Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

росія оголосила приватні супутники у космосі «законними цілями» на час війни

Євген Муджирі
Євген Муджирі Випусковий редактор SPEKA
16 вересня 2022 3 хвилин читання

росія продовжує свою тенденцію робити провокаційні заяви щодо міжнародного порядку в космосі.

Оскільки Сполучені Штати продовжують використовувати дедалі більше комерційних супутників для розвідки та зв'язку, росія попередила, що вони можуть стати «законною ціллю» для операцій під час війни. Про це йдеться у заявах російської делегації на засіданні робочої групи відкритого складу ООН (OEWG) зі зменшення космічних загроз, яке триває у Женеві.

Як повідомляє Space.com, мета засідання робочої групи — обговорення того, як зменшити загрози та посилити співпрацю у космосі через створення та затвердження нових норм і принципів відповідальної поведінки. 

Про це заявив член російського МЗС, голова російської делегації в Управлінні ООН з питань роззброєння Костянтин Воронцов. У заяві, зробленій у понеділок, 12 вересня, він заявив, що російська делегація «хотіла б підкреслити надзвичайно небезпечну тенденцію, яка виходить за межі нешкідливого використання космічних технологій і стала очевидною під час подій в Україні». 

Член російського МЗС, голова російської делегації в Управлінні ООН з питань роззброєння Костянтин Воронцов сказав, що використання комерційних і цивільних супутникових засобів Сполученими Штатами та їх союзниками протягом поточного вторгнення в Україну «становить непряму участь у військових конфліктах», усвідомлюють вони це чи ні, і що так звана «квазіцивільна інфраструктура може стати законною мішенню для відплати».

Також Воронцов заявив, що російська делегація «хотіла б підкреслити надзвичайно небезпечну тенденцію, яка виходить за рамки нешкідливого використання космічних технологій і стала очевидною під час подій в Україні». 

«Принаймні, — йдеться далі в заяві, — це провокаційне використання цивільних супутників є сумнівним згідно з Договором про космос, який передбачає виключно мирне використання космічного простору, і має бути рішуче засуджено міжнародним співтовариством».

Коментарі росії щодо націлювання на комерційні активи в космосі з'явилися після того, як її триваюче вторгнення в Україну спонукало SpaceX Ілона Маска надіслати в Україну кілька партій терміналів Starlink для посилення покриття Інтернету та підключення після російських атак на критичну інфраструктуру. 

Крім Starlink, такі комерційні фірми, як Planet, Maxar і BlackSky, що роблять супутникові зображення, надають важливі розвідувальні дані, роблячи фотографії конфлікту згори та відкрито ділячись ними, відіграючи несподівано важливу роль під час російського вторгнення.

Раніше ми повідомляли про те, що "Укрпошта" доставила до звільненого міста Балаклея комплект для доступу до супутникового інтернету Starlink.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

США вивели на орбіту новий супутник детальної оптико-електронної розвідки

Валерій Моісєєв 9 хвилин тому

Щоб не «зірвати оборонзамовлення». На росії співробітники IT-компаній зажадали бронь від призову

Ірина Маринюк 23 вересня 2022 14:32

SpaceX планує сьогодні запустити Falcon з 54 супутниками Starlink

Катерина Венжик 18 вересня 2022 14:51

Краще астрономічне фото, фонд для українських стартапів та нові функції у YouTube. Ранкова SPEKA

Олександр Тартачний 17 вересня 2022 11:15

Ethereum Merge, Україна у топ-3 за використанням криптовалют, Starlink в Антарктиці. Ранкова SPEKA

Юлія Даниленко 16 вересня 2022 09:42