Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Проросійські канали в YouTube та санкції. Google потрапив у ту ще скруту

Юлія Даниленко
Юлія Даниленко заступниця головного редактора SPEKA
26 лютого 2022 4 хвилин читання

З посиленням санкцій проти Росії після її вторгнення в Україну, відеохостинг компанії YouTube змушений розірвати комерційні зв'язки з деякими з найбільш відверто проросійських каналів, пише Bloomberg

YouTube дуже популярний в Росії – і серед критиків влади, і серед провладних медіа. Але тепер чиновники у США, Великій Британії та Європі обговорюють санкції, які можуть торкнутися осіб з великою кількістю підписників на платформі. А це вже проблема для бізнесу Alphabet

 

Наприклад, санкції ЄС торкнуться Володимира Соловйова, який має понад мільйон підписників у YouTube. У звіті Євросоюзу за середу Соловйова назвали «відомим вкрай агресивною позицією щодо України та похвалами Росії». Його чотиригодинний відеострім, присвячений російським атакам, за перші дев'ять годин набрав понад 2,7 млн переглядів. На відео була і реклама – принаймні, для американських глядачів. 

Представники YouTube не відповіли на запит Bloomberg.

Цього тижня президент США Джо Байден заборонив постачання «товарів, послуг або технологій» організаціям, які діють в українських сепаратистських Донецькій та Луганській областях. Одна з телевізійних мереж, пов'язаних з донецькими сепаратистами, має понад 200 тисяч підписників на YouTube і за минулу добу опублікувала понад 25 відео про конфлікт в Україні.

За словами геополітичної аналітичної фірми Omelas, YouTube також має рекламні партнерські стосунки з компаніями та діячами в Росії, які потрапили під менші санкції. Ці зв'язки не порушують існуючі закони, але вони показують, наскільки глибокі комерційні відносини Google із групами, близькими до російського уряду, зазначив співзасновник Omelas Бен Дабоу.

"На даний момент вони не зробили нічого протизаконного", – сказав Дубов про Google, де він раніше працював. "Але щоб вийти на російський ринок,  їм довелося лягти у ліжко з дуже сумнівними персонами".

Це не перша проблема Google, пов'язана з російською політикою.У грудні російський суд зобов'язав компанію сплатити штраф, який щодня подвоювався, після того, як YouTube заблокував обліковий запис союзника Путіна, який потрапив під санкції. Раніше в цьому році Google під тиском російського уряду видалив відео та застосунки від російських опозиціонерів.

Сергій Говядинов, колишній юрист Google у Росії та Східній Європі, пояснив, що російські закони про телекомунікації фактично змушують великі технологічні платформи, включаючи YouTube і Facebook, виконувати запити держави щодо видалення або відновлення вмісту. «Ми маємо справу з дуже потужною російською пропагандистською машиною», – сказав він.

За словами Омеласа, канали, пов'язані з російським урядом або його філіями, набрали понад 80 мільярдів переглядів.

Раніше YouTube стверджував, що його платформа є життєво важливою для критиків уряду в Росії, де держава контролює радіо та телебачення. У вересні, після того, як YouTube видалив відео з лідерами російської опозиції, головний виконавчий директор Сьюзан Войчіцкі заявила, що компанія вважає свободу слова «основною цінністю» в країні.

Коментарі
Інші матеріали

І Huawei відвернулась від росії: компанія зупинила продажі та не виходить на зв'язок

Ольга Кротовська 17 годин тому

ЗМІ: Google відключає частину російських провайдерів від своїх серверів

Марія Макуха 26 травня 2022 16:06

Чому YouTube не планує йти з РФ — гендиректорка платформи

Марія Макуха 25 травня 2022 19:46

Бізнес в рф: які ІТ-компанії пішли, а які лише вдають це

Наталія Миронова 24 травня 2022 21:13

Українські вчителі отримають 43 тисячі ноутбуків від Google

Марія Макуха 24 травня 2022 13:51