Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

«Станьте таким колючим, щоб вами вдавилися». Як Україна навчає світ захищатися від росії та Китаю

Юлія Даниленко
Юлія Даниленко головна редакторка SPEKA
13 червня 2022 3 хвилин читання

До початку повномасштабного вторгнення рф в Україну американське керівництво та розвідка були впевнені, що Київ впаде під натиском російських військ за кілька тижнів або й днів. Минуло більш ніж три місяці повномасштабної війни. Київ досі стоїть, а українська армія знищила більше російських солдатів, ніж срср втратив за дев'ять років війни в Афганістані.

Bloomberg проаналізував, як менші й слабші країни можуть скористатися досвідом України і потенційно дати відсіч самопроголошеній наддержаві. SPEKA наводить ключові тези. 

«Уже зрозуміло, що покладатися на непрямий міжнародний тиск сенсу немає. Ви повинні бути у змозі не дати ворогу захопити та утримати ключові території вашої країни», — цитує видання колишнього чиновника Пентагону та одного з авторів Стратегії національної безпеки-2018 Елдріджа Колбі. 

Головний урок — стати настільки колючими, щоб спроба вас проковтнути принесла агресорові лише біль і сором. 

Саме цей принцип необхідно застосовувати під час структурування армії, вибору озброєнь, які країна закуповує, а також звернення по допомогу до США та інших союзників. 

  • Асиметрична оборона. Країни, яким загрожують росія чи Китай, мають створити у себе висококваліфіковані децентралізовані сили, здатні швидко та динамічно завдавати болісних ударів важким колонам супротивника. 
  • Правильне озброєння. Тут основний урок стосується Тайваню, який має високий ризик стати жертвою китайського вторгнення. Раніше уряд намагався купувати у США винищувачі F-16 чи танки M1A1 Abrams, які Китай під час вторгнення міг би досить швидко знищити. Тепер фокус змістився на асиметричну зброю, що зможе завдати більших втрат китайським військам: безпілотники, «Джавеліни», протикорабельні ракети. Аналогічні висновки робить Молдова. 
  • Кругова оборона. Країни Балтії, нажахані жертвами серед цивільних під час окупації Бучі, працюють над створенням систему оборони, яка вже на старті зробить вторгнення росії провальним. Йдеться не лише про менші системи на зразок «Стінгерів», а й про «Патріоти» та посилений захист берегів. 
  • Структура армії. Великі колони російської техніки виявилися вразливими до атак менших та швидших груп ЗСУ, а те, що Україна диверсифікувала шляхи постачання для своїх військ (дороги, залізниця тощо) зробила їх більш захищеними від прямих атак агресора. 
  • Комунікація з США. Сполучені Штати також мають розробити нові навчальні програми для інструкторів, які могли б тренувати війська менших країн, потенційно вразливих до атаки росії чи Китаю. 

Важливо розуміти: агресори теж вчаться на своїх помилках. Після провалу свого «бліцкринжу» росія намагається міняти тактику та переходити до позиційної війни. Китай також уважно спостерігає за перебігом подій в Україні. Тому меншим країнам потрібно розуміти: навіть найкраща підготовка може не зупинити автократа, що прагне увійти в історію. Тож готуватися до відбиття вторгнення потрібно якомога ретельніше. 

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Багато способів померти та інші оптимістичні новини. Ранкова SPEKA

Наталія Миронова 23 години тому

Microsoft ставить блок. На росії вже неможливо оновити комп'ютери до Windows 11

Вадим Добровольський 27 вересня 2022 18:43

Ядерна загроза: що варто знати

Олександр Тартачний 27 вересня 2022 17:00

Від початку війни російські окупанти пошкодили або захопили 4 тис. базових станцій операторів зв'язку

Вадим Добровольський 27 вересня 2022 16:48

Гайд з виживання взимку: утеплення, припаси, автономне опалення. SPEKотна добірка для воєнної зими

Юлія Даниленко 27 вересня 2022 15:42