Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Росія втратила зв’язок із міжпланетною станцією «Луна-25»

Анастасія Ковальова
Анастасія Ковальова Журналіст
20 серпня 2023 2 хвилин читання

Під час переходу російської автоматичної міжпланетної станції «Луна-25» на передпосадкову орбіту виникла несподівана ситуація. Про це повідомляє пресслужба роскосмосу.

«Відповідно до програми польоту, о 14:10 було видано імпульс для переходу станції на передпосадкову орбіту. Під час виконання операції на борту станції сталася позаштатна ситуація, яка не дозволила виконати маневр із заданими параметрами. Фахівці групи управління проводять аналіз ситуації», — заявили у роскосмосі.

За офіційною інформацією, фахівці намагаються розібратися в ситуації та вирішити проблему. Проте ЗМІ із посиланням на джерела у структурі роскосмосу повідомляють, що зв’язок із станцією втрачений, шанси відновити його мінімальні і ймовірно, що станція втрачена.

Раніше у корпорації повідомили, що один із приладів, призначених для реєстрації мікрочастинок, що левітують біля поверхні Місяця та визначення параметрів навколишньої плазми, зареєстрував «удар мікрометеориту».

«Ймовірно, цей мікрометеорит належить метеорному потоку Персеїди, який космічному апарату вдалося успішно перетнути під час перельоту до Місяця«, — додали у ооскосмосі.

Нагадаємо, що російські космонавти Сєргєй Прокоп’єв і Дмітрій Пєтєлін навмисно смітять у космосі. Під час виходу у відкритий космос вони викинули чималий оберемок обладнання у космічний простір. Про це стало відомо з прямої трансляції семигодинного виходу у відкритий космос для переміщення повітряного шлюзу з однієї частини Міжнародної космічної станції в іншу.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Дослідники вперше знайшли водень у місячному ґрунті

Юлія Мирська 26 листопада 2023 20:00

Земля отримала лазерне повідомлення з відстані 16 млн км

Дмитро Мухін 25 листопада 2023 19:42

«Дружба» чи «Roo-ver»: Австралійська космічна агенція обирає ім’я для першого місяцехода: як проголосувати

Олександр Тартачний 24 листопада 2023 14:24

Вчені Telescope Array зафіксували надпотужний космічний промінь невідомого походження

Богдан Камінський 24 листопада 2023 07:54

Японська компанія ispace представила міні-місяцехід для другої місії на Місяць

Юлія Мирська 22 листопада 2023 19:20