Робоча конячка: огляд ноутбука Acer Swift Go 14
Компактний ноутбук — це чудове рішення для айтівців, студентів та мандрівників, яким часто доводиться працювати на колінцях. До редакції SPEKA потрапив саме такий пристрій — Acer Swift Go 14 SFG14-71. Розбираємось, що він уміє і чи дійсно підходить для роботи у польових умовах.
Дизайн та ергономіка ноутбука Acer Swift Go 14
За першого погляду на ноутбук одразу звертаєш увагу на його, з одного боку, компактність, а з іншого — солідність. Багато ультрабуків виглядають такими тендітними, що боїшся дихнути на них. З Acer Swift Go 14 такого немає. Навпаки, здається, що пристрій може витримати різні пригоди. Для моделі, що позиціюється як пристрій для роботи в дорозі, це однозначний плюс.
Корпус та роз’єми
Габарити ноутбука — 313x218x15 мм за ваги 1,3 кг. Корпус зроблений з алюмінію: він приємний на дотик і не ковзає у руках, що разом з малою вагою теж важливо для використання пристрою в дорозі. Кришка ноутбука відкривається туго, зате надійно фіксується у заданому положенні й не дрижить від сторонніх вібрацій.
Попри компактні розміри корпусу, у ноутбука є достатньо роз’ємів для під’єднання периферійних пристроїв, накопичувачів та аксесуарів. Ліворуч розташована пара портів USB Type-C версії 3.2 (з можливістю заряджання через них), HDMI 2.1 та USB Type-A 3.2. Праворуч є додатковий USB-A 3.2, комбінований аудіороз’єм та слот для карток MicroSD. Тут також вмонтовані два світлодіоди для відображення статусу батареї та роботи системи. Окрім дротових інтерфейсів передавання даних присутні й усі необхідні бездротові — Wi-Fi 6E (802.11ax) та Bluetooth 5.2.
Отвори для вентиляції розташовані на дні, гаряче повітря виводиться через решітку зверху, що розташована між клавіатурою та екраном. Сама кришка екрана використовується як піднімальний механізм, щоб сприяти надходженню повітря знизу.
Знизу по обидва боки розташовані динаміки. Звук у них гарної якості. Над екраном розміщена вебкамера з роздільною здатністю 1440p без механічної шторки для закриття.
Якість збирання не викликає запитань. За весь час користування ноутбуком не було жодного люфту чи скрипу.
Клавіатура і тачпад
Клавіатура Acer Swift Go 14 не має цифрового блоку, що виправдано для такої компактної моделі. За шириною вона займає майже весь простір, тоді як під нею залишилося достатньо місця для тачпаду (і купи наклейок, що не прикрашають пристрій). Кнопки клавіатури тихі, з м’яким ходом, вони мають кілька рівнів підсвічування білим кольором. Всі основні клавіші доволі великі, проміжки між ними достатні, тож друкувати на цій клавіатурі зручно. Як і в інших моделях Acer (та й інших виробників), кнопка живлення розташована на самій клавіатурі поруч із кнопкою Del, що може призвести до випадкового вимкнення комп’ютера чи переведення його у режим сну.
Підписуйтеся на наші соцмережі
Тачпад у цій моделі невеликий і для активного скролінгу та перетягування об’єктів не дуже зручний. Але, враховуючи габарити ноутбука, більший сюди просто не вліз би.
Дисплей ноутбука Acer Swift Go 14
У лінійці Acer Swift Go є моделі, в яких використовується OLED-матриця, але у нас звичайний IPS-екран. Одначе його якість і робота нарікань не викликали.
Дисплей має роздільну здатність 2240 x 1400 пікселів (майже 2К), співвідношення сторін 16:10 і частоту оновлення 60 Гц. Він забезпечує гарне передавання кольорів і пристойні кути огляду. Загалом це звичайний екран, який не викликає нарікань, проте і вау-ефекту теж не справляє.
