Держспецзв'язку попереджає про «святкові» кібератаки 9 травня. Як захистися
7 травня 2022
2 хвилин читання
Зазвичай напередодні та під час свят кібератак більшає. Така тенденція спостерігалась і за мирних часів, а цього року 9 травня має бути особливо напруженим через координовані дії російських хакерів. Мішенями можуть стати не лише державні установи та критична інфраструктура, а й звичайні користувачі. Держспецзв'язку підготувала інструкцію, як захистити свої дані.
- Змініть паролі у пошті, месенджері, на своєму смартфоні. Для входу в кожен сервіс має бути окремий «сильний» пароль. Бажано використовувати генератори паролів. Наприклад, той, що на сайті Кіберполіції. Якщо не можете запамʼятати паролі, запишіть на папірці.
- Налаштуйте двофакторну автентифікацію.
- Перевірте у налаштуваннях безпеки браузера, чи були скомпрометовані ваші паролі, і за потреби негайно встановіть нові. Перевірте, на яких пристроях працюють ваші акаунти. Це можна зробити у налаштуваннях безпеки та конфіденційності.
- Заведіть для розсилань окрему пошту. Не використовуйте її для реєстрації у соцмережах та інших чутливих сервісах, що містять приватну інформацію.

- Видаліть усі зламані програми, надто якщо вони були завантажені з російських сайтів, торентів тощо. Позбудьтеся російського програмного забезпечення. Перелік альтернатив можна подивитися тут.
- Не відкривайте повідомлення від незнайомців і не переходьте за сумнівними посиланнями. Ігноруйте повідомлення про розіграші, державну допомогу та інші обіцянки чогось безкоштовного.
- Якщо є можливість, використовуйте фізичні засоби захисту акаунтів — захищені носії з кваліфікованим електронним підписом (КЕП), безпарольну авторизацію тощо.
- Зробіть резервну копію важливої для вас інформації на зовнішньому носії.
- Встановіть на гаджети антивірус і не забувайте його оновлювати. Взагалі намагайтеся вчасно приймати оновлення всіх програм.
- Якщо вас зламали, терміново зверніться до Кіберполіції.
Інші матеріали