У новому «патріотичному» відео, поширеному в російських медіа, ППО збиває Санта-Клауса, який пролітає у небі. У фіналі ролика з'являється російський Дід Мороз із фразою: «Не треба нам нічого іноземного в небі».
Українські благодійні фонди, які збирають кошти на підтримку ЗСУ, зазнають масованих атак у соціальних мережах. OSINT-аналітики Molfar виявили, що за цими атаками стоять не тільки російські структури, але й прихильники певних політичних сил в Україні. Метою таких атак є дискредитація діяльності фондів, зниження довіри громадян та, як наслідок, скорочення надходження грошей на підтримку армії.
Війна в Україні триває не лише на полі бою, росіяни активно використовують інтернет для тиску на людей та поширення ІПСО і пропаганди, нагадує Мінцифри.
У росії хакери заблокували онлайн-мовлення низки телеканалів і радіостанцій російського держхолдингу ВДТРК. Зранку в понеділок, 7 жовтня 2024, користувачі почали скаржитись на недоступність інтернет мовлення каналів «росія-1», «росія 24», «РТР-Планета», радіостанцій «Радіо росії», «Маяк», «Культура», «Вєсти ФМ», «Юность».
УМолдові вирішили заблокувати п’ять інтернет-сайтів. Більшість із них російські ресурси, повідомляє NewsMaker.
Meta, компанія-власниця Facebook та Instagram, оголосила про заборону російських державних медіа, як-от Russia Today (RT), на всіх своїх платформах у всьому світі.
Незважаючи на блокування проросійських ресурсів, Google продовжує їх показувати українським користувачам. Також провайдери не завжди блокують російські сайти.
Так звані кол-центри активізували росіяни. Роблять це вони для того, щоб вербувати молодь в Україні для підпалів автівок військовослужбовців, повідомляє Центр Протидії Дезінформації.
Масштабна атака програм-вимагачів відбулася на 160 урядових установ Індонезії у червні 2024 року. Країна вже почала відновлювати дані, які були зашифровані, повідомляє Reuters.
В Україні створили інноваційний проект “Калькулятор фейків”. Його мета — допомогти людям відрізнити правдиві новини від неправдивих.
Проєкт War of Words, розроблений українськими інженерами, є першим англомовним ШІ-інструментом для відслідковування та аналізу російської пропаганди.
Компанія Meta, до якої належать Facebook та Instagram, робить недостатньо для протидії російській дезінформації у цих застосунках, вважають у Європейському Союзі. Брюссель хоче розпочати розслідування, пише Reuters.
Центр протидії дезінформації (ЦПД) у рамках офіційної співпраці з адміністрацією соціальної мережі TikTok розпочав блокування каналів, які поширювали російські наративи та дезінформацію.
Мережа «X» стала ще однією платформою, де росіяни або їхні прихильники намагаються поширюювати свою пропаганду та брехню, пише Центр протидії дезінформації (ЦПД).
Російська мережа Pravda, до якої увійшли 24 сайти і Telegram-канали, поширює на Польщу та інші країни Європи фейки, пов’язані з Україною. Водночас згадуються тези про «військову міць» рф та її загрозу для НАТО.
Привіт! Наш сайт використовує cookies, щоб покращити досвід інтернет-користувачів.