Розвінчуємо три поширених ювелірних міфи про золоті прикраси
Навколо золотих ювелірних виробів завжди існувало чимало міфів. Як же зрозуміти, які з них правдиві, а які не варті вашої уваги? Експерти національного ювелірного бренду «Укрзолото» розвінчують популярні міфи, які ви хоч раз, але точно зустрічали на просторах інтернету!Навколо золотих ювелірних виробів завжди існувало чимало міфів. Як же зрозуміти, які з них правдиві, а які не варті вашої уваги? Експерти національного ювелірного бренду «Укрзолото» розвінчують популярні міфи, які ви хоч раз, але точно зустрічали на просторах інтернету!
Міф №1: Якщо золото втратило колір — це не справжнє золото
Це міф. Дійсно цей дорогоцінний метал не окислюється, як срібло, але з часом він може втратити свій першопочатковий блиск та яскравість. Проте, це зовсім не означає, що ваша золота каблучка чи браслет — підробка. Адже потемніння може виникати через недбале ставлення власника до ювелірних виробів. Наприклад, через неправильне зберігання улюбленої прикраси.
Поради від експертів ювелірного бренду «Укрзолото»:
Підписуйтеся на наші соцмережі
- зберігайте золоті вироби у скриньці подалі від прямих сонячних променів та вологості;
- уникайте будь-яких контактів дорогоцінного металу з хімічними речовинами та косметичними засобами;
- залишайте золоті прикраси вдома, якщо відвідуєте басейн, спортзал, сауну чи інші подібні місця;
- час від часу віддавайте ювелірний виріб професіоналам, які зможуть провести професійне чищення та повернути прикрасі блиск і яскравість!
Міф №2: Біле золото — це платина
Це міф. Зі спільного ці метали мають лише схожий колір, але і він відрізняється відтінком. А от відмінностей значно більше. Біле золото — це ювелірний сплав жовтого золота з іншими металами (сріблом, платиною або паладієм). Щоб його отримати, спочатку добувають жовте золото з рудників відкритим чи підземним способом, потім очищують, додають інші метали вказані вище та можуть додатково наносити шар родію для блиску. Вміст чистого золота у білому позначається на виробах пробою: 750 (75% золота), 585 (58,5% золота), 375 (37,5 % золота).
Платина — це не сплав, а чистий метал, який видобувають підземним способом з рудників, що містять платину. Вона входить до таблиці Менделєєва. Пам’ятаєте хімічний символ Pt з атомним номером 78? Після видобутку можна досягти високого рівня чистоти металу. Тому платина має іншу щільність та стійкість, на відміну від білого золота.
Міф №3: Всі прикраси із золота повинні мати пробу
А от це правда. Проте з маленьким виключенням. Дійсно всі ювелірні вироби виготовлені із дорогоцінних металів повинні мати пробу. Але не всі знають, що вона може наноситися у різний спосіб: механічний або лазерний. Якщо механічний — відразу помітний, то лазерну пробу можна побачити під певним кутом падіння світла або ж через лупу з 10-ти кратним збільшенням. Що ж на рахунок виключення? До нього можна віднести ювелірні вироби зі стародавньою історією (вінтажні), які передаються з покоління в покоління.
Не варто довіряти міфам, адже вони часто вводять в оману, краще купуйте на сайті ukrzoloto.ua або відвідайте фірмовий ювелірний магазин «Укрзолото» у вашому місті, щоб обрати бажану прикрасу!