Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Росія втратила зв’язок із міжпланетною станцією «Луна-25»

Анастасія Ковальова
Анастасія Ковальова Журналіст
20 серпня 2023 2 хвилин читання

Під час переходу російської автоматичної міжпланетної станції «Луна-25» на передпосадкову орбіту виникла несподівана ситуація. Про це повідомляє пресслужба роскосмосу.

«Відповідно до програми польоту, о 14:10 було видано імпульс для переходу станції на передпосадкову орбіту. Під час виконання операції на борту станції сталася позаштатна ситуація, яка не дозволила виконати маневр із заданими параметрами. Фахівці групи управління проводять аналіз ситуації», — заявили у роскосмосі.

За офіційною інформацією, фахівці намагаються розібратися в ситуації та вирішити проблему. Проте ЗМІ із посиланням на джерела у структурі роскосмосу повідомляють, що зв’язок із станцією втрачений, шанси відновити його мінімальні і ймовірно, що станція втрачена.

Підписуйтеся на наші соцмережі

Раніше у корпорації повідомили, що один із приладів, призначених для реєстрації мікрочастинок, що левітують біля поверхні Місяця та визначення параметрів навколишньої плазми, зареєстрував «удар мікрометеориту».

«Ймовірно, цей мікрометеорит належить метеорному потоку Персеїди, який космічному апарату вдалося успішно перетнути під час перельоту до Місяця«, — додали у ооскосмосі.

Нагадаємо, що російські космонавти Сєргєй Прокоп’єв і Дмітрій Пєтєлін навмисно смітять у космосі. Під час виходу у відкритий космос вони викинули чималий оберемок обладнання у космічний простір. Про це стало відомо з прямої трансляції семигодинного виходу у відкритий космос для переміщення повітряного шлюзу з однієї частини Міжнародної космічної станції в іншу.

Підписуйтеся на наші соцмережі

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Конкуренти SpaceX оскаржують ліцензію на запуск Starship через екологічні побоювання

Вікторія Рудзінська 11 липня 2024 07:36

Вчені знайшли пояснення загадковим світлим візерункам на поверхні Місяця

Дмитро Мухін 7 липня 2024 19:30

SpaceX планує робити до 120 запусків на рік з космодрому у Флориді

Владислав Паливода 3 липня 2024 07:50

Lego створив цеглинки з метеоритного пилу

Вікторія Рудзінська 1 липня 2024 12:21

NASA знову перенесла повернення Boeing Starliner на Землю

Анастасія Ковальова 23 червня 2024 14:37