Ринок генеративного ШІ в медицині зросте до $22 млрд у найближчі роки — прогноз
Ринок генеративного штучного інтелекту в медичній сфері має значний потенціал для зростання. У 2023 році його обсяг оцінювався в $1,4 млрд, а за прогнозами, до 2032 року він досягне $22 млрд.
Про це повідомляє GlobalLogic.
Значну роль у розвитку цієї галузі відіграють українські інженери GlobalLogic, які створюють комплексні медичні рішення для понад 100 клієнтів.
Три основні напрями впливу генеративного ШІ
1. Оптимізація часу
Підписуйтеся на наші соцмережі
Близько 14 годин протягом семи днів тижня медпрацівники витрачають на ведення документації, що на чверть більше, ніж 7 років тому. Генеративний ШІ допомагає автоматизувати ці завдання, значно пришвидшуючи заповнення звітів та ведення обліку.
Також чатботи на основі великих мовних моделей обробляють близько 80% простих запитів, збираючи дані для попереднього обстеження, аналізуючи анамнез і виділяючи критичні дані для лікаря. Це дозволяє лікарям зосередитися на складніших випадках, залишаючи рутинні завдання ШІ.
2. Діагностика та медична візуалізація
Діагностика становить понад 10% витрат у сфері охорони здоров'я. Генеративний ШІ оптимізує час і ресурси на початковому етапі лікування, підвищуючи точність і ефективність медичної візуалізації (МРТ, КТ, УЗД). ШІ також дозволяє виявляти захворювання на ранньому етапі, надаючи детальну інформацію для індивідуальних планів лікування.
Інженери GlobalLogic створили Nevus — прототип системи швидкої перевірки родимок за допомогою камери смартфону, який використовується як звичайними користувачами, так і лікарями для перевірки точності діагностики.
3. Діагностика та персоналізована медицина
734 млн людей у світі не мають доступу до основних медичних послуг, а в половині країн — менше одного лікаря на 1000 людей. Генеративний ШІ робить медичні послуги доступнішими та спрощує їх отримання.
Системи на базі генеративного ШІ ведуть індивідуальний облік та документацію кожного пацієнта, формують графік прийому ліків та проведення процедур, повністю контролюючи процес лікування.
Коментар GlobalLogic
Наталія Сіромаха
Віцепрезидентка з інжинірингу GlobalLogic."Робота над медичними проєктами потребує виняткових знань та навичок. Підготовка фахівців включає проходження тренінгів з систем якості та розробки продуктів для медичної сфери. Від строчки коду може залежати здоров'я, а іноді і життя людини. Більше 3000 фахівців GlobalLogic пройшли такі тренінги та створюють медичні рішення найвищої складності".
ʼʼ