Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

СБУ знешкодила 35 ботоферм від початку року: їхню роботу хочуть прирівняти до держзради

Євген Муджирі
Євген Муджирі Випусковий редактор SPEKA
8 вересня 2022 2 хвилин читання

Від початку 2022 року кіберфахівці Служби безпеки України знешкодили 35 ботоферм. Про це начальник Департаменту кібербезпеки СБУ Ілля Вітюк заявив в ефірі національного телемарафону.

«З початку року ми припинили функціонування вже 35 ботоферм. Тобто департамент кібербезпеки системно протидіє інформаційній агресії російської федерації, не допускаючи розхитування суспільно-політичної ситуації в нашій державі», — підкреслив він.

Зокрема, тільки за останні кілька днів викрили ботоферми на Київщині, Одещині та у столиці, які серед іншого дискредитували українських захисників, поширювали панічні настрої та розганяли російські наративи.

За словами Іллі Вітюка, ботоферми зазвичай створюються як шахрайський інструмент масштабування інформаційного впливу на певні аудиторії.

При цьому відповідальність за такий злочин треба посилити.

Адже на сьогодні створення ботоферми класифікується як несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних мереж (ст. 361 Кримінального кодексу України) і карається штрафом або позбавленням волі від 2 до 6 років.

Водночас чимало ботоферм працюють на російські спецслужби. А отже кваліфікувати такі дії вже варто як пособництво державі-агресору чи й державну зраду, що тягне за собою значно вищий рівень відповідальності.

«Наші спеціалісти напрацьовують відповідні ініціативи та зміни до законодавства. Ми вважаємо, що необхідно виділити питання кваліфікації дій, зокрема створення та функціонування бото- і тролеферм, в окремий склад злочину з огляду на його суспільну небезпеку, особливо у воєнний час», — зазначив Ілля Вітюк.

Він нагадав, що кібервійна для України розпочалася ще у 2014 році, і рф використовує у ній різноманітні інструменти впливу.

Наприклад, нещодавно СБУ викрила мільйонну ботоферму, організовану політтехнологом-громадянином рф, який переїхав в Україну. Її використовували не лише певні політичні сили в Україні, а й російські спецслужби.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Кіберзлочинці дедалі частіше використовують дипфейки. Як цьому протидіяти

Вадим Добровольський 28 вересня 2022 17:32

Відеосервісу TikTok у Британії загрожує штраф у 27 млн фунтів за нездатність захистити конфіденційність дітей

Вадим Добровольський 26 вересня 2022 19:35

Кіберскладова цієї війни важлива: в Україні розробляють стратегію кібербезпеки

Ірина Маринюк 23 вересня 2022 15:16

Українська IT-армія зламала сайт ПВК «Вагнер»

Вадим Добровольський 20 вересня 2022 11:27

ФСБ розпочала кібератаки на Україну за пів року до вторгнення

Jez Emreis 11 вересня 2022 20:01