Ранкова SPEKA згадує головні новини 9 березня.
У Харкові вчені закінчили дослідження наднової зірки Кассіопея А. Роботи проводили під час російських обстрілів.
Супутник ICEYE, на який збирали пожертви українці, використовують вже 5 місяців. За цей час співробітники ГУР МО провели космічну розвідку майже 1000 районів розташування ворога.
Ранкова SPEKA згадує головні новини 7 березня.
Другий запуск японської ракети H3 провалився під час випробувального польоту.
Microsoft тестує можливість управління роботами та дронами за допомогою ChatGPT. Чатбота вже навчили запускати дрони для інспекції узбережжя.
Астрономи вручну та за допомогою алгоритму глибинного навчання проаналізували знімки телескопа «Габбл» за 19 років. Частину знімків зіпсували супутники, як-от Starlink.
Сонце входить в інтенсивний період активності, який, за словами вчених, може спричинити деякі проблеми на Землі.
Вчені стверджують, що 11 хвилин на день (або 75 хвилин на тиждень) фізичної активності помірної інтенсивності, наприклад, швидка ходьба, може бути достатньо, щоб знизити ризик недуг, як-от хвороби серця, інсульт та деяких видів раку.
У п'ятницю, 3 березня, SpaceX запустила на орбіту 51 Starlink. Супутники у космос доставить ракета Falcon 9.
Компанії Ілона Маска не видали дозвіл на випробування мозкових імплантів на людях. Видання Reuters зробило велике розслідування роботи Neuralink.
Корабель Dragon Endeavour нової місії NASA Crew-6 успішно пристикувався до Міжнародної космічної станції 3 березня.
NASA відрядила місію Crew-6 до Міжнародної космічної станції на космічному кораблі Dragon Endeavour.
Ранкова SPEKA згадує головні новини 1 березня.
Попри всі намагання росії, сьогодні українці зустріли перший день весни, озброєні генераторами, екофлоу та вірою в перемогу. Відзавтра на нас чекає кругла цифра у 150 тис. мертвих москалів, а поки що у межах проєкту #SPEKотна дата ми обрали для вас 10 важливих подій березня у сфері науки і tech та розповідаємо, як вони змінили світ.