Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Просування вузьких ніш в Telegram: як залучити аудиторію? Кейс Netpeak

Анастасія Паламар
Анастасія Паламар Team Lead of Telegram Promotion в агентстві Netpeak Ukraine
10 липня 2024 8 хвилин читання

Можливості просування в Telegram часто асоціюються лише з широкими нішами, такими, наприклад, як e-commerce чи особисті блоги. Проте, не всі розуміють, що рекламувати невелику кав'ярню або товари, які належать до будівельних матеріалів, важче, бо такі запити відповідають вузькоспеціалізованим нішам, в яких залучити аудиторію є викликом. І хоча зазвичай думка, що новинні канали можуть бути вигідними при такому просуванні насправді вони мають широку аудиторію, за яку бізнес заплатить, але отримає обмежену конверсію.

Для сегментів з вузьким спектром діяльності ймовірність використання Telegram для успішного просування суттєво знижується, проте з належним розумінням ефективної роботи з платформою та визначенням точок зростання трафіку можна досягти гарних результатів. 

У цьому контексті хочу поділитися порадами та можливостями, які надає Telegram для розвитку не лише каналів з широко популярними тематиками, а й вузькоспеціалізованих сфер, на прикладі кейсу, який ми реалізували для нашого партнера InfoBud.

Дослідіть вашу цільову аудиторію перед запуском просування каналу

Задача, що стояла перед нашою командою — збільшити кількість цільових підписників в телеграм каналі партнера, для цього спершу ми зосередилися на вивченні інтересів та потреб цільової аудиторії.

Після аналізу зрозуміли, що ЦА на яку маємо орієнтуватись — це дорослі люди, переважно до 45 років, які мають інтерес до будівельних проєктів, інвестицій та розвитку особистих фінансів. Вони прагнуть до високих доходів та постійного саморозвитку, що робить їх активними учасниками будівельного та інвестиційного секторів.

Наступним кроком був пошук каналів та джерел, де можна знайти цю аудиторію. Таким чином, ми ідентифікували тематичні групи та джерела, пов’язані з автомобільною промисловістю, бізнесом, інвестиціями, фінансами, нерухомістю, спортом та освітою. Ці канали надавали можливість долучити цільових підписників, які мали інтерес до будівельної сфери.

Головним показником ефективності нашої роботи визначили активну аудиторію, підвищення зацікавленості до контенту й побудову залученого ком'юніті у Telegram каналі. При цьому, вартість за підписника була не ключовим показником, хоча все ще важливим.

Окресліть виклики, які можуть виникнути у вашій ніші 

Підписуйтеся на наші соцмережі

Одним з основних викликів у процесі просування будівельної ніші стало визначення тез та меседжі у рекламному контенті, які наша команда розміщала в різних Telegram каналах.

Зазвичай саме цей етап вимагає значних зусиль, оскільки не завжди очевидно, яка саме цільова аудиторія зосереджена у кожному конкретному випадку. Для вирішення цього завдання ми дослідили джерела підписників каналів та провели активні діалоги з їх адміністраторами. Дізнались чи проводили вони опитування у каналах для визначення своєї аудиторії та з яких саме платформ залучали трафік на свій канал. У ході наших досліджень ми тестували рекламні креативи як у вузькоспрямованих, так і у більш загальних новинних каналах.

Хоча ціна за підписника була приблизно однаковою, якість аудиторії відрізнялась. Підписники з новинних каналів виявилися менш зацікавленими, що призвело до вищого відсотка відписок у майбутньому, в той час, як аудиторія  нішевих каналів проявила значно більший інтерес, що відобразився в низькому рівні відписок одразу після запуску рекламної кампанії.

Розробіть рекламні креативи з урахуванням потреб вашої ніші 

Після визначення цільової аудиторії та основних викликів, ми розпочали розробку рекламних креативів та відбір каналів для реклами. Впродовж співпраці створили прямі, не клікбейтні креативи, які найкраще відобразили тематику каналу з метою залучення уваги цільової аудиторії, водночас постійно працювали над зниженням вартості підписника. Це виявилося важким завданням, оскільки в Telegram немає можливості детального таргету. Зрозуміли і те, що для кожного окремого каналу та кожної тематики необхідно створювати або адаптовувати вже готові рекламні матеріали, щоб краще розуміти проблеми аудиторії.

