Згадуємо найцікавіші новини 5 липня.
Уже 125 днів триває повномасштабне вторгнення російських військ в Україну. Ми переживаємо черговий тиждень, сповнений трагічних подій.
Українські «зелені» стартапи можуть взяти участь у найбільшому у світі конкурсі екологічних бізнес-проєктів ClimateLaunchpad.
Українські стартапи, що займаються дружніми до довкілля проєктами, можуть подати заявку на участь у найбільшому у світі змаганні «зелених» бізнес-ідей ClimateLaunchpad. Участь братимуть стартапи з 53 країн.
Google відкрив новий кампус для співробітників Bay View. Компанія розробила дизайн, проєкт та побудувала кампус з нуля.
За словами міністерки торгівлі Великої Британії Енн-Марі Тревельян, зелені торговельні угоди можуть покласти край світовій залежності від російської нафти та депутінізувати світову економіку.
Дружні до довкілля компанії можуть отримати до 50 тис. євро у межах проєкту «Кліматичні інноваційні ваучери».
Вчені Токійського університету описали перший випадок, коли хвилі цунамі вдалося зафіксувати шляхом моніторингу мюонів — високоенергетичних елементарних частинок, що дістаються Землі разом із космічними променями і безперешкодно проходять майже крізь будь-які об'єкти. Приміром, доки ви дочитаєте це речення, ваше тіло пропустить крізь себе близько сотні тисяч мюонів.
Як повідомляє ESA, дискусії про розірвання співпраці з роскосмосом почались одразу після вторгнення в Україну. У середині березня агенція оголосила про заморожування запланованої на 2022 рік місії ExoMars, зав'язаної на російських розробках. 13 квітня аналогічне рішення ухвалили щодо проєктів Місяць-25, 26 і 27.
П'ятнадцять найбільших у світі наукових видавництв, а саме ACS Publications, Elsevier, Springer Nature та The Geological Society, більше не продаватимуть свої продукти дослідницьким організаціям з Росії і Білорусі.
Окупанти РФ намагаються не лише знищити цивільне населення та змести з землі нескорені міста, але й завдати якомога більшої шкоди екосистемам України. Від початку вторгнення українські спостерігачі зафіксували понад 100 інцидентів, що за Женевською конвенцією є екологічними воєнними злочинами.
Європейська космічна агенція тимчасово заморозила заплановану на 2022 рік місію ExoMars, щільно зав'язану на співпраці з Роскосмосом. ESA побудувала ровер «Розалінд Франклін», а доставити його на Марс мали ракета Протон-М та посадковий модуль «Казачок» російського виробництва.
Державна екологічна інспекція створила чатбот Екошкода для фіксації збитків, які заподіяли Україні російські окупанти.
Як повідомив член комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Роман Грищук, 16 лютого інформація щодо українського супутника «СІЧ-2-30» з'явилася у базі даних Космічних військ США.
Астрономи Європейської південної обсерваторії у Чилі знайшли нового кандидата в екзопланети Проксима d. Він обертається навколо найближчої до нас (після Сонця) зірки Проксима Центавра, що розташована на відстані 4,2 світлових років, або приблизно 40 трлн км від Землі.