Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Що робити, якщо рашистські мародери вкрали ваш телефон. Поради від Мінцифри, Кіберполіції та GlobalLogic

Тетяна Новак
Тетяна Новак
29 квітня 2022 2 хвилин читання

Від початку вторгнення правоохоронці постійно фіксують випадки мародерства з боку окупантів. Окрім пральних машин та килимів, «друга армія світу» успішно відвойовує в мирного населення смартфони і ноутбуки. Експерти з компанії GlobalLogic, Кіберполіції та Міністерства цифрової інформації поділились порадами, як не втратити разом з гаджетами свої конфеденційні дані. SPEKA публікує головні тези. 

Як убезпечити дані заздалегідь

  • Зберігайте дані в хмарних сховищах. У разі втрати девайсу ви зможете увійти в акаунт з іншого пристрою та видалити локальну копію всіх файлів. Але не зберігайте все в одному місці: поділіть інформацію між різними хмарами, такими як ICloud, Google Drive, Microsoft OneDrive тощо. 
  • Користуйтесь безпечними месенджерами з наскрізним шифруванням. Найкращий варіант — Signal. Обов'язково вмикайте двофакторну автентифікацію. Якщо ваш гаджет підтримує розпізнавання за обличчям чи відбитком пальця, варто скористатись цією опцією.
  • Керівниця проєкту «Дія. Цифрова освіта» Руслана Коренчук наголошує, що дуже важливо використовувати унікальний пароль до кожного сервісу. Особливу увагу слід звернути на банківський акаунт: пароль до нього в жодному разі не має дублюватись ніде.
Photo: Pexels / Szabó Viktor Photo: Pexels / Szabó Viktor

 

Як діяти, якщо гаджет вже вкрали

  • Насамперед треба заблокувати SIM-картку, наголошує керівник четвертого управління Департаменту кіберполіції Євген Панченко. Згодом номер можна відновити, звернувшись до свого оператора. Також необхідно негайно змінити паролі на сайтах, що відкривались на вкраденому пристрої, зокрема в месенджерах та соцмережах.
  • Директор з технологій в GlobalLogic радить вивчити можливості операційної системи свого пристрою – більшість з них, зокрема Android та iOS, дозволяють відстежити геолокацію гаджету і заблокувати до нього доступ дистанційно. 
  • Обов'язково зверніться до Національної поліції України. Це допоможе задокоментувати військові злочини російських загарбників та притягнути їх до відповідальності.

 

Коментарі
Інші матеріали

Три погляди — одна правда. Як українські, російські та світові ЗМІ висвітлювали трагедію у Бучі

Наталія Миронова 26 травня 2022 15:52

Прихисток біля фортеці. Як живуть у Кам'янці-Подільському під час війни: фоторепортаж

Юлія Даниленко 5 годин тому

«Розмінування України»: як повідомити про вибухонебезпечний предмет у застосунку

Наталія Миронова 22 години тому

Кишенькові єдинороги. На підйомі стартапи, що допомагають шукати сезонних працівників

Юлія Даниленко 21 травня 2022 12:02

Українець створив гру, що «відбудовує» Україну. Доходи від реклами підуть на благодійність

Наталія Миронова 21 травня 2022 11:27