Найбільш ефективний пост серед протестованих варіантів креативів  Найбільш ефективний пост серед протестованих варіантів креативів 

Тестуйте залучення аудиторії з різних майданчиків

Окрім реклами в Telegram, ми успішно реалізували рекламну інтеграцію на YouTube-каналі. З урахуванням профілю цільової аудиторії обрали інфлюенсерів, які відповідали необхідним нам критеріям, деякі з них навіть були безпосередніми учасниками будівельного процесу.

Ми зібрали 22 релевантних YouTube-канали та вже після аналізу статистики й цільової аудиторії, прорахували середню можливу кількість переглядів відео, обравши найкращі варіанти. Інтеграція на YouTube виявилася ефективною для залучення цільової аудиторії, бо обраний канал є одним з популярних й авторитетних у цій ніші. Платформа підійшла нашому партнеру не лише за ціною розміщення, а й була рекомендована як фахова. Тому ми уклали домовленість про інтеграцію, підготували та затвердили детальне технічне завдання й реалізували випуск.

Щодо ефективності розміщення, платформа виявилась аналогічною до більшості каналів у Telegram, один підписник обійшовся нам у 106,71 грн (2,88$). Попри відносно високу вартість ми змогли залучити лише цільову аудиторію. До того ж таке розміщення добре показало себе в довготривалій перспективі.

На відміну від розміщень в Telegram-каналах, де більшість бачить пост перші 24 години, відео на YouTube не видаляються та їх завжди можуть переглянути нові користувачі. Так, після основного періоду розміщення (перші 2 тижні), за посиланням перейшло ще 22% від загальної кількості (141 клік спочатку, 183 загалом).

Не нехтуйте таргетованою рекламою, щоб охопити ширшу аудиторію

Для подальшого розвитку й збереження стабільності каналу, рекомендую розглянути можливість розширення аудиторії за допомогою таргетованої реклами. Залучення менш цільових підписників може призвести до зменшення показників ER% та зростання відписок з каналу, попри збільшення загальної кількості підписників. Тому, раджу розглянути можливість використання таргетованої реклами.

За період з червня по вересень нами було витрачено $510 на таргетовану рекламу й прямі пости в Instagram, Facebook та вдалося отримати 2288 кліків, тобто 1 клік обійшовся у $0.22. Якість таких підписників можна вважати задовільною, оскільки вони зазвичай підписуються лише на тематично цікавий контент та залишаються на каналі на довгий час, але через вузьку тематику швидко зростати великими об'ємами таким чином не можливо. Тому, завдяки цій рекламі вдалося зростати на 150-200 підписників щомісяця й залучити 1 100 активних підписників, які відповідали цільовому профілю, який ми склали раніше.

Відстежуйте кампанії для оптимізації результатів

Якщо казати про наш кейс, то середня вартість залучення одного підписника склала від $1,61 до $2,65, що відображає високу ефективність рекламних заходів для такого спеціалізованого каналу.

В процесі запуску кампаній було зекономлено понад $300, ці кошти були використані для додаткової закупівлі реклами. Рівень відписок з каналу, своєю чергою, склав 1,3% — 2,4% на момент закупів і 0,11% — 0,25% надалі, що достатньо низьким показником й свідчить про правильне залучення цільової аудиторії.

У підсумку, можу зазначити, що успішне просування вузької ніші вимагає комплексного підходу. Окрім вибору ефективних інструментів, важливо залучати фахівців, які мають глибоке розуміння тематики ніші та володіють необхідними навичками просування на обраних платформах. Такий підхід дозволить ефективно залучити цільову аудиторію та забезпечити стійке зростання та розвиток вашого каналу  у вузькій ніші. 

Підписуйтеся на наші соцмережі

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Застосунок «Нової пошти» став одним із найкращих у 2024 році: що відомо

Владислав Паливода 10 січня 2025 12:33

Telegram передає владі дані тисячі користувачів: що відомо

Владислав Паливода 9 січня 2025 09:02

Найцікавіші колонки на SPEKA за 2024 рік

Неля Збишко 6 січня 2025 16:00

Телеграм додає нову перевірку облікових записів та NFT для подарунків в оновленні 2025 року

Вікторія Рудзінська 2 січня 2025 12:51

Що таке Q5 і як цей період допомагає зростати бізнесу

Агенція Inweb 16 грудня 2024 08:41