Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Колишнього співвласника Rocket заарештували, у компанії скорочення. Що відбувається?

Наталія Миронова
Наталія Миронова Relationship Manager at SPEKA
8 лютого 2022 3 хвилин читання

20 грудня 2021 року ізраїльскі правоохоронці на запит німецьких спецслужб заарештували Тимура Рохліна — колишнього співвласника українського сервісу доставки Rocket. Першим про це повідомило ізраїльське видання Posta 23 грудня. Інформація про це в українських ЗМІ, зокрема на DOU, з'явилася 7 лютого 2022-го.

Розповідаємо, що відбувається у компанії Rocket.

Затримка Рохліна

Ексзасновника Rocket підозрюють у шахрайських діях на мільйони євро. У період від 2018 до 2020 року він був імовірним організатором групи з відмивання грошей. У Софії (Болгарія) та Белграді (Сербія) працювали колцентри, оператори яких обманом переконували клієнтів вкладати гроші в інвестиційні платформи. Йдеться про сайти з купівлі-продажу банківських металів, іноземної валюти, криптовалюти, цінних паперів та інших активів. Клієнтам обіцяли зростання вкладів у понад 100 разів. Жертвами схеми стали сотні німецьких громадян. Загальна сума їхніх збитків — 8 млн євро.

Рохліна затримали, коли він планував вилетіти з Ізраїлю до Києва через розслідування, яке проводять українські правоохоронці. Згідно з рішенням ізраїльського судді, Рохлін перебуватиме під вартою до ухвалення рішення про екстрадицію. Судове засідання мало відбутися 8 лютого.

Передісторія

1 вересня 2021 року видання dev.ua опублікувало розслідування про причетність Рохліна до  афери у Європі. Перші обшуки у справі провели у грудні 2020-го, а у березні 2021-го спецслужби взяли під варту двох підозрюваних.

Досудове розслідування розпочали з подання прокуратури німецького Бамберга у межах співпраці українських правоохоронців із Євроюстом та Європолом. Німеччина просила провести розслідування стосовно громадян україни Юрія Копачевського та Андрія Курочкіна, а також трьох громадян  Ізраїлю Міхаеля Чеботара, Максима Барановського та Тимура Рохліна.

У грудні 2020 року заарештували компанії Ігоря Рохліна «Білдінгс Емпаєр», «Реноме Рент», «Спецторг» та «Укрдонбуд». Арешт з останніх двох зняли у 2021-му.

Як скандал впливає на Rocket 

За даними Forbes, у 2019 році Рохлін придбав контрольний пакет у Rocket. Пізніше його частку перереєстрували на батька — Ігоря Рохліна. «Тимур Рохлін не має до нас жодного стосунку, наш акціонер — Ігор Рохлін. Але такі новини в інформаційному просторі можуть негативно вплинути на співпрацю з фондами», — повідомили виданню у Rocket.

1 лютого 2021 року  з'явилась інформація, що компанія Rocket скоротила понад 50 людей від 2021-го до січня 2022-го через зменшення фінансування. Серед них 40% — технічні фахівці. Повідомлялося, що інвестор Rocket, ймовірно, призупинив інвестиції у непрофільні бізнеси. Водночас у компанії довелося згорнути проєкт Dark Store та відмовитися від локації для запуску Dark Kitchen.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

У Фінляндії заарештували активи братів Ротенбергів та засновника Yandex

Вадим Добровольський 22 вересня 2022 16:10

Кінець епохи телебачення, Rocket та популярності барів на Балі. Ранкова SPEKA

Наталія Миронова 21 липня 2022 10:11

Український сервіс доставки Rocket припиняє роботу в ЄС

Наталія Миронова 23 лютого 2022 13:37

Ранкова SPEKA: продаж гри Wordle та темні часи у Rocket

Ольга Валькевич 1 лютого 2022 09:02

Український Rocket вийшов на ринки Іспанії та Угорщини

Роман Судольський 9 грудня 2021 14:59