Завдяки комбінуванню знімків телескопів «Габбл» та «Джеймс Вебб» вчені отримали зображення спіральної галактики Фантом у всьому спектрі.
Зима на Марсі виглядає чудово на цьому святковому відео від NASA. При цьому агенція наводить аргументи на користь «зимової країни див» на цій планеті.
OpenAI 30 листопада випустила ChatGPT, прототип чатбота зі штучним інтелектом. Він заснований на моделі мови сімейства GPT-3.5.
Концепція передбачає розбудову космічніх міст на астероїдах, як у науковій фантастиці. Розмір космічного поселення дорівнює площі Мангеттену.
До Дня енергетика SPEKA коротко переповідає історію того, як електрика змінила світ.
10 пробірок із зразками марсіанських порід у майбутньому будуть досліджувати на Землі. Вони містять дивовижну різноманітність геології Червоної планети.
Згадуємо головні новини 21 грудня.
Сьогоднішній вихід у відкритий космос для встановлення сонячних батарей перенесли через виявлення орбітального сміття поблизу станції. Нову дату виходу у відкритий космос визначать невдовзі.
Компанія Virgin Orbit Holdings Inc. Річарда Бренсона отримала ліцензію на запуск супутників з території Великої Британії, що відкриває шлях для першої в історії космічної місії з європейської землі.
Частково базуючись на даних кількох поколінь місій NASA, зокрема Voyager і Cassini, ця робота допоможе вченим визначити, як передбачити погоду на Юпітері.
Посадковий апарат місії InSight зробив, можливо, останню фотографію Марса. Він надіслав прощальне повідомлення, у якому вказав, що він наближається до завершення роботи.
Космічна агенція продемонструвала, як виглядає Україна з космосу після чергових масованих ракетних атак 16 грудня. Спойлер: виглядає не дуже — майже повністю відсутнє освітлення міст.
Важкий воєнний 2022 рік добігає кінця. Попри всі намагання володимира путіна і росії, Україна продовжує стояти і гордо дивитися у небо. А в небі цього року справді було на що подивитися. Фанатам космосу цей рік запамʼятався цілою низкою знакових подій: перша в історії людства місія зі збивання з курсу потенційно небезпечного астероїда, довгоочікуваний старт Artemis I та успішне приводнення космічного корабля місії Orion, а також безліч прекрасних фото, які стали можливими завдяки телескопу Джеймса Вебба, за запуском якого ми стежили у минулому майже безтурботному грудні.
У США запустили ракету-носія Falcon 9 із черговою партією з 54 мінісупутників.
Новий зоряний космічний телескоп NASA став найкращим науковим проривом 2022 року. Настільки детальних зображень космосу, як надсилає «Джеймс Вебб», людство ще не бачило.