Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Ризик зламу Android, наукова стаття від ChatGPT та успішний ШІ-директор. Спекотне у tech

Надія Баловсяк
Надія Баловсяк Журналістка
24 березня 2023 3 хвилин читання

Mozilla готує «надійний» штучний інтелект, акції компанії, яка найняла ШІ, дорожчають, а розробники застосунку Glaze з університету Чикаго пропонують митцям захист від AI-копіювання. SPEKA — про цікаве у світовому tech цього тижня.

Новини в tech Новини в tech

ChatGPT ледь не опублікувався у науковому журналі

Суперечки про використання ШІ у науці та освіті почалися після анонсу ChatGPT. Одні викладачі забороняли ChatGPT, інші вчили його використовувати. Новий кейс показав, що штучний інтелект може обманути вчених і рецензентів наукових журналів та написати наукову статтю про доброчесність за часів ChatGPT. Лише перед публікацією в журналі Innovations in Education and Teaching International вчені дізнались, що текст — вигадка алгоритмів. Автори статті, які вказали свої прізвища, не уточнювали, що написали її за допомогою ChatGPT. 

«Ми хотіли показати, що ChatGPT пише на доволі високому рівні», — сказала одна з авторок, професорка Деббі Коттон.  

Захист художників від штучного інтелекту

Дослідники з Чиказького університету створили застосунок Glaze для боротьби з генераторами зображень та захисту робіт художників від ШІ.

Застосунок трохи змінює художні твори. За задумом, зміни перешкоджатимуть можливості зчитувати дані про роботу, навчатися на них й копіювати стиль художника. Автори проєкту Glaze створили його, коли зрозуміли, що розвиток ШІ випереджає закони, які регулюють використання технологій.

Китайська компанія NetDragon Websoft призначила ШІ директором. Її акції подорожчали

Розробник ігор NetDragon Websoft ще влітку минулого року призначив CEO віртуальну роботесу Tang Yu. Вона мала використовувати ШІ для підвищення ефективності та оптимізації роботи компанії. У NetDragon вважали, що ШІ здатен ухвалювати рішення, які покращать умови праці.

Робота Tang Yu дійсно виявилась ефективною. Акції компанії не лише зросли за останні пів року на 10%, але й стали цінними паперами, що торгуються вище гонконгського індексу Hang Seng. 

«Надійний» штучний інтелект від Mozilla

На початку тижня OpenAI зупинила ChatGPT, тому що дані про діалоги з ним стали відомі стороннім особам.

Врешті компанія Mozilla вирішила створити свій AI-стартап, що буде захищеним від зламів та витоків. Проєкт Mozilla.ai хоче унеможливити ситуації, коли штучний інтелект починає писати експлойти для програм чи робити інші шкідливі речі. «Trust first» («Довіра на першому місці«) — місія Mozilla.ai. 

Вразливість, що призводить до зламу Android 

Дослідження Google Project Zero виявило майже два десятки вразливостей нульового дня у модемах Samsung Exynos. Чотири з цих вразливостей дозволяють зловмисникам дистанційно зламати Android-смартфон жертви без будь-яких дій з її боку, знаючи лише її номер телефону. 

Більшість пристроїв, на яких можна експлуатувати цю вразливість, розроблені Samsung. Вразливими виявились і гаджети Google Pixel. Але Google уже випустила оновлення безпеки для Android, що має захистити смартфони.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Український застосунок Zupa резервує столики у ресторанах

Артем Житкевич 8 годин тому

Google у співпраці з Mayo Clinic створили чатбот для аналізу даних клієнтів

Артем Житкевич 9 годин тому

Тренди ШІ: як штучний інтелект вплине на фінансову сферу

Владислав Миронович 11 годин тому

Mosqitter створив новий відлякувач комах

Віталій Мігасенко 14 годин тому

Чому VR-окуляри Apple Vision Pro такі дорогі

Єлизавета Гогілашвілі 16 годин тому