Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Російські космонавти з МКС навмисно смітять у космосі (відео)

Олександр Тартачний
Олександр Тартачний журналіст
10 травня 2023 3 хвилин читання

Російські космонавти Сєргєй Прокоп’єв і Дмітій Пєтєлін навмисно смітять у космосі. Під час виходу у відкритий космос, вони навмисно викинули чималий оберемок обладнання у космічний простір. Про це стало відомо з прямої трансляції семигодинного виходу у відкритий космос для переміщення повітряного шлюзу з однієї частини Міжнародної космічної станції в іншу.

«Просто красиво літає», — прокоментував вчинок один із космонавтів.

російські астронавти смітять у космосі

Експерти кажуть, що обладнання нешкідливо згорить в атмосфері Землі, але така поведінка може посилити вже наявну проблему космічного сміття. 

Як утилізовують сміття у космосі?

Викиди сміття у космосі бувають ненавмисними. Наприклад, астронавт NASA Ед Уайт втратив запасну рукавичку при виході з космічного корабля Gemini 4 у 1965 році. У 2017 році астронавти Пеггі Вітсон і Шейн Кімбро втратили сумку під час виходу у відкритий космос. Також чимало людських слідів залишили під час місій на Місяць.

Хоча спалювання сміття в атмосфері стало загальноприйнятим правилом для космічної станції, члени екіпажу мають збирати своє сміття у вантажний космічний корабель Cygnus, щоб він разом із вмістом контрольовано згорів під час повторного входу в атмосферу.

Інші створені людиною об’єкти, що обертаються навколо планети, включаючи інтернет-супутники SpaceX, також згорять в атмосфері після закінчення терміну служби.

Чому сміття в космосі це проблема?

Орбіта Землі стала неймовірно захаращеною через діяльність людини з дослідження космосу. Міністерство оборони США відстежує понад 23 тис. уламків, розмір яких перевищує розмір м'яча для софтболу на орбіті Землі. За оцінками експертів, простір навколо нашої планети засмічено близько сотнею мільйонів уламків, Хоча більшість із них невеликі вони все одно можуть завдати значної шкоди. МКС вже довелося здійснити кілька маневрів, щоб уникнути космічного сміття, яке переважно залишили китайські, радянські та російські супутники та обладнання. 

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

NASA готує програму екомоніторингу через супутник GOES-U

Олеся Дерзська 24 червня 2024 16:49

NASA знову перенесла повернення Boeing Starliner на Землю

Анастасія Ковальова 23 червня 2024 14:37

NASA затримує посадку Starliner з астронавтами на борту через технічні проблеми

Вікторія Рудзінська 20 червня 2024 22:27

Астронавти NASA застрягли на МКС через поломку корабля Boeing Starliner

Вікторія Рудзінська 17 червня 2024 16:52

Інженер-пенсіонер знайшов 55-річний баг у грі Lunar Lander

Анастасія Ковальова 16 червня 2024 15:38