Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Держспецзв'язку попереджає про «святкові» кібератаки 9 травня. Як захистися

Тетяна Новак
Тетяна Новак
7 травня 2022 2 хвилин читання

Зазвичай напередодні та під час свят кібератак більшає. Така тенденція спостерігалась і за мирних часів, а цього року 9 травня має бути особливо напруженим через координовані дії російських хакерів. Мішенями можуть стати не лише державні установи та критична інфраструктура, а й звичайні користувачі. Держспецзв'язку підготувала інструкцію, як захистити свої дані.

  • Змініть паролі у пошті, месенджері, на своєму смартфоні. Для входу в кожен сервіс має бути окремий «сильний» пароль. Бажано використовувати генератори паролів. Наприклад, той, що на сайті Кіберполіції. Якщо не можете запамʼятати паролі, запишіть на папірці. 
  • Налаштуйте двофакторну автентифікацію.
  • Перевірте у налаштуваннях безпеки браузера, чи були скомпрометовані ваші паролі, і за потреби негайно встановіть нові. Перевірте, на яких пристроях працюють ваші акаунти. Це можна зробити у налаштуваннях безпеки та конфіденційності.
  • Заведіть для розсилань окрему пошту. Не використовуйте її для реєстрації у соцмережах та інших чутливих сервісах, що містять приватну інформацію.
  • Видаліть усі зламані програми, надто якщо вони були завантажені з російських сайтів, торентів тощо. Позбудьтеся російського програмного забезпечення. Перелік альтернатив можна подивитися тут.
  • Не відкривайте повідомлення від незнайомців і не переходьте за сумнівними посиланнями. Ігноруйте повідомлення про розіграші, державну допомогу та інші обіцянки чогось безкоштовного.
  • Якщо є можливість, використовуйте фізичні засоби захисту акаунтів — захищені носії з кваліфікованим електронним підписом (КЕП), безпарольну авторизацію тощо.
  • Зробіть резервну копію важливої для вас інформації на зовнішньому носії. 
  • Встановіть на гаджети антивірус і не забувайте його оновлювати. Взагалі намагайтеся вчасно приймати оновлення всіх програм.
  • Якщо вас зламали, терміново зверніться до Кіберполіції.

 

 

Коментарі
Інші матеріали

Три погляди — одна правда. Як українські, російські та світові ЗМІ висвітлювали трагедію у Бучі

Наталія Миронова 24 травня 2022 15:52

Надіслати донейти через UNITED24 на допомогу армії тепер можна у застосунку «Дія»

Наталія Миронова 1 годину тому

Батько «Байрактара», зять Ердогана, турецький Ілон Маск. Історія творця знаменитого БПЛА

Юлія Даниленко 3 години тому

Депутінізація світової економіки: як Велика Британія пропонує покласти край залежності від російських ресурсів

Наталія Миронова 4 години тому

EVO відновилася на понад 50% і поновила наймання

Наталія Миронова 5 годин тому