology.
Археологи з Мексиканського національного інституту антропології (INAH) оголосили про виявлення палацу мая у штаті Юкатан на південному сході Мексики. Про це повідомляє Newsweek.
Дуже великий телескоп (VLT) зробив знімок галактики, оточеної чотирма світло-блакитними крапками, що нагадує квітку із блакитними пелюстками. Також вона відома як Хрест Ейнштейна, повідомляє ESO.
Телескоп Hubble сфотографував кулясте скупчення зірок Terzan 12 у Чумацькому Шляху. Воно знаходиться на відстані приблизно 15 тис світлових років від Землі.
Астронавт NASA Френк Рубіо встановив рекорд з найдовшого перебування в космосі серед астронавтів NASA. 11 вересня Рубіо побив попереднє досягнення у 355 днів, 3 години та 45 хвилин, що належить астронавту NASA Марку Ванде Хею.
У Бразилії знайшли перший у світі підтверджений гібрид собаки та лисиці, повідомляє Telegraph.
У Конгресі Мексики відбулися слухання, на яких представили два тіла, які мали б належати нелюдським істотам. Однак вчені кажуть, що це чергова містифікація, і немає жодних доказів позаземного походження цих істот. Про це повідомляє Live Science.
Космічний телескоп Джеймса Вебба (JWST) зробив фото, на якому можна побачити струмені зоряної матерії, що виходять з полюсів дуже молодої зірки і швидко рухаються крізь космос, повідомляє Space.
Ранкова SPEKA згадує головні новини 14 вересня.
NASA оголосила про призначення директора із досліджень невідомих аномальних явищ (НАЯ), або НЛО, як їх часто називають.
Федеральне управління цивільної авіації (FAA) США повідомило, що наступний запуск Starship може відбутися в жовтні після отримання ліцензії компанією SpaceX. Про це повідомляє Reuters.
Людству не вистачає їжі. І річ не тільки у штучно посиленій росією продовольчій кризі у країнах Африки. Щосекунди людей на Землі стає більше, а їжі та природних ресурсів, які дозволяють цю їжу виготовляти, менше. Цьому сприяє чимало чинників: забруднення, зміна клімату, знищення лісів, виснаження та ерозія сільськогосподарських земель, і процес пришвидшується.
Археологи знайшли печеру Кова-Донес прикрашену стародавніми малюнками в Італії поблизу узбережжя Середземного моря, повідомляє АncientОrigins.
Гравітаційна хвиля 14 вересня 2015 року або ж GW150914, довела, що наші теоретичні уявлення про будову космосу, а також про простір та час є правдивими. Сьогодні SPEKA розповідає, що це за фізичне явище та чому «зсув» на десятитисячну частку протона став проривом у науці.
Космічний телескоп Джеймса Вебба (JWST) знайшов в атмосфері екзопланети K2-18 b, яка у 8,6 разів масивніша за Землю, наявність метану та вуглекислого газу. Це свідчить про те, що K2-18 b може бути екзопланетою типу Hycean, з водяною атмосферою і поверхнею, що вкрита водним океаном, повідомляє NASA.