Розслідування щодо можливої роботи Kaspersky Lab на кремль відчутно активізувалося від початку війни в Україні. Наступного дня після вторгнення уряд США приватно попередив низку компаній, насамперед федеральних підрядників та операторів критичної інфраструктури, що продукти Kaspersky ненадійні. Про це повідомляє Reuters із посиланням на власні джерела.
Фінські енергетичні компанії Ilmatar та Nivos Energia Oy від 25 квітня припинили забезпечувати електрикою єдиний закордонний дата-центр «Яндекса», розташований у місті Мянтсяля (50 км на північ від Гельсінкі). Натепер він працює на дизельному генераторі.
Китайські технологічні гіганти поки що не афішують свій вихід з рф, але процес уже запустили. Про це повідомляє The Wall Street Journal із посиланням на власні джерела.
Згадуємо головні новини 5 травня.
Європейська комісія у ніч на 4 травня передала на розгляд країнам-членам ЄС проєкт шостого пакета санкцій проти росії. Голосування призначили на 10 травня. SPEKA розповідає, які «подарунки» приготували для рф наші союзники.
Якщо почитати наші економічні ЗМІ, може скластися враження, що фінансовій системі росії повний гаплик. Як би нам цього не хотілося, на жаль, ні.
Через війну в Україні у найбільшої російської IT-компанії «Яндекс» справи, м'яко кажучи, не дуже. Кілька топменеджерів залишили свої пости, над компанією висить загроза дефолту, а співробітники втрачають значну частину доходу через загублені опціони. На тлі санкцій компанія призупинила інвестиції в нові та експериментальні сервіси всередині рф та за кордоном. А у деяких країнах сервіси «Яндекса» заборонили через загрозу національній безпеці – зокрема у Естонії та Латвії.
Доки США готували шостий пакет санкцій проти росії, SPEKA поспілкувалася з одним із найкращих українських економістів та ректором American University Kyiv Романом Шереметою про те, яких втрат уже зазнав агресор через технологічні та фінансові санкції, чи наважиться Європа на нафтове ембарго та що буде останнім цвяхом у труні російської недоімперії.
В агресивній війні Росії проти України чималу роль відіграє використання військової авіації та різного типу крилатих і балістичних ракет.
Згадуємо головні новини 29 квітня.
У квітні найбільші телеком-провайдери росії скасували акційні пакети і збільшили тарифи у середньому на 10%. Як наголошують російські ЗМІ, це перший випадок за останні декілька років, коли ціни зростають одночасно по всьому телеком-ринку.
Щороку росія втрачатиме майже $6 млрд через ембарго на торгівлю з рф, повідомляє «Опендатабот» із посиланням на дані НБУ. Відповідну постанову український уряд затвердив на початку квітня 2022 року.
Економіці росії знадобиться щонайменше десятиліття, щоб підтягнутися до показників 2021 року, повідомляє S&P Global Market Intelligence.
За даними джерел російської «Медузи», компанія «Яндекс» планує розділитися на дві частини. Через санкції російські юрособи не можуть заробляти на західних ринках, тому одна з найбільших IT-компаній росії шукає способи зареєструвати частину бізнесу за кордоном.
У російських компаній проблеми з обчислювальною технікою. VK попросила мінцифри росії допомогти їй знайти вендора, який би продав компанії «десятки тисяч серверів» на тлі зростання навантаження на інфраструктуру.