Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Що робити, якщо рашистські мародери вкрали ваш телефон. Поради від Мінцифри, Кіберполіції та GlobalLogic

Тетяна Новак
Тетяна Новак
29 квітня 2022 2 хвилин читання

Від початку вторгнення правоохоронці постійно фіксують випадки мародерства з боку окупантів. Окрім пральних машин та килимів, «друга армія світу» успішно відвойовує в мирного населення смартфони і ноутбуки. Експерти з компанії GlobalLogic, Кіберполіції та Міністерства цифрової інформації поділились порадами, як не втратити разом з гаджетами свої конфеденційні дані. SPEKA публікує головні тези. 

Як убезпечити дані заздалегідь

  • Зберігайте дані в хмарних сховищах. У разі втрати девайсу ви зможете увійти в акаунт з іншого пристрою та видалити локальну копію всіх файлів. Але не зберігайте все в одному місці: поділіть інформацію між різними хмарами, такими як ICloud, Google Drive, Microsoft OneDrive тощо. 
  • Користуйтесь безпечними месенджерами з наскрізним шифруванням. Найкращий варіант — Signal. Обов'язково вмикайте двофакторну автентифікацію. Якщо ваш гаджет підтримує розпізнавання за обличчям чи відбитком пальця, варто скористатись цією опцією.
  • Керівниця проєкту «Дія. Цифрова освіта» Руслана Коренчук наголошує, що дуже важливо використовувати унікальний пароль до кожного сервісу. Особливу увагу слід звернути на банківський акаунт: пароль до нього в жодному разі не має дублюватись ніде.
Photo: Pexels / Szabó Viktor Photo: Pexels / Szabó Viktor

 

Як діяти, якщо гаджет вже вкрали

  • Насамперед треба заблокувати SIM-картку, наголошує керівник четвертого управління Департаменту кіберполіції Євген Панченко. Згодом номер можна відновити, звернувшись до свого оператора. Також необхідно негайно змінити паролі на сайтах, що відкривались на вкраденому пристрої, зокрема в месенджерах та соцмережах.
  • Директор з технологій в GlobalLogic радить вивчити можливості операційної системи свого пристрою – більшість з них, зокрема Android та iOS, дозволяють відстежити геолокацію гаджету і заблокувати до нього доступ дистанційно. 
  • Обов'язково зверніться до Національної поліції України. Це допоможе задокоментувати військові злочини російських загарбників та притягнути їх до відповідальності.

 

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Жіноче підприємництво під час війни: який бізнес відкрити в кризу

Максим Грант за 5 годин

Економіка невизначеності. Огляд основних подій українського та світового бізнесу

Ivan Verstyuk 29 вересня 2022 17:10

Валізка для ядерної загрози. Які речі варто мати вдома, щоб бути готовим

Юлія Даниленко 29 вересня 2022 09:11

Кіберзлочинці дедалі частіше використовують дипфейки. Як цьому протидіяти

Вадим Добровольський 28 вересня 2022 17:32

Отримати грант чи піти стажером: як IT-компанії впливають на розвиток освіти в Україні

GlobalLogic Ukraine 28 вересня 2022 13:50