Згадуємо головні новини 1 листопада.
Останні промені світла вмираючої зірки збереглися у серії красивих зображень. Її світло поширювалося понад п'ять років, після того як вона стала надновою у 2016 році.
Астрономи виявили астероїд, що ховається у сонячному сяйві, який одного дня може зіткнутися із Землею. Він має ширину 1,5 кілометра.
Нова кольорова світлина демонструє примарні останки гігантської зірки, що вибухнула 11 тис. років тому. Детальне фото зняли за допомогою оглядового телескопа VLT, розташованого на території Європейської південної обсерваторії (ESO) Паранал у Чилі.
Вчені опублікували другу світлину знакових Стовпів творіння, цього разу у середньому інфрачервоному діапазоні. Здається, що хмари пилу світяться синіми відтінками та вимальовуються на червоному тлі.
4 листопада NASA вивезе з ангара місячну ракету Space Launch System (SLS). Вона має здійснити місію Artemis 1 до Місяця.
Росія загрожує комерційним супутникам, у яких Пентагон бачить майбутнє. Натомість SpaceX збільшує кількість запусків супутників. У вівторок SpaceX планує запустити ще більш потужну ракету Falcon Heavy.
Європейське космічне агентство опублікувало 5 хвилин потріскуючого аудіозапису, який демонструє, як звучить магнітне поле Землі. Цей запис транслювали на площі у Копенгагені тричі на день.
Вчені Південно-західного науково-дослідного інституту зробили компіляцію з 41 спостереження кілець Сатурна за допомогою місії «Кассіні». Це допоможе зрозуміти, як формувалися кільця.
На світлині Сонце виглядає так, наче усміхається світові. Чому так відбувається, пояснили у NASA.
NASA повідомляє, що Міжнародна космічна станція мала змінити траєкторію задля уникнення зіткнення з російським космічним сміттям. Йдеться про залишки супутника Cosmos 1408, який росія знищила під час випробування зброї торік.
Знаменита пилова та газова хмара Стовпи творіння потрапила в об'єктив космічного телескопа «Джеймс Вебб»: вдалося зробити деталізоване зображення.
Сьогодні європейці зможуть побачити часткове сонячне затемнення. У Києві воно розпочнеться о 12:23.
Новий роботизований пристрій може обвивати предмети неправильної форми так само, як це робить восьминіг. Захват, побудований на цьому принципі, не потребує датчиків, планування чи контролю зворотного зв'язку.
Рекорд швидкості передання даних за допомогою одного джерела світла та оптичного чипа знову побито. Інженери передали дані зі швидкістю 1,84 петабіта на секунду (Пбіт/с), що майже удвічі перевищує глобальний інтернет-трафік на секунду.