Міністерство оборони України планує створити роботизовані підрозділи. Це допоможе зберегти життя українських військових на полі бою, повідомляє оборонне відомство.
Головна мета — по максимуму замінити людей наземними роботами, які керуються дистанційно.
Крім того, роботизовані платформи можуть бути менш помітними на полі бою, що ускладнить їхнє виявлення та знищення. Роботизовані платформи також мають високу маневреність та швидкість.
Підписуйтеся на наші соцмережі
Щоб максимально реалізувати всі переваги цих технологій, ми розбудовуємо не лише виробничі потужності, а й систему підготовки особового складу. Експлуатанти роботизованих платформ мають не просто керувати технікою, вони повинні планувати маршрути, уміти будувати систему зв’язку для керування БпНК, забезпечувати ефективну взаємодію з іншими підрозділами.
Рустем Умєров, міністр оборони України
У Міноборони додають, що наземні роботизовані комплекси вже не раз довели свою ефективність на полі бою. Вони можуть використовувати широкий спектр бойових завдань, а саме логістика, евакуація, здійснення вогневого ураження.
Від перших днів повномасштабного вторгнення багато бригад використовували роботизовані системи на полі бою. На основі цього досвіду ми визначили ключові пріоритети й тепер переходимо до системного впровадження цих технологій. Наша мета — створити повноцінні роботизовані підрозділи, які посилять бригади на фронті, підвищать бойову ефективність і, найголовніше, збережуть життя українських воїнів.
Рустем Умєров, міністр оборони України
У межах ініціативи залучать українських виробників роботизованих систем та програмного забезпечення.