Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Розробник приватної космічної станції Vast поглинув ракетний стартап Launcher з українською командою

Катерина Колонович
Катерина Колонович Новинарка Speka.Media
24 лютого 2023 3 хвилин читання

Американська компанія Vast, яка збирається побудувати приватну космічну станцію на земній орбіті, придбала ракетний стартап Launcher. Команда інженерів та головний конструктор Launcher — українці.

Сторони не розголошують деталей угоди. В останньому раунді інвестицій на $11,7 млн у червні 2021-го Launcher оцінили у $46,7 млн (разом із сумою інвестицій), свідчать дані Pitchbook. Перемовини щодо поглинання тривали останні місяці, повідомляє Forbes.

Vast отримає розробки Launcher: орбітальний тягач Orbit та ракетний двигун E-2. Стартап припинить розробляти ракету Light. Вся команда Launcher перейде до Vast. Засновник Launcher Макс Хаот стане президентом Vast.

14 українських співробітників Launcher, яких від лютого 2022-го релокували до нового офісу в Софії, також працюватимуть на нову компанію, підтвердив Forbes Хаот.

Історія створення Launcher

Заснований у 2017 році американцем бельгійського походження Максом Хаотом Launcher залучив $16,3 млн. Окрім венчурних інвестицій, стартап, що розробляв ракету легкого класу Light та орбітальний тягач Orbiter, отримував фінансування у $1,5 млн від Повітряних сил США.

Українська інженерна команда відігравала важливу роль від початку роботи стартапу. Launcher відкрив офіс в Дніпрі, де працювали 15 інженерів. Для цього стартапу через чутливість ракетних технологій довелось отримувати спеціальний дозвіл у Держдепартаменті США. 

Ключовий технічний спеціаліст, головний дизайнер Launcher Ігор Нікіщенко 31 рік пропрацював у конструкторському бюро «Південне». У «Південного» стартап також ліцензував технології маневрового двигуна другого ступеня «Зеніту» – РД‑8, турбо‑ та кисневого насоса. 

На момент угоди з Vast команда Launcher налічувала приблизно 80 спеціалістів. Стартапу вдалося провести перші успішні тести ракетного двигуна E-2 та його турбонасосного агрегата. 

На ракеті SpaceX 3 січня 2023-го стартап уперше вивів у космос тягач Orbiter. Він має доправляти супутники на необхідні їм орбіти. Втім після розрядження батарей Launcher втратив зв'язок з апаратом через несправність у GPS-антені та проблеми з орієнтацією. Вже як частина Vast у 2023-му команда планує ще двічі запустити Orbiter — у червні та жовтні. 

Раніше стало відомо, що лондонський фінтех-стартап Carmoola, що займається кредитуванням авто, залучив $125 млн. Співзасновниками проєкту два українці — Роман Сумніков та Ігор Гордійчук.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Мінекономіки та KSE відкрили акселератор для стартапів в секторі розмінування

Юлія Мирська 28 листопада 2023 13:55

Radar Tech та EIT Food запустили програму підтримки інноваційних стартапів Agri Food Startup Bootcamp

Юлія Мирська 24 листопада 2023 16:14

Як трансформувати послугу у SaaS-продукт без інвестицій: шлях Folderly

Владислав Подоляко 23 листопада 2023 11:00

10 стартапів представлять свої варіанти протидії фейкам на Mediengeist 2.0 Demo Day 30 листопада

Юлія Мирська 22 листопада 2023 17:55

Не залишати ідеї у столі. CEO Sigma Software Валерій Красовський про шанси для стартапів, юнікорни та miltech

Юлія Даниленко 20 листопада 2023 11:06