Оснащення і продуктивність ноутбука Acer Swift Go 14
Acer Swift Go 14 SFG14-71 позиціонується як пристрій для споживання контенту та роботи з ним, тож якихось видатних показників продуктивності очікувати від нього не варто — тут більше підходить термін “робоча конячка”.
Процесор
Ноутбук Acer Swift Go 14 має процесор Intel Core i5-1335U, що обладнаний 10 ядрами та 12 потоками. Його базова частота становить 3,4 ГГц, а завдяки технології Turbo Boost він може досягати швидкості 4,6 ГГц. Два ядра у ньому призначені для роботи під великим навантаженням, решта вісім — енергоефективні, що забезпечують економію заряду батареї.
Правда, з цим розробники трохи переборщили: під час роботи від акумулятора падіння продуктивності іноді помітне навіть на око, чого не має бути. Особливо це помітно у програмах, що дають навантаження на процесор: іноді у них з’являлися помітні лаги. Хоча, можливо, це недолік конкретного екземпляра ноутбука. Під час роботи від мережі жодних нарікань на продуктивність не було.
Процесор має вбудовану графіку Intel Iris Xe Graphics, що дозволяє демонструвати непогані результати в іграх із середніми та низькими налаштуваннями якості графіки. Про ААА-проєкти, звісно, не йдеться, але ігри на кшталт Civilization V працюють без проблем, особливо якщо понизити роздільну здатність екрана.
Оперативна пам’ять і накопичувач
Пристрій має на борту 16 ГБ оперативної пам’яті нового покоління LPDDR5. Цього цілком досить для комфортної роботи з графікою, вебсерфінгу з багатьма відкритими файлами та інших повсякденних завдань. Але варто зауважити, що збільшення обсягу ОЗУ в цій моделі не передбачене.
Накопичувач в Acer Swift Go 14 може бути на 512 ГБ або 1 ТБ. У нашій тестовій моделі стояв диск на 512 ГБ, що працює через шину передавання даних PCIe 4.0. Він працює досить швидко, ноутбук вмикається за лічені секунди, так само швидко йде запис файлів.
Охолодження
За відведення тепла з корпусу відповідають два вентилятори TwinAir. Для доступу холодного повітря у корпус використовується не лише отвір на дні пристрою, але й клавіатура. Причому виробник заявляє, що у порівнянні з попередніми поколіннями тут через клавіатуру надходить на 10% більше повітря, що забезпечує краще охолодження ноутбука.
За активного навантаження шум від вентиляторів Acer Swift Go 14 доволі відчутний, але не такий, щоб аж дратував, на нього згодом просто не звертаєш уваги. Під час роботи, зокрема з іграми, жодних проблем з перегріванням не було.
Автономність Acer Swift Go 14
Ноутбук оснащений акумулятором ємністю 50 Вт·год. У повсякденному використанні його вистачає приблизно на 8 годин роботи із середньою яскравістю дисплея і помірним навантаженням на кшталт вебсерфінгу та використання офісних програм.
Завдяки тому що заряджається пристрій через USB Type-C, можна не хвилюватися, що він розрядиться у непідхожий момент, адже знайти зарядку Type-C, коли не взяв із собою фірмовий зарядний пристрій, набагато легше, ніж коли йдеться про оригінальний роз’єм для заряджання.
Загальне враження
Загалом працювати з ноутбуком Acer Swift Go 14 сподобалося. Він компактний, легкий, ергономічний, його зручно брати із собою в дорогу та працювати з ним на колінцях. Щодо продуктивності, то жодних нарікань: враховуючи ціну приблизно 32 тис. грн він чудово справляється із завданнями, вирішення яких очікуєш від пристрою цієї цінової категорії.
Переваги
- ергономічність
-
якісний корпус
-
продуктивність
-
автономність
Недоліки
- падіння продуктивності за вибору акумулятора
-
кнопка живлення на клавіатурі