Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Розповідь світчера. Майбутній айтівець викладав астрономію, досліджував ракети та заводив в Україну лоукостери

Юлія Даниленко
Юлія Даниленко Журналістка, tech-експертка
28 вересня 2022 6 хвилин читання

36-річний Максим Шкоропадо прийшов в IT приблизно рік тому, шлях до EPAM він почав із Software Engineer. Зараз Максим працює у проєкті з медицини. До IT він працював викладачем фізики, розробляв паливо для ракет, прораховував динаміку поширення вірусів, а також залучав лоукостери до міжнародного аеропорту Одеси. 

Максим розповів SPEKA про свій шлях до IT. 

Історія Максима Шкоропадо з EPAM про те, як він увійшов в IT Історія Максима Шкоропадо з EPAM про те, як він увійшов в IT

Перевіряв дипломи та досліджував паливо

Робота з даними завжди була серед моїх завдань, тому мова цифр мені добре знайома. Школярем брав участь у різних олімпіадах, навіть отримав мерську стипендію. Після школи я вступив до факультету фізики Одеського університету ім. Мечникова. Після закінчення вишу три роки навчався в аспірантурі, ще рік знадобився для здобуття кандидатського ступеня.

Паралельно з аспірантурою працював у науково-дослідній лабораторії кафедри теплофізики, там я затримався на 10 років. Працював зі студентами старших курсів, допомагав їм писати курсові та дипломні роботи, одночасно займався дослідженнями. Наприклад, одним із проєктів було вивчення парафіну як палива для ракет. Хотів показати переваги речовини: конкурентного за швидкістю спалювання та безпечного для довкілля. Однак був нюанс: в'язке паливо огортало деталі і могло засмічувати механізм. У США також проводили подібне дослідження на масштабних моделях, але двигун захлинувся парафіном, надто це норовливе паливо в експлуатації.

На трьох роботах

Підписуйтеся на наші соцмережі

Одночасно з університетською роботою я три роки викладав фізику та астрономію у морському коледжі технічного флоту при Одеській морській академії.  Цікаві були часи: з курсантами ми ходили до обсерваторії, проводили експерименти. Перший курс коледжу змінював хлопців, які прийшли після 9-го класу. Вибагливі викладачі напіввійськового навчального закладу виховували у них системність, дисципліну, допомагали здобути навички та знання для майбутнього підкорення світового океану.

Fqnsdtwm Максим Шкоропадо з майбутніми українськими моряками Fqnsdtwm Максим Шкоропадо з майбутніми українськими моряками

Саме тоді у вихідні я також викладав фізику та математику на курсах підготовки до вишів, готував до складання ЗНО. Зараз три роботи одночасно було б складно поєднувати, але у 25 років мене драйвував такий темп життя. Я не зовсім стандартний викладач — завжди давав учням адаптовані до життя завдання. 

Коли ще ніхто не чув про пандемію коронавірусу, ми на прикладах арифметичної та геометричної прогресій вивчали поширення інфекції.

Адже епідеміологи також використовують моделі розрахунку, які тепер можна побачити в реальності. Залежно від початкових умов 7 млрд людей можуть перехворіти за досить великий проміжок часу — 8 років. Але якщо хворі активно пересуваються світом, термін скорочується до року-півтора. До речі, карантинні норми насправді добре працюють, адже допомагають збити хвилю захворювання.

Допоміг завести Ryanair та Wizz Air

У 2018 році в університеті були труднощі із держзамовленням та роботою лабораторії, тоді мене покликали аналітиком до компанії, яка виробляє жіночий одяг. Інтерес до роботи з даними у мене був завжди, але вдосконалювати знання не було часу. З новою роботою така нагода з'явилася. Заглибився у Power BI, вивчав SQL, став розумітися на архітектурі, таблицях, написанні технічних завдань. Доводилося збирати дані, систематизувати та візуалізувати їх, аналізувати клієнтську базу, давати рекомендації, узгоджувати їх із керівництвом та отримувати зворотний зв'язок.

На основі наших моделей до Одеси зайшли Ryanair та Wizz Air На основі наших моделей до Одеси зайшли Ryanair та Wizz Air

Через рік я перейшов до одеського аеропорту, де було потрібно розширити маршрутну мережу польотів. Ми працювали з «Київстаром», на основі даних роумінгу пасажирів з'ясували, до яких країн найчастіше вирушають жителі південного регіону, визначали актуальні маршрути. Так, на основі наших моделей до Одеси зайшли великі лоукостери Ryanair та Wizz Air. Неймовірне відчуття, коли ти бачиш, як на злітну смугу приземляється 60-тонна машина, яку зустрічають водним салютом. Можна сказати, що це результат роботи з даними!

Використовуючи технології

У 2020-му я встиг попрацювати з мережами хімчисток та доставки суші. Тоді ж побачив вакансію в EPAM девелопера Power BI і вирішив надіслати резюме. Були сумніви у власних силах, але всі співбесіди пройшов і вже понад рік працюю в EPAM.

Навичок, здобутих на практиці, було замало, тому вирішив поглибити знання з бізнес-аналізу, удосконалити SQL та Python. У цьому допомогли курси EPAM University. Набагато ефективніше вдається працювати, коли збільшуєш свій кругозір, ніж коли йдеш «вузьким коридором». Навчання дає змогу побачити нові можливості.

Робота в IT-компанії принципово відрізняється від традиційної: навчання, розвиток, нетворкінг, ком'юніті, забезпечення технікою.

Велика перевага IT — це розвиток. У звичайній компанії співробітник здебільшого працює на вузькому фронті. Тут динаміки додає кожен новий проєкт, скрізь своя специфіка. В IT завжди ловиш нові технології. Знаю, що в іншому бізнесі по п'ять років можуть працювати на одній програмі. Керівники не завжди поспішають впроваджувати новий програмний продукт, оскільки це непросте рішення: потрібно перенавчати співробітників, думати про коректне перенесення даних. В ІТ опір до нового софту мінімальний. Дуже різні підходи. А з урахуванням того, що світ стрімко оцифровується, саме тут багато перспектив. І хто цього не усвідомить, той через рік-два буде наздоганяти.

Підписуйтеся на наші соцмережі

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Soft skills у роботі проєктного менеджера: як знайти баланс

Марат Торянік 18 годин тому

PR Community від Kharkiv IT Cluster: «Омніканальність у retail: як завжди залишатися в полі зору клієнта?»

Olga Sukhorukova 22 години тому

Подкаст «Закрив Раунд» готує вже 5-й сезон. Старт у жовтні

Анна Старкова 10 жовтня 2024 16:21

МХП першою в Україні отримала міжнародний акредитований сертифікат про безперервність бізнесу

Віталій Новак 9 жовтня 2024 15:55

Європейська Бізнес Асоціація та Diia.City.Union запрошують на Ukraine Tech Conference

Ольга Топольська 9 жовтня 2024 12:57