Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Падіння зарплат припинилося? Скільки платять в Україні у червні

Олександр Кульбачний
Олександр Кульбачний Журналіст
22 червня 2022 5 хвилин читання

В Україні у червні 2022 року припинилося падіння зарплат. Компанії, яким вдалося зберегти свою діяльність в умовах війни, оптимізували витрати.

Про це йдеться у дослідженні кадрового порталу grc.ua.

У квітні експертно-аналітичний центр кадрового порталу фіксував падіння середньої заробітної плати на 10%, порівнюючи з довоєнним періодом. У травні у більшості професійних сфер продовжилося зниження зарплат до критично низького рівня. Червень показав умовну стабілізацію зарплат. У більшості професійних сфер зарплати припинили зниження, проте й значного зростання не відбувається.

Середня заробітна плата у червні у всіх відкритих вакансіях на кадровому порталі grc.ua становить 20 100 грн.

Кому платять найвищі зарплати

Найвищі зарплати, як і завжди, пропонують ІТ-працівникам, керівникам та представникам галузі консалтингу. Проте, порівнюючи з попереднім місяцем, у червні у вакансіях цих професійних сфер пропонують нижчі зарплати. Айтівцям пропонують у середньому 70 900 грн, керівникам — 45 300 грн. У сфері консалтингу середня зарплата знизилася майже удвічі, порівнюючи з травнем, і становить 33 000 грн.

У червні з'явилися пропозиції роботи з високими зарплатами у таких сферах, як будівництво й нерухомість, управління персоналом, видобуток сировини.

Ринок нерухомості у великих містах почав оживати, роботодавці цієї сфери почали публікувати вакансії для менеджерів з оренди та продажу нерухомості. У сфері будівництва та нерухомості, окрім ріелтерів, на зарплати вище середнього рівня можуть претендувати інженери-проектувальники — їм пропонують до 40 000 грн. Спеціалістам робітничих професій у сфері будівництва платять, як і раніше, не надто високу зарплату — у середньому 11 500 грн.

 

Від початку війни для фахівців туристичної сфери, галузі гостинності та ресторанів було вкрай мало пропозицій роботи. Цього літа, навіть не зважаючи на незначне пожвавлення роботодавців сфери туризму та HoReCa, кількість вакансій критично мала. Щоправда, середня заробітна плата у відкритих вакансіях у червні досягла довоєнного періоду і складає 25 300 грн.

Кому знизили зарплати

З початком літа роботодавці дещо знизили пропоновані зарплати кандидатам на вакансії у сфері маркетинг, реклама та PR. Не зважаючи на те, що ці спеціалісти є одними з найзатребуваніших, а середня зарплата у вакансіях для них не знижувалася від початку війни, у червні їм пропонують набагато нижчу щомісячну компенсацію – 19 400 грн.

Відбулося зниження середньої заробітної плати для працівників, яким пропонують роботу в сфері медицини та фармацевтики. У червні медіанна зарплата у відкритих вакансіях для цих спеціалістів становить 17 600 грн.

Знизилася також середня зарплата у відкритих вакансіях для робітничого персоналу (з 14 400 грн у травні до 13 700 грн у червні), охоронців (з 17 100 у травні до 10 900 грн у червні) та для студентів і спеціалістів, які починають кар'єрний шлях (з 12 600 грн у травні до 8 600 грн).

Окрім студентів, охоронців та фахівців робітничих спеціальностей, найнижчі зарплати у домашнього персоналу (в середньому 11 900 грн) та в сфері закупівель (12 400 грн).

В яких регіонах платять більше

Київ утримує впевнене лідерство по розміру середньої заробітної плати у червні. Медіанна зарплата цього місяця у столиці складає 29 500 грн. На високий рівень щомісячної компенсації у столиці вплинула велика кількість пропозицій роботи для ІТ-спеціалістів. Щоправда, вакансії з високою зарплатою є також в інших сферах, наприклад, менеджери з експортного продажу можуть отримувати до 85 000 – 100 000 грн.

На другій позиції за розміром середньої заробітної плати Львів та область. В середньому у цьому регіоні пропонують 20 500 грн. Львівську область обрали для переїзду більшість компаній, які скористалися державною програмою з релокації підприємств. Від початку війни цей регіон став одним з центрів ринку праці. Тут відкрито багато вакансій компаній різних галузей. Високі зарплати пропонують у червні не лише ІТ-спеціалістам, а й керуючим магазинами, операційним та фінансовим директорам, керівникам відділів компаній різних сфер.

До п'ятірки регіонів з найвищими зарплатами у червні також потрапили Миколаївська область (середня зарплата у відкритих вакансіях складає 19 500 грн), Дніпропетровська область (19 100 грн) та Одеська область (18 700 грн).

 

В яких регіонах платять найменші зарплати

Найнижчі зарплати у червні пропонують у Рівненській області (середня зарплата у відкритих вакансіях становить 10 400 грн), у Кропивницькому та Кіровоградській області (10 400 грн), Харківській області (10 500 грн), Полтавській області (11 800 грн) та в Івано-Франківській області (11 800 грн).

Дані були отримані в результаті аналізу бази вакансій і резюме кадрового порталу grc.ua у червні 2022 року.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Хтось забув випити таблетки: як українці реагують на твіт Маска про мир між Україною та росією

Ольга Валькевич 40 хвилин тому

Україна скликає IT-спеціалістів Європи для розроблення рішень з відбудови країни

Вадим Добровольський 6 годин тому

У «Дії» тепер доступна купівля військових облігацій

Олександр Тартачний 8 годин тому

Як змінився світ та чого чекати далі. Тиждень у спільноті

Наталія Миронова 13 годин тому

Україна виграла битву за майбутнє інтернету

Вадим Добровольський 30 вересня 2022 13:45