Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Роль ШІ у дослідженні космосу: думки науковців

Ганна Гілова
Ганна Гілова Журналіст Speka
15 травня 2023 3 хвилин читання

Журнал Space.com провів опитування серед провідних космічних науковців, щоб дізнатись, якою буде роль ШІ у дослідженні поверхні Марсу.

Людина надійніша за ШІ

Серкан Озджан, викладач відділу управління інноваціями та технологіями в Університеті Портсмуту у Великій Британії, заперечує можливість активного використання ChatGPT через його неточність і часте введення в оману. Серкан запевняє, що не слід застосовувати ChatGPT у галузях, де помилки неприпустимі. 

Також ChatGPT абсолютно недієвий, якщо немає попередніх даних для їхнього аналізу та емуляції. 

Я вважаю, що люди все-таки краще працюють, ніж ChatGPT, хоча вони повільніші.
Серкан Озджан

Наука — не машинний аналіз

Стів Рафф, доцент Школи дослідження Землі та космосу Університету Аризону, тісно пов’язаний із вивченням Марсу, також скептично ставиться до ШІ

Процес передбачає дебати між командою щодо спостережень та їхні інтерпретації. Я вважаю, що миттєвий аналіз ШІ не може бути реалістичним.
Стів Рафф

Однак, на його думку, у найближчій перспективі штучний інтелект можна використовувати у роботі марсоходів, а саме для вибору цілей для спостереження без участі людей і навігації.

ШІ — не заміна кваліфікованому спеціалісту

Наталі Каброл, директорка Центру досліджень Карла Сагана в Інституті SETI у Маунтін-В’ю, Каліфорнія, каже, що ШІ — це потужний інструмент для підтримання людей у їхній діяльності і так чи інакше усі ним користуються. Але це палиця на два кінці. На її думку, неприпустимо дозволяти ШІ виконувати роботу за спеціаліста. 

Якщо людина дозволяє алгоритмам виконувати роботу за себе, тому що припускає, що вони зроблять краще та об'єктивніше, то я припускаю, що ця людина не кваліфікована.
Наталі Каброл

ШІ може працювати з людиною, але не замість неї

Емі Вільямс, доцент кафедри геологічних наук Університету Флориди у Гейнсвіллі,  учасник місій марсоходів NASA Curiosity та Perseverance, задоволена роботою ШІ і бачить перспективи злиття з космічною галуззю.

Однак я все ще розглядаю їх як інструменти, які можна використовувати разом із людьми, а не замість людей.
Емі Вільямс

Вона нагадала, що «бортовий» ШІ майбутньої місії на Марс поки що не зможе самостійно ухвалювати рішення чи створювати рукописи для публікації. Швидкість та обсяги висхідної та низхідної ліній зв’язку з поточною мережею глибокого космосу не дозволяють оперативно завантажити базу знань чогось складного, як, наприклад, історичні дані та частки органічних молекул на Марсі для штучного інтелекту.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Як українці ставляться до штучного інтелекту — дослідження Kantar Україна

Богдан Камінський 2 години тому

Google збрехав щодо продуктивності нової моделі ШІ Gemini, принаймні в одному відео

Олександр Тартачний 5 годин тому

Двох топ-менеджерів Sports Illustrated звільнили після скандалу зі ШІ

Юлія Мирська 6 годин тому

Google проти OpenAI: тестуємо Gemini та ChatGPT

Олександр Тартачний 10 годин тому

З Tesla пішов керівник проєкту суперкомп'ютера Dojo

Артем Житкевич 12 годин тому