Сучасні технології впевнено й невпинно рухаються до штучного інтелекту та робототехніки. І це не дивно, такі пристрої, як роботи-пилососи, системи розумного дому та навіть роботи, які піклуються про ваших домашніх улюбленців, — усі вони надто полегшують життя сучасних людей, прибираючи рутинні проблеми, на які раніше йшли години.
Корпорація Google заявила про створення нового ультрасучасного квантового чипа Willow, який швидший за найпотужніший сучасний суперкомп’ютер і який розв'язав ключову проблему галузі останніх 30 років. Розповідаємо, що з цього правда, а що частина корпоративного піару, та що насправді означатиме новий квантовий комп’ютер для майбутнього.
Японська команда під керівництвом Кацу Такахасі, керівника оральної хірургії лікарні Кітано, розпочала клінічні випробування препарату, що стимулює ріст нових зубів, пише Science Alert. Дослідники стверджують, що під людськими яснами приховані «сплячі бутони» третього покоління зубів, що можна активувати, блокуючи білок USAG-1.
Український стартап Anima розробив кабінет для військових психологів, який за допомогою нейротрекера дозволяє оцінювати рівень стресу, тривожності та депресії у військових. Платформа вже активно використовують в українських військових частинах.
Наприкінці кожного року експерти та блогери виходять з прогнозами головних трендів у технологіях, і деякі з них повторюються вже не вперше. Це не дивно, оскільки певні технології розвиваються швидко, але сфера їхнього застосування впроваджується поступово. Тож вплив, який вони здійснюють безпосередньо на наше життя та на розвиток бізнесу, інженерних рішень тощо розтягується на роки.
SpaceX провела статичне вогневе випробування прискорювача першого ступеня Flight 7 Super Heavy, що є важливим етапом підготовки до наступного випробувального польоту мегаракети Starship, повідомляє Space. На майданчику Starbase у Південному Техасі 33 двигуни Raptor були запалені одночасно.
Дослідники з EPFL та Лозаннської університетської лікарні (CHUV) досягли значного прориву в лікуванні травм спинного мозку. Завдяки глибокій стимуляції мозку (DBS) в ділянці латерального гіпоталамуса (LH) двоє пацієнтів із частковими травмами спинного мозку змогли повернути контроль над ногами та ходити без сторонньої допомоги, повідомляє EPFL.
Онлайн-школа математики Mathema запрошує вчителів початкової школи на безплатний курс, який навчить працювати з інструментами Canva та штучним інтелектом для створення інтерактивних уроків, йдеться на сайті МОН України. Програма складається з восьми занять і допоможе педагогам зробити навчання сучасним, цікавим та ефективним.
Фруктоза, популярний підсолоджувач, який часто на заміну сахарозі використовують у вигляді кукурудзяного сиропу, може непрямо сприяти ростанню ракових пухлин, повідомляє Nature. Це не означає, що ракові клітини живляться фруктозою, але її вплив на організм створює умови для швидшого зростання пухлин.
Учені зробили прорив у розумінні процесів, що формували гігантські галактики в ранньому Всесвіті. Дослідження, проведене командою із Саутгемптонського університету, виявило, що зіткнення дискових галактик створювали потужні потоки холодного газу, які концентрувалися в їхніх центрах, пише Space.
5 грудня SpaceX успішно запустила 20 супутників Starlink на орбіту Землі, завершивши формування першої орбітальної оболонки для нового сервісу прямого мобільного зв’язку.
Дослідження походження води на Землі давно вважалося вирішеним: її принесли крижані астероїди та комети з далеких областей Сонячної системи. Однак нове відкриття кидає виклик цій гіпотезі.
NASA оголосила про зміну графіка запуску місій програми Artemis, спрямованих на висадку людей на Місяць, пише Space. Запуск Artemis 2, першого польоту з екіпажем навколо супутника Землі, переноситься з вересня 2025-го на квітень 2026-го. Місія Artemis 3, що передбачає висадку астронавтів на місячну поверхню, тепер запланована на середину 2027-го замість кінця 2026-го.
Кліматологи попереджають, що перший день без морського льоду в Арктиці, коли його площа скоротиться до менш ніж одного мільйона квадратних кілометрів, може настати вже протягом найближчих трьох-шести років.
Європейське космічне агентство (ESA) розпочинає остаточну підготовку до запуску місії Proba-3, яка використовуватиме два супутники, що літають у тісному формуванні, для створення штучних сонячних затемнень.
Привіт! Наш сайт використовує cookies, щоб покращити досвід інтернет-користувачів.