Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Саудівська Аравія планує побудувати футуристичне місто THE LINE: що з ним не так

Євген Муджирі
Євген Муджирі Випусковий редактор SPEKA
28 липня 2022 2 хвилин читання

Місто завдовжки 170 кілометрів, завширшки 200 метрів та заввишки 500 метрів може зʼявитися найближчим часом у Саудівській Аравії. Проєкт футуристичного міста, який автори ідеї назвали THE LINE ("Лінія"), презентував уряд країни.

Проморолик міста THE LINE від NEOM

За задумом, у місті зможуть одночасно проживати до 9 млн мешканців.

Як кажуть автори проєкту, усе, що потрібно, буде на відстані 5 хвилин пішої прогулянки. Автомобілів у місті не буде. Щоб дістатися з одного кінця міста до іншого, потрібно 20 хвилин на швидкісному потязі.

Місто THE LINE матиме сучасну та натуральну систему вентиляції, щоб забезпечити ідеальний клімат для резидентів протягом року.

Дизайн міста з вертикально розташованими спільнотами буде конкурувати з традиційними квартирами та горизонтальними містами. Ця модель дозволить зберегти природу та покращити умови проживання людей. THE LINE вирішить проблеми, з якими сьогодні стикається людство в міському житті, і проллє світло на альтернативні способи життя.
Принц-наступник Саудівської Аравії

THE LINE — це частина проєкту Neom вартістю $500 млрд.

У міста-смуги є недоліки. Деякі з них вже озвучили українські користувачі соцмереж.

  • Для його будівництва доведеться примусово переселити близько 20 000 жителів провінції Табук. Мешканці, яким загрожує виселення, належать до корінного племені Хувейтат, яке може простежити свій родовід ще до заснування Саудівської Аравії.
  • Оскільки зовнішня частина міста буде виглядати, як дзеркало або скло, невідомо, скільки часу потрібно буде на його постійне витирання від піску та бруду. Щоб встигнути до наступного Великодня, починати, напевно, потрібно буде ще з Івана Купала.
  • Презентація проєкту не розкрила питання наявності бомбосховищ на випадок повітряної тривоги. Крім того, незрозуміло, як в такому вузькому місті правильно користуватися правилом «двох стін» на випадок переховування під час бомбардувань.
0
Прокоментувати