Зимова стратегія Путіна проти літньої стратегії НАТО. Війна входить у найнебезпечнішу фазу — Томас Фрідман
Коли йдеться про ситуацію на фронті, деякі українські чиновники зазначають, що «тупі росіяни закінчилися». Це певною мірою комплімент: визнання, що росіяни нарешті знайшли більш ефективну військову стратегію після того, як їхня некомпетентність у перші дні призвела до багатотисячних втрат у російській армії. Але нова фаза, повільна війна на виснаження, є не менш небезпечною, пояснює відомий журналіст та колумніст The New York Times Томас Фрідман.

SPEKA обрала ключові тези з матеріалу:
– Перехід війни у тривалу фазу може створити у вас хибне враження, що найгірше позаду. Це не так.
– Союзники України по НАТО потроху втомлюються. Війна вже спричинила величезний стрибок цін на природний газ, бензин і харчі в Європі, і якщо вона затягнеться до зими, багатьом сім'ям у ЄС доведеться нелегко. Саме це, вірогідно, каже Путін своїм виснаженим генералам і радникам.
– Скорочення експорту російської нафти до Європи може призвести до зростання цін до $200 за барель.
– Україна, НАТО та США зосереджені на тому, щоб завдати російській армії максимальної шкоди влітку і восени, щоб примусити Путіна принаймні припинити вогонь Це непогана стратегія — росія дуже дорого платить за кожен метр української землі.
– Представники США розповідають, що зараз у Путіна немає достатньої кількості військ, щоб спробувати вирватися за межі Східної України та захопити Одеський порт, аби залишити Україну без виходу до моря та задушити її економіку.
– Як пояснює кореспондент The Times Ніл Макфаркуар, Путіну вкрай необхідні додаткові сили просто для того, щоб зберегти просування на сході, і він уже проводить тіньову мобілізацію, щоб залучити більше людей на фронт, не оголошуючи мобілізації. Кремль покладається на збіднілі етнічні меншини, українців із «ЛНР/ДНР», найманців і мілітаризовані підрозділи Нацгвардії.
– Путін боїться мобілізації, адже тоді доведеться визнати, що «спецоперація» провалилася.
– Американські HIMARS мають завдати росії значних втрат і змусити її відкотитися. Тоді російський президент погодиться на припинення вогню, великий обмін полоненими, гуманітарну евакуацію та кращі умови для експорту українського продовольства — усе це допоможе пом'якшити інфляцію та зменшити тиск європейських союзників на Україну.
– Немає жодних ознак того, що Путін готовий на повноцінний мир, але, можливо, його вдасться підштовхнути припинити вогонь, що могло би полегшити ситуацію на енергетичному та продовольчому ринках.
– Війна в Україні ось-ось увійде у найнебезпечнішу фазу від початку російського вторгнення у лютому: зимова стратегія Путіна проти літньої стратегії НАТО.
– Ця війна не закінчиться, доки Путін при владі. Але примусити його до тимчасового припинення вогню можливо.