Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Робота в IT. Що зумовило жовтневий рекорд вакансій

Тетяна Пашкіна
Тетяна Пашкіна
7 листопада 2023 4 хвилин читання

У жовтні на job.dou.ua, за даними дослідження DOU, розмістили найбільшу за 2023 рік кількість вакансій — 4237. Це лише на 228 вакансій менше, ніж у жовтні торік. У порівнянні з вереснем 2023-го додалося 308 вакансій. 

Але у жовтні минулого року ми бачили «хвіст» негативного тренду, який почався навесні: 5165 вакансій у травні і 4465 у жовтні. Торішні блекаути зменшили кількість вакансій у грудні до 3276, тож декілька місяців потому тренд був хвилястим.

Кількість вакансій / DOU Кількість вакансій / DOU

SPEKA розібралась, що зумовило таке зростання та чи можна вважати, що це частина сталого тренду. 

Чи чекати IT-ринку на подальше зростання вакансій

Таке зростання вже друга ластівка: у серпні вакансій було 4199, а вересень підупав до 3929. Тому сподіватися на те, що тренд буде лінійно позитивним, поки що не варто.

Що ще може вплинути на показники? Серед позитивних трендів — восени традиційний (для мирних і нековідних часів) бізнес-сезон, себто пожвавлення на ринку праці, збільшення вакансій, а отже, можливостей змінити роботу, щоб мати більші гроші. Багато компаній бюджетуються і планують обсяги на наступний рік, тому й персонал починають підбирати завчасно. 

Якщо орієнтуватися на загальноринкові тренди, можна сподіватися на позитивні зміни. Наприклад, за даними work.ua, у вересні 2023 року роботодавці опублікували 105 809 пропозицій роботи. 

Це найбільша кількість вакансій на ринку праці від початку повномасштабного вторгнення. Порівняно з серпнем вакансій побільшало на 3%. Жовтень виявився настільки ж активним — на work.ua опублікували 104 942 вакансій. Айтівських серед них — понад 5700.

Відгуки у 2023 та 2021 роках мають однакову динаміку — загальний ринок праці поводиться так само, як і два роки тому.

Динаміка конкуренції шукачів / Work.ua Динаміка конкуренції шукачів / Work.ua

У яких галузях потрібні люди

За даними DOU, у жовтні 2023 року 30 категорій ринку праці показали позитивну динаміку за кількістю вакансій і тільки 15 негативну.  

За швидкістю зростання лідирують нетехнічні вакансії: поступове зростання протягом року помітне у Finances (62 вакансії у січні і 90 у жовтні) та Legal (24 вакансії у січні і 52 у жовтні), Copywriter — 54 вакансії, Marketing — 459, Support — 157. Серед технічних вакансій теж є свої рекордсмени: Architect — 42, C-level — 37, Product Manager — 127, React Native — 32, Salesforce — 18.

Гойдалки з кількістю вакансій за останні три місяці вплинули і на відгуки на вакансії: у жовтні середня кількість відгуків на DOU повернулася до рівня серпня — 29,9 відгуку, не перевищивши вересневий рекорд 31,8 відгуку на вакансію.  

Ще одна приємність для кандидатів — зростає кількість  нових роботодавців:  у жовтні — 100 компаній. Серед активних роботодавців не тільки великі аутсорсери, але й інші бізнеси, що розвивають ІТ-підрозділи (наприклад, ПриватБанк).

Які компанії відкривають найбільше вакансій / DOU Які компанії відкривають найбільше вакансій / DOU

Можливо, така диверсифікація зробить ринок праці в ІТ більш усталеним. Тим більше що в аутсорсерів нині труднощі. Так, ІТ-компанія EPAM опублікувала звіт про фінансові результати за третій квартал 2023 року та оновила прогноз на весь рік. За цей період компанія зменшила дохід і скоротила глобальний штат на майже 1000 співробітників.

Ймовірно, деяким програмістам доведеться переглянути зневажливе ставлення до роботи в ІТ-департаментах неайтівських компаній. Не варто розраховувати на активну участь аутсорсерів, але можна сподіватися на зростання пропозицій завдяки збільшенню кількості компаній-роботодавців. 

Також у планах на розвиток треба враховувати чорного джокера — блекаути. Звісно, тепер ми маємо генератори та інші ніштяки, але вартість їх використання значно вища за звичайні джерела, тому й ефективність бізнесів суттєво знизиться. 

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Women Go Tech з Литви запрошують українок навчитись IT та інженерії: як долучитись

Артем Житкевич 3 години тому

Топ найзатребуваніших напрямів в IT у 2024 році — GlobalLogic

Юлія Мирська 11 годин тому

Без обмежень: п’ять історій дітей, які змінили стереотипи про «правильний» вік для входу в IT

Владислав Миронович 21 лютого 2024 17:15

Мобілізація — це не форс-мажор. ІТ-компанія не виплатила зарплату розробнику, який пішов воювати

Анна Нагорна 21 лютого 2024 16:45

Резиденти Дія.City призначили правління свого об’єднання

Юлія Мирська 20 лютого 2024 13:40