Генетики виявили раніше приховану «дуплікацію повного геному» (WGD) у спільного предка осетрових та веслоносих риб, що може пояснити, як вони вижили протягом 200 млн років.
Низьке сексуальне задоволення у середньому віці може бути ранньою ознакою майбутнього зниження когнітивних здібностей. Пряму залежність встановили дослідники університету штату Пенсильванія у США, пише psu.edu із посиланням на журнал Gerontologist.
1000 астронавтів Lego вилетіли з невеликого аеропорту в Словаччині на невеликому космічному шатлі без даху, що побудований командою космічних архітекторів та інженерів зі Словаччини та Чехії.
Ранкова Speka згадує головні новини 2 червня 2023.
Компанія Rocket Lab планує відправити першу приватну місію на Венеру у 2025 році. Про це TechCrunch заявив представник Rocket Lab.
Вчені університетів штатів Огайо та Іллінойс і Національної лабораторії Аргонн зробили проривне досягнення в атомно-масштабному зображенні. Перше у світі рентгенівське зображення одного атома вони нещодавно опублікували в журналі Nature.
Цього літа, 21 липня, NASA запустять місію Crew Flight Test (CFT) до Міжнародної космічної станції з екіпажем на борту капсули Boeing Starliner. Однак під час контрольної перевірки Boeing та NASA виявили кілька “проблем, які потребують вирішення”.
Починаючи з 2019 року українці все частіше можуть спостерігати супутники Starlink у нічному небі. Станом на травень 2023 року на орбіті знаходиться майже 4000 супутників, і щомісяця запускається все більше. Вони виглядають досить заворожливо, і спіймати таку ціль у об'єктив камери — успіх.
Німецький стартап Proxima Fusion оголосив, що зібрав суму, еквівалентну $8,6 млн, щоб побудувати тип термоядерного реактора під назвою стелларатор для експериментів з термоядерного синтезу — перспективного напрямку вироблення енергії, який теоретично може забезпечити нескінченну кількість електроенергії майже безкоштовно.
Марсохід NASA Curiosity здолав вже 30 км у кратері Гейл на Марсі, повідомляється у Twitter-акаунті Curiosity Rover.
Біля берегів Флориди (США) успішно приводнився приватний екіпаж, який завершив 8-денну дослідницьку місію на борту Міжнародної космічної станції (МКС).
КНДР провалила перший запуск розвідувального супутника Malligyong-1 — він впав, повідомляє «Мілітарний» з посиланням на державні ЗМІ країни.
Китай вранці 30 травня успішно вивів у космос пілотований космічний корабель Shenzhou 16.
Організація космічних досліджень і розроблень Індії (ISRO) запустила у космос ракету-носій із навігаційним супутником NVS-01 на борту.
Космічний телескоп Габбла сфотографував спіральну галактику NGC 298 за допомогою камери Advanced Camera for Surveys, повідомили в обсерваторії.