Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Розпочніть рік правильно: як AI допомагає ставити цілі та залишатися організованими

Anastasiia Kohut
Anastasiia Kohut Head of marketing at RAI
9 січня 2025 7 хвилин читання

Новий рік — це можливість розставити пріоритети та переглянути бізнес-цілі. Схуднути на 10 кілограмів, прочитати 20 книжок, купити нову машину, заробити $1 млн, побувати на Мальдівах… Після останнього бізнес точно піде вгору — от і всі плани! 

Жарти жартами, але грудневі підсумки завжди ведуть до планів на наступний рік. Завдяки штучному інтелекту цей процес стає набагато ефективнішим і жувати попіл, запиваючи ігристим під бій курантів, зовсім не обовʼязково!

Розглянемо приклади, як AI може полегшити організацію цілей та завдань, використовуючи реальні інструменти.

Аналіз минулого року та визначення цілей

Дістаємо подвійні аркушики, робимо роботу над помилками. Без аналізу, на мою думку, ніяких планів бути не може. Якщо ви ведете свою діяльність самостійно, AI-інструменти допоможуть з аудитом будь-якого періоду. А якщо у вас ціла команда, то для порівняння ефективності окремих відділів та висновків, як це вплинуло на загальний результат, без штучного інтелекту так само не обійтись. 

Я переконана, наступні кроки можуть допомогти виявити ключові показники вашої роботи та поставити реалістичні цілі на основі конкретних даних. Тому, не лише обговорюю окремі тулзи, а і пропоную приклади, як їх використовуємо.

Аналіз даних про продуктивність

Використовуйте Tableau або Microsoft Power BI, щоб об’єднати дані з продажів, фінансів та CRM. Ці інструменти знаходять тренди, слабкі місця та можливості для зростання.

Приклад: Завдяки Power BI ви могли б побачили, що найбільший дохід у певному періоді принесло просування через TikTok (або будь-який інший канал), тому поставили б на наступний період ціль збільшити витрати на рекламу в цій платформі на 20%.

Прогнозування трендів

Інструмент IBM Watson Analytics допомагає створити прогнози, як ваш бізнес може змінитися у майбутньому залежно від обраної стратегії.

Приклад: Якщо ви займаєтеся продажем товарів на маркетплейсах, як от Shopify, наприклад, то можете передбачити в якому кварталі зросте попит на ваші послуги в сегменті Sport, Beauty чи HoReCа.

Організація та структурування завдань

Вже мабуть усі переконалися, що в умовах хаосу створити щось по-справжньому достойне та корисне непросто. А без зрозумілої структури, ваша команда просто загубиться у власних же обовʼязках. Штучний інтелект може допомогти створити систему, де кожне завдання має своє місце та пріоритет.

Лише уявіть: ви розділили задачі по пріоритетності, ШІ склав вам розклад з урахуванням дедлайнів, а на додачу, все є в календарі та оновлюється в режимі реального часу (бо ви інтегрували ШІ-сервіс з месенджером та календарем). Щось типу комбінації таскменеджера та особистого асистента — справжня магія поза Хогвардсом! Розберемося по черзі.

Підписуйтеся на наші соцмережі

Пріоритизація завдань

ClickUp із вбудованим AI автоматично аналізує дедлайни та важливість завдань, щоб створити оптимальний список пріоритетів.

Приклад: Ви можете впровадити у процес трекінгу задач ClickUp, і кожна з них про оновлення сайту автоматично отримуватиме статус «високий пріоритет», оскільки дедлайн наближається і це впливає на кінцевий результат.

Оптимізація розкладу

Використовуйте Clockwise, щоб автоматично впорядкувати календар, звільняючи більше часу для найважливіших задач.

Приклад: Clockwise зможе виділити у вашому календарі 2 години щотижня для брейнштормів із командою, заблокувавши цей час від нових зустрічей.

