Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

SAP заплатить понад $220 млн для врегулювання справи про хабарі

Артем Житкевич
Артем Житкевич
11 січня 2024 3 хвилин читання

Німецька компанія SAP SE, яка є одним з найбільших світових розробників програмного забезпечення, погодилася сплатити понад $220 млн штрафу за порушення закону про боротьбу з корупцією за кордоном у США.

Компанія SAP була звинувачена в тому, що вона давала хабарі державним посадовцям у різних країнах, щоб отримати державні контракти.

У чому США звинувачують SAP

Згідно з угодою, яку анонсувало Міністерство юстиції США, SAP порушила положення FCPA, використовуючи третіх осіб та консультантів, які платили хабарі чиновникам у Південній Африці, Малаві, Кенії, Танзанії, Гані, Індонезії та Азербайджані.

Ці хабарі мали на меті забезпечити SAP «несправедливі переваги» у конкуренції за державні замовлення. Крім того, SAP фальсифікувала свою бухгалтерську звітність, записуючи хабарі як законні витрати на бізнес.

Схема хабарництва тривала з грудня 2014 року по січень 2022 року. У Південній Африці SAP платила мільйони доларів консультантам, які не надавали жодних послуг, а також фінансувала поїздки для державних чиновників у Нью-Йорк, де вони грали в гольф та розважалися.

У Індонезії SAP також дарувала чиновникам подарунки та пригощала їх. Для передачі хабарів SAP користувалася посередниками, які виступали під виглядом консультантів.

Комісія з цінних паперів та бірж США (SEC), яка також проводила своє розслідування, виявила, що SAP також займалася недобросовісною конкуренцією в інших країнах, використовуючи ті ж схеми з посередниками.

Як SAP вдалося уникнути жорсткішого покарання

Міністерство юстиції США відзначило, що SAP співпрацювала зі слідством та вжила заходів для поліпшення своїх правил та процедур, щоб запобігти корупції. Завдяки цьому SAP отримала зниження суми штрафу, який міг бути набагато вищим.

Крім того, SAP уклала угоду про відстрочення судового переслідування на три роки, за якою два пункти звинувачення будуть скасовані, якщо компанія дотримуватиметься певних умов.

Невідомо, скільки саме SAP заробила завдяки хабарям. Однак компанія продовжує успішно розвивати свої хмарні продукти.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Фармкомпанія «Дарниця» впровадила SAP S/4HANA у бізнес-процеси

Богдан Камінський 10 квітня 2024 14:58

SAP та NVIDIA разом впровадять генеративний ШІ у бізнес-застосунки

Олена Черкасець 29 березня 2024 10:59

Fozzy Group перейшла на хмарні технології SAP

Артем Житкевич 28 лютого 2024 18:22

SAP надає безплатний доступ до навчання своїх технологій університетам України

Богдан Камінський 5 лютого 2024 15:46

SAP інвестує 2 млн євро в українську локалізацію ERP-рішення

Юлія Мирська 20 грудня 2023 09:55