Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Rolls-Royce розробила ядерну установку для космічних кораблів

Руслан Сорока
Руслан Сорока Новинар SPEKA
1 лютого 2023 2 хвилин читання

Компанія Rolls-Royce представила початкову стадію розробки космічного ядерного реактора. Їх будуть використовувати для космічних кораблів.

Як повідомляє Space, системи ядерного поділу, які використовують енергію, що вивільняється під час розщеплення атомів, можна використовувати для живлення баз астронавтів на Місяці чи Марсі. Rolls-Royce ще у 2021 року уклала угоду з Космічним агентством Сполученого Королівства щодо вивчення майбутніх варіантів використання ядерної енергії у космосі.

Крім того, ядерний двигун також може скоротити час подорожі до Марса, яка з сучасними технологіями триває від шести до дев'яти місяців. 

Ядерні системи давно використовують у роботизованих космічних місіях. Наприклад, радіоізотопні термоелектричні генератори (РТГ) забезпечують електроенергією багато зондів, зокрема космічні кораблі NASA «Вояджер-1» і «Вояджер-2. Великі марсоходи NASA, як-от Perseverance і Curiosity, також використовують ядерні двигуни. Але це не реактори поділу, а найімовірніше ядерні батареї, що перетворюють на електрику тепло, що виділяється під час розпаду радіоактивного матеріалу. Ядерне розщеплення ще не використовувалося для живлення космічного корабля поза Землею.

Раніше SPEKA повідомляла, що навесні NASA оголосить імена астронавтів для участі у місії Artemis II — першому пілотованому польоті на Місяць з 1972 року. Проте вже зараз видання CNN спрогнозувало переможців конкурсу.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

OneWeb запустила на орбіту ще 36 супутників

Руслан Сорока 1 годину тому

Штучний інтелект допоможе вченим шукати життя на Марсі

Катерина Колонович 1 годину тому

Чи існує насправді мультивсесвіт? Розмірковують фізики

Юлія Даниленко 23 години тому

Марсохід Perseverance відзняв дрейфувальні передсвітанкові хмари на Червоній планеті

Катерина Колонович 24 березня 2023 13:15

Український літак виконав доставку супутника Maxar до Космічного центру у США

Руслан Сорока 23 березня 2023 17:13