Обмеження стосується 276 кодів товарної номенклатури. Про це опубліковано на порталі Федерального реєстру США.
24 лютого США опублікували розширений список санкцій проти російських компаній, зокрема до списку увійшли компанії, повʼязані з високими технологіями та ВПК. Видання the Page переклало повний список.
Revolut не може отримати у Британії банківську ліцензію через російське походження співзасновника компанії Миколи Сторонського. Його батько перебуває під українськими санкціями.
Керівник ОП Андрій Єрмак звернувся до музичного сервісу Spotify з проханням приєднатися до санкцій та видалити каталоги російських музикантів, які підтримують путіна.
У березні 2022 року американська Cisco Systems припинила бізнес у рф. Проте обладнання компанії досі потрапляє до росії.
Після початку повномасштабного вторгнення росії до України IT-ринок країни-агресора втратив приблизно 13 млрд євро. Це останні дані німецької асоціації цифрової індустрії Bitkom, згідно з розрахунками якої у 2022 році річний обсяг ринку скоротився до 30,64 млрд євро, тоді як у 2021-му сягав 43,35 млрд євро.
Корпоративний месенджер Slack видаляє безкоштовні акаунти користувачам із росії. Компанія повідомила про вихід із рф ще у березні, проте тільки зараз ввела обмеження.
Музичний стримінговий сервіс Spotify почав процес ліквідації своєї російської юридичної особи — ТОВ «Спотіфай».
Ранкова SPEKA згадує головні новини 30 січня.
Глобальна група досліджень ринку та ринкової інформації Kantar завершила процесу повного виходу з росії. Про це повідомив українській офіс компанії.
Команда Мінцифри надіслала 650 листів компаніям із закликом покинути ринок росії. Понад 190 компаній підтримали пропозицію, серед них Apple, Amazon, Google, Microsoft, Netflix.
У Європи повні сховища газу, нафта дешевшає, на континенті аномально тепла зима, а граничні ціни на енергоресурси нарешті погодили. Чи означає це, що енергетична криза та російський шантаж позаду? Не зовсім. Чому державне регулювання може не спрацювати і чи завдадуть санкції значної шкоди росії? Про це у статті для The Conversation розповідає Аді Імсірович, старший науковий співробітник Оксфордського інституту енергетичних досліджень Університету Суррея. SPEKA публікує головне з матеріалу.
У Білорусі фактично узаконили цифрове піратство. У країні ухвалили новий закон, який дозволяє використовувати фільми, музику, комп'ютерні програми без згоди іноземних правовласників.
Рік 2022-й у сфері технологій запам'ятається нереалізованим метавсесвітом, скандальним Ілоном Маском та неадекватним Роскомнадзором. Спробуємо підсумувати, яким був минулий технологічний 2022-й і як його події вплинуть на майбутнє.
Російські оператори не змогли домовитися з Apple про підтримку функцій VoLTE та VoWiFi для iPhone 14. Компанія обмежила ці функції для росіян.