Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Монстр здохне. Втеча кожної компанії з росії — новий надріз на тілі Мордору: Денис Довгополий

Тетяна Новак
Тетяна Новак
13 квітня 2022 4 хвилин читання

Після російського вторгнення український підприємець та інвестор, засновник стартапу Unicorn Nest розпочав власну «спецоперацію» на економічному фронті. Денис Довгополий об'єднав навколо себе кілька сотень волонтерів, що виходять на топменеджерів компаній і переконують їх згорнути бізнес на росії. Точну кількість успішних кейсів визначити важко, бо зазвичай по кожній мішені працює декілька груп інформаційних бійців, зокрема команда Мінцифри. Натепер спільними зусиллями вдалося вигнати з рф майже 150 компаній, серед них такі гіганти, як Amway та Nokia.

Під час стриму з блогером Сергієм Петренком активіст розповів, як виглядає ефективна стратегія тиску на глобальні бренди, а також поділився інсайдерською інформацією щодо невтішних для росії тенденцій на ринку. Запис стриму доступний на YouTube. SPEKA публікує найцікавіші деталі.

Сила переконання

У перші дні війни мені написали майже 200 керівників хеджфондів, з якими я працював упродовж 15 років кар'єри у сфері інвестицій. На запит, чим допомогти, я надіслав їм рахунок ЗСУ і був досить здивований результатом. Декілька з них миттєво пожертвували з власної кишені солідні суми — до пів мільйона євро. 

Так я зрозумів, що можу задіяти власні зв'язки для економічної блокади росії. Я почав писати усім «теплим» контактам із закликом вийти з токсичного ринку і не фінансувати вбивства українців. Згодом до ініціативи долучилося понад 200 ентузіастів. Спочатку ми масово закидали компанії повідомленнями. Це швидко стали сприймати як спам, тому ми повернулися до «теплої» стратегії. Натепер у нас є окрема команда, яка шукає у LinkedIn авторитетних людей, до яких може дослухатися керівництво тієї чи іншої компанії, і просить їх написати листа особисто від себе.

Перший етап комунікації із брендами — ввічливе прохання. Для 30% з них цього зазвичай достатньо. Якщо починаються відмовки, тиснемо на совість і нагадуємо про звірства рашистів — тут капітулюють ще 10-15%. Останній аргумент — погроза миттєвим публічним розголосом. 

Санкції працюють

За моєю інформацією, 75% компаній з бізнесом на росії вже на рівні штаб-квартир ухвалили рішення про повний вихід з країни, проте ще не всі натепер можуть повідомити про це публічно. Насамперед це стосується компаній, у російських офісах яких працюють громадяни інших країн, вони фактично є заручниками режиму. Тож коли ви бачите черговий мутний стейтмент із «глибокою стурбованістю», радше йдеться саме про такий випадок.  

Санкції працюють. Усі, хто стверджує протилежне, свідомо або несвідомо просувають кремлівський наратив. Інша річ, що миттєвого ефекту ми не побачимо. До початку війни російська економіка була однією з двадцяти найпотужніших у світі, тож вона має величезний запас міцності, щоб певний час імітувати ознаки життя. Але кожна санкція, кожна втрачена компанія — це маленький надріз на тілі Мордору, від якого цей монстр рано чи пізно сконає.

Із надійних джерел мені відомо, що наслідки бойкоту вже відчуває навіть непідсанкційний бізнес. Наведу лише один кейс: європейський банк заблокував платежі між глобальною публічною компанією та його «дочкою» в рф. Там абсолютно прозорий бізнес, але банку було достатньо російської реєстрації.

У нас багато критикують Захід за те, що санкції розгортаються повільно. Але я бачу в цьому плюс: фінансовим установам важко передбачити, яка компанія чи окрема людина опиниться поза грою за тиждень або місяць. Комплаєнс-відділу легше одразу відмовити російському клієнту, і байдуже, скільки у нього грошей — 10 тис. євро чи мільйон. 

Часто запитують, коли економіка росії загнеться настільки, що там почнуться голодні бунти. Я думаю, що ніколи: росіяни ліпше вбиватимуть одне одного, ніж постануть проти влади. Бійки за цукор ми бачимо вже зараз, а катастрофічні проблеми з харчами і товарами першої потреби, за моїм прогнозом, настануть за 90-120 днів після вторгнення.

 

 

 

0
Прокоментувати
Інші матеріали

США посилять обмеження на експорт напівпровідникових технологій до Китаю

Вадим Добровольський 12 годин тому

У світі дикого венчура. Штучний інтелект, контент-мейкери, та до чого тут інвестиції

Наталія Миронова 30 вересня 2022 16:48

Економіка невизначеності. Огляд основних подій українського та світового бізнесу

Ivan Verstyuk 29 вересня 2022 17:10

У «Дія.Бізнес» відновили інвестменю приватизації та оренди держмайна

Вадим Добровольський 29 вересня 2022 15:38

Перспективні стартапи та новий нетворкінг: які виклики й тенденції чекають на ІТ-ринок

Наталія Миронова 27 вересня 2022 15:41