Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Rolls-Royce розробила ядерну установку для космічних кораблів

Руслан Сорока
Руслан Сорока Новинар SPEKA
1 лютого 2023 2 хвилин читання

Компанія Rolls-Royce представила початкову стадію розробки космічного ядерного реактора. Їх будуть використовувати для космічних кораблів.

Як повідомляє Space, системи ядерного поділу, які використовують енергію, що вивільняється під час розщеплення атомів, можна використовувати для живлення баз астронавтів на Місяці чи Марсі. Rolls-Royce ще у 2021 року уклала угоду з Космічним агентством Сполученого Королівства щодо вивчення майбутніх варіантів використання ядерної енергії у космосі.

Крім того, ядерний двигун також може скоротити час подорожі до Марса, яка з сучасними технологіями триває від шести до дев'яти місяців. 

Ядерні системи давно використовують у роботизованих космічних місіях. Наприклад, радіоізотопні термоелектричні генератори (РТГ) забезпечують електроенергією багато зондів, зокрема космічні кораблі NASA «Вояджер-1» і «Вояджер-2. Великі марсоходи NASA, як-от Perseverance і Curiosity, також використовують ядерні двигуни. Але це не реактори поділу, а найімовірніше ядерні батареї, що перетворюють на електрику тепло, що виділяється під час розпаду радіоактивного матеріалу. Ядерне розщеплення ще не використовувалося для живлення космічного корабля поза Землею.

Раніше SPEKA повідомляла, що навесні NASA оголосить імена астронавтів для участі у місії Artemis II — першому пілотованому польоті на Місяць з 1972 року. Проте вже зараз видання CNN спрогнозувало переможців конкурсу.

0
Icon 0

Підписуйтеся на наші соцмережі

Інші матеріали

Маркетинг на основі даних: як big data формує стратегії просування

Олександр Христич 17 квітня 2025 12:48

ФОП з території бойових дій — чи може не сплачувати ЄСВ?

Inna Sharova 9 годин тому

Штучний інтелект змінює правила гри: як молодь готується до майбутнього в ІТ

Дарина Бубнюк 17 квітня 2025 17:32

Чому українці бояться продавати за кордон і що з цим робити?

Тарас Герасимюк 9 годин тому

Цифровий суверенітет Європи

Федір Компанієць 17 квітня 2025 21:00