Інтеграція інструментів

Zapier дозволяє об’єднати програми, як-от Gmail, Slack і Trello, автоматизуючи рутинні дії.

Приклад: Запити від клієнтів автоматично потрапляють у Trello як нові завдання для вас чи вашої команди.

Планування цілей та завдань

Якщо ви читаєте цю статтю, ймовірно, що бодай приблизні плани на 2025 рік у вас вже є. А якщо ні? Тоді ловіть список з AI-тулзів, що може допомогти врахувати вашу динаміку роботи та спланувати цілі.

Персоналізація завдань

Використовуйте Notion AI для створення індивідуальних планів, що підлаштовуються під ваші пріоритети.

Приклад: Ви вводите ключові задачі в Notion AI, і система створює план із рекомендаціями, які завдання виконувати спершу.

Оптимізація командної роботи

Monday.com об’єднує планувальник, CRM та календар у єдиній системі для управління проєктами.

Приклад: На платформі Monday.com ви бачите, хто із команди перевантажений завданнями, і можете оперативно їх перерозподілити. Повірте, команда скаже вам дякую!

Автоматизація рутинних процесів

AI допомагає зменшити витрати часу та коштів на повторювані задачі. Так-так, ті самі задачі, які набридали вам увесь 2024 рік, але забирали так багато зусиль. Давайте розглянемо кожну з них та наші пропозиції з доступних АІ-інструментів.

Автоматичні відповіді клієнтам

Текстові рішення від RAI дозволяють налаштувати чат-бот для відповідей на найпоширеніші запитання клієнтів.

Приклад: Чат-бот автоматично відповідає на всі питання, залишаючи вашим менеджерам більше часу для вирішення складних запитів. Просто, швидко, а головне, результативно!

Автоматизація фінансових операцій

Xero або QuickBooks із AI оптимізують фінансовий облік та звіти. 

Приклад: Xero автоматично розсилає рахунки клієнтам, нагадуючи про оплату за кілька днів до дедлайну. Більше того, може навіть нагадати про дедлайн і вам, і замовнику! 

Як почати користуватися AI для організації робочого процесу в 2025 році?

Так-так, всі з вас розуміють, що штучний інтелект буде тільки розвиватися та ще глибше входити в наше життя. Але чи всі з вас, хто це читає, розуміє як почати ним користуватися, а головне, навіщо?

Ми з командою порадилися і вирішили, що ці просто короткі питання — мастхев для кожного підприємця, який стоїть перед вибором, чи впроваджувати АІ, і якщо так, то який з інструментів!

  • 1
    Визначте ключові потреби. Поставте собі питання: які процеси займають найбільше часу чи потребують покращення?
  • 2
    Оберіть інструменти. Для аналітики — Power BI, для організації завдань — ClickUp, для фінансів — Xero.
  • 3
    Навчіть команду. Проведіть тренінги, щоб усі могли ефективно використовувати обрані AI-рішення.
  • 4
    Тестуйте та вдосконалюйте. Впроваджуйте інструменти поступово, оцінюючи їхню ефективність.

Штучний інтелект відкриває величезні можливості для бізнесу. Він допомагає організовувати час, структурувати завдання та ставити амбітні цілі. Використовуйте ці інструменти, щоб розпочати рік правильно й залишатися на вершині продуктивності у 2025-му!

Підписуйтеся на наші соцмережі

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Як BPM допомагає фінансовим компаніям покращити клієнтський досвід

Інна Соловйова 55 хвилин тому

Samsung представила Galaxy S25 Ultra з акцентом на штучному інтелекті

Вікторія Рудзінська 15 годин тому

Adobe впроваджує пошук на основі ШІ та підтримку HDR у свої продукти

Вікторія Рудзінська 17 годин тому

Google інвестує ще $1 млрд у Anthropic

Вікторія Рудзінська 18 годин тому

Штучний інтелект допомагає людям із паралічем керувати дроном силою думки

Вікторія Рудзінська 19 годин тому