Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Rolls-Royce розробила ядерну установку для космічних кораблів

Руслан Сорока
Руслан Сорока Новинар SPEKA
1 лютого 2023 2 хвилин читання

Компанія Rolls-Royce представила початкову стадію розробки космічного ядерного реактора. Їх будуть використовувати для космічних кораблів.

Як повідомляє Space, системи ядерного поділу, які використовують енергію, що вивільняється під час розщеплення атомів, можна використовувати для живлення баз астронавтів на Місяці чи Марсі. Rolls-Royce ще у 2021 року уклала угоду з Космічним агентством Сполученого Королівства щодо вивчення майбутніх варіантів використання ядерної енергії у космосі.

Крім того, ядерний двигун також може скоротити час подорожі до Марса, яка з сучасними технологіями триває від шести до дев'яти місяців. 

Ядерні системи давно використовують у роботизованих космічних місіях. Наприклад, радіоізотопні термоелектричні генератори (РТГ) забезпечують електроенергією багато зондів, зокрема космічні кораблі NASA «Вояджер-1» і «Вояджер-2. Великі марсоходи NASA, як-от Perseverance і Curiosity, також використовують ядерні двигуни. Але це не реактори поділу, а найімовірніше ядерні батареї, що перетворюють на електрику тепло, що виділяється під час розпаду радіоактивного матеріалу. Ядерне розщеплення ще не використовувалося для живлення космічного корабля поза Землею.

Раніше SPEKA повідомляла, що навесні NASA оголосить імена астронавтів для участі у місії Artemis II — першому пілотованому польоті на Місяць з 1972 року. Проте вже зараз видання CNN спрогнозувало переможців конкурсу.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

FAA пропонує правило для зменшення космічного сміття на навколоземній орбіті

Юлія Мирська 16 годин тому

На Сонці стався потужний спалах — відео

Юлія Мирська 21 вересня 2023 12:16

Гелікоптер Ingenuity поставив новий рекорд висоти під час 59-го польоту на Марсі

Юлія Мирська 21 вересня 2023 07:45

Perseverance сфотографував камені у формі авокадо на Марсі — фото

Юлія Мирська 18 вересня 2023 08:52

Телескоп Hubble зафіксував блискуче кулясте скупчення зірок у Чумацькому Шляху

Анастасія Ковальова 17 вересня 2023 